[2013-07-08 00:00 - 2013-07-15 00:00]-Sat@home: new task, new 64-bit application

Zaczęty przez Ufol, 29 Czerwiec 2013, 17:23

Ufol

Adres do statystyk wyścigu:
http://boincstats.com/en/stats/challenge/team/chat/396
Start:
2013-07-08 00:00 UTC
Czyli ósmego lipca o drugiej w nocy naszego czasu.
Meta:
2013-07-15 00:00 UTC
Tzn. piętnastego lipca o drugiej w nocy naszego czasu.
Już można buforować próbki, ponieważ mają dziesięć dni na przeliczenie.
Gorąco apeluję o udział. Mamy szansę upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, bo  SAT@home,
http://sat.isa.ru/pdsat/
w którym niniejsze regaty się odbędą, nie jest zbyt popularny, zatem można awansować, w formule Boinc, nie angażując tyle mocy, ile wymagają projekty znane, takie jak np. WCG. Dawno niczego nie wygraliśmy, czas to zmienić.

:attack:

Dario666

Zobaczymy, na razie leci Rioja :)

Mam nadzieję, że nie punktuje jak ostatnio Optima@home, gdzie dostaje się 2 pkt na 1,5h na mocnej maszynie.

Ufol

Punktuje przyzwoicie i ma małe wymagania sprzętowe, ruszy na każdej maszynie.

Troll81


tito

Gorąco apeluję o nie branie udziału w wyścigu. Jestem 1szy w Polsce -nie chcę tracić miejsca  %)
A tak przy okazji to połowa tegorocznego dorobku jest moja. Brakuje 800k, aby zdobyć 2 pkt w formule.

Ufol

Odrzucam ten apel a zarazem ponawiam własny.
XD
Przy okazji warto podkreślić ponownie wartość Sata dla lokaty w formule. W WCG możemy szarżować i nic tam to nie da, bo z gigantami szans niestety brak. Tu natomiast parę punktów by nam wpaść mogło.

Troll81


Dario666

W ustawierniach projektu jest opcja liczenia na GPU... To tylko do picu?

tito

Póki co - tak.
Były testy na NVidię przy poprzedniej aplikacji liczącej. Teraz żadnych newsów nie ma.

Dario666

Widać, że nałożyli quotę 40 zadań i można sobie... :facepalm2:


EDIT: Małe wymagania? 400 MB RAM na jeden WU to mało? Punktowanie jest katastrofalne - im dłużej liczysz tym mniej dostajesz...

Cytat
Status                                     Run time (sec)           claimed credit            granted credit
Completed and validated           20,770.00                    109.36                     57.98
Completed and validated           10,045.75                    57.98                       57.98

Górny wynik dla Xeon(R) CPU L7555 @ 1.87GHz , a dolny dla Xeon(R) CPU X3430 @ 2.40GHz

Ufol


Dario666

@tito: już jestem 18 w kraju, a liczę dopiero 1 dzień, więc się strzeż  %)

tito

@Dario
Ja osiągnąłem checkpoint 250k i skończyłem z tym projektem. Czas zdobywać inne 250k  %)

Ufol

A nie zechciałbyś wyjątkowo postawić większego kamienia milowego, np. z napisem milion. Mało nas cholerka, konkurencja szybko odjeżdża.

Szopler


tito

Cytat: Ufol w 08 Lipiec 2013, 23:24
A nie zechciałbyś wyjątkowo postawić większego kamienia milowego, np. z napisem milion. Mało nas cholerka, konkurencja szybko odjeżdża.
Konkurencja odjeżdża, bo przed nami 5 rosyjskich teamów, a to ich projekt. I sorki - ja udziały w wyścigach nie biorę - mam własne priorytety.

Ufol


stiven

Doliczają mi się długaśne próbki PrimeGrid i niebawem zaczynam wciągać pojedyncze zadania SAT.

stiven

Kurcze lają nas aż żal patrzeć. Wstrzymałem PG i liczę z pełną mocą. Trzeba walczyć  :whip: :attack: :whip: :attack:

Dario666

No, jak liczy u nas kilka osób, a Ruskich całe hordy z kilku grup, to tak właśnie jest jak widać.

stiven

Wygląda na to, że musimy się pogodzić z 7. miejscem. Ponad 350 godzin mojego liczenia w niczym nie pomogło. Znakomita część w pendingu leży. Patrząc na liczby to szans na awans nie ma szans na spadek również.

Dario666

Ważne, że mam 12 miejsce i "pokonałem" SKB@P.  :whistle:

Ufol

Wielkie dzięki dla wszystkich liczących w tym wyścigu. Po prostu za mało nas było, aby poważnie zamieszać.

Troll81