Udział SKB@P w wyścigach

Zaczęty przez ryszard.korczyk, 22 Styczeń 2012, 12:32

ryszard.korczyk

W związku z zamieszaniem, jakie powstało w sprawie udziału SKB@P w wyścigu WorldCommunityGrid - Australia Day end date postanowiłem założyć ten wątek.
W wątku tym proszę umieszczać propozycje wyścigów, jakie może wspomagać SKB@P, dyskutować tu też można o priorytetach dla SKB@P, czasem PM będzie ważniejszy, czasem wyścig. Wszelkie uwagi mile widziane, a gdy wspólnie podejmiemy wiążącą decyzję to deklaruje się zająć logistyką przełączania SKB@P ;).

Aktualnie mamy wyścig WorldCommunityGrid - Australia Day end date, dość wysoko w nim jesteśmy, choć dogonić L'Alliance Francophone raczej będzie ciężko, ale podeptać im po piętach można spróbować. Dlatego przestawiłem SKB@P na liczenie WCG.
Na horyzoncie jest też wyścig PrimeGrid   The Year of the Dragon Challenge, ale ten zazębia się z WCG, jeśli uznamy, że WCG już nic nie zdziałamy, to możemy na PG się przełączyć.

PS: Proszę też o wyrozumiałość, ekipa SKB@P stara się reagować i ogarnąć wszystko w miarę możliwości, ale mamy też prywatne życie, swoją pracę i czasem ciężko to wszystko pogodzić.

pawg

100% mocy na wyścig! PM jest cały czas, zmieniają się tylko projekty. Poza tym to zabawa wewnątrz zespołu, a wyścigi reprezentują nas na zewnątrz.  ;)



Tomasz R. Gwiazda

wszystko mi jedno byleby projekty CPU nie zakłócały pracy GPU

Cyfron

ja tylko prosiłbym o wyrozumiałość i wzięcie pod uwagę, że taki Rysiek.k na prawdę dużo robi, a nie chciałbym go zawalić robotą.
Ja już wiem, że nie dam rady tak często patrzeć i przepinać SKB@P. Dzięki R.K. tak dużo się tam dzieje, więc nie zdziwcie się, że kiedyś się przestanie tak dynamicznie SKBP przełączać między projektami :)

Tomasz R. Gwiazda

no dokladnie, zreszta to jest Superkomputer, to ma punktowac super a nie cokolwiek aby liczyl

apohawk

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 22 Styczeń 2012, 13:18
wszystko mi jedno byleby projekty CPU nie zakłócały pracy GPU
też tak sądzę
No good deed goes unpunished.

ryszard.korczyk

Tak, zasoby CPU są tak dobrane, aby zawsze był wolny rdzeń dla zadań GPU.

pawg

Jeśli chcecie to mogę pomóc w zdalnym kierowaniu SKB.  ;)



ryszard.korczyk

Wyścig WCG ma się ku końcowi. Co następnie ma liczyć SKB@P? Wyścig PG? PM? Czekam na propozycję.

Cyfron

wyścig PG jest w czymś cały czas. SKB@P był zakładany, aby liczył głównie PM i projekty, które rzadko dają punkty.

lukaszja

Cytat: Cyfron w 24 Styczeń 2012, 22:30
wyścig PG jest w czymś cały czas. SKB@P był zakładany, aby liczył głównie PM i projekty, które rzadko dają punkty.
Słusznie!
Wyścigi w PG to zaangażowanie przez cały rok. Raczej nie warto.
Ale prestiżowe wyścigi w np. WCG (gdzie liczy mnóstwo osób a wątek o odznakach jest jednym z najaktywniejszych!) czy Rosetta mogłyby się odbywać z udziałem SKB@P - w końcy to zwykle nie więcej niż tydzień czasu. 


Ufol

Apeluję o wsparcie mielenia w Rosetcie. Mamy wspaniałe tradycje związane z wygrywaniem wyścigów w tym projekcie. Wspaniale by było, gdybyśmy je podtrzymali. W WCG Francuzi są niestety poza naszym zasięgiem, jednak w Rosetcie możemy się odkuć.

Sebastian M. Bobrecki

No to CPU na Rosettę a grafy na PM, te które mogą oczywiści :)
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

pawg

Na początku marca jest wyścig w Mersenne. SKB ma wziąć udział?



AL

Tak sobie myślę, że czemu nie. Trzeba wspierać to co nasze co nie? Co wy na to?

Cyfron

a może wspierać nim tam, gdzie nasza pozycja jest zagrożona?

goofyx

Cytat: AL w 17 Luty 2012, 00:16
Tak sobie myślę, że czemu nie. Trzeba wspierać to co nasze co nie? Co wy na to?
Właśnie dlatego że to polski projekt trzeba wziąć udział w takim wyścigu.
Głupio by wyglądało gdybyśmy nie walczyli o TOP 1 w takim projekcie ;)

ryszard.korczyk

Cytat: Cyfron w 17 Luty 2012, 08:14
a może wspierać nim tam, gdzie nasza pozycja jest zagrożona?
Popieram! Jeśli trzeba uderzamy, ale staramy się jednak nie skakać na pierwszy lepszy kwiatek. SKB@P ma stabilnie liczyć.

Cyfron

osobiście uważam, ze bez problemu będziemy mieli pierwsze miejsce w tym projekcie (Mersenne), ale jak się okaże, że jednak dużo teamów rzuciło się do liczenia i nam zagrażają, to wtedy bez wątpienia SKBP powinien policzyć w tym wyścigu, ale jeśli nie bedzie zagrożenia, to na prawdę - niech liczy PM czy inny projekt, w którym mamy spore tyły.
W Mersenne, to nasz RAC jest 2x większy niż kolejnego zespołu w rankingu.

pawg

Też tak uważam, ale jako gospodarze byłoby miło zmasaktować konkurencję. Poza tym ten wyścig trwa tydzień a aplikacja zdała test stabilności śpiwająco!



Ania

To odświeżam .... jaki wyścig jest planowany niedługo ?

Ufol

Ósmego sierpnia, o drugiej w nocy, rusza NFS@Home Puzzle Challenge. Startujemy?

Ania

Cytat: Ufol w 07 Sierpień 2012, 12:36
Ósmego sierpnia, o drugiej w nocy, rusza NFS@Home Puzzle Challenge. Startujemy?

To tylko wyścig czy ktoś będzie miał jakieś dane z liczenia ?  Nie brałam udziału w czymś takim i nie wiem o co dokładnie idzie ... :shame:

AL

Typowe zawody z osobnym rankingiem drużyn i użytkowników w nim startujących.

Ufol

Gorąco apeluję o wsparcie mielenia w NFS@home, są realne szanse na zwycięstwo.

ryszard.korczyk

Cytat: Ufol w 08 Sierpień 2012, 10:00
Gorąco apeluję o wsparcie mielenia w NFS@home, są realne szanse na zwycięstwo.
To może wątek o tym na forum i staty zespołowe?


Ania

Jutro wygramy NFS :)

Jaki następny jest w kolejce ?

d_worms



Ufol

Proszę o wsparcie podczas najbliższego wyścigu w Rosetcie. Mamy piękne tradycje bycia niepokonanymi, warto by to podtrzymać.

Ufol

Czy dałoby radę podpiąć coś tu:
http://www.boincatpoland.org/smf/wyscigi-teamow/(2013-07-08-0000-2013-07-15-0000)-sathome-new-task-new-64-bit-application/
Jestem nieco namolny z tymi apelami o przełączanie maszyn, ale tym razem mamy realną szansę na złoto.