Boic na linuxie bez srodowiska graficznego

Zaczęty przez wersik, 06 Listopad 2007, 19:56

wersik

Witam. próbuję zainstalować boinc na slackware 10.2. Nie mam zainstalowanego trybu graficznego i podczas uruchamiania managera boinc mowi, ze nie mam gtk. Sprawdzam w zainstalolwanych paczkach - jest. Co jest nie tak? Czy da sie uruchomic boinc bez tr. graficznego?

Pozdrawiam, Marek.

jaskij

Manager raczej nie pójdzie... odpal samego klienta, a zarządzaj nim najlepiej z innego kompa, lub przez, np. BoincStats BAM!... ew. możesz nim zarządzać z tego samego kompa, ale jest to chyba dość trudne...

RAD-Poland

---------- 05:11 07.11.2007 ----------

nie uruchamiaj managera boinc tylko od razu boinc
uzyskasz listę dostępnych opcji./boinc -help

---------- 05:13 ----------

potwierdzam używanie BOINC'a w trybie tekstowym jest dość uciążliwe, ale czasem konieczne

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

wersik

Boinc bedzie zainstalowany na serwerze dzialajacym 24/7 wiec nie bede za czesto cos w nim zmienial. Jak moge dopisac sie do jakiegos teamu? z poziomu boinc? czy mozna zarzadzac zdalnie przez www klientem?

bartsob5

do druzyny przylaczasz sie na stronie ww swojego konta (dla kazdego projektu robi sie to osobno)

przez strone internetowa mozna sterowac boinciem za pomoca bamu (bam.boincstats.com) ale nie jest to zarzadzanie pelne - tylko dodawanie, usuwanie projketow i chyba wstrzymywanie pobierania, nic poza tym...

wersik

Ok, dzieki za rady i pozdrawiam z gdyni.

jaskij

Preferencje też można zmieniać, natomiast nie zastopujesz WU, ani nic z tych rzeczy... Spróbuj z -allow_remote_gui_rpc (na Linie pewnie będą dwa minusy), a w pliku gui_rpc_auth.cfg ustaw hasło... i możesz se zarządzać przy pomocy zwykłego managera (choć polecam BV) z innego kompa, na pewno z sieci lokalnej, prawdopodobnie również z zewnątrz... niestety nie powiem Ci, na którym porcie to działa :/

wersik

BV to jakis skrót? moge jakis link poprosic bo google mi drogi nie wskazało :-/

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

jaskij

Tak, tak, chodziło mi o BoincView, wybacz, zapomniałem, że jesteś tu nowy ;D BV działa *prawie* jak zwykły manager, ale pozwala wygodnie zarządzać kilkoma kompami naraz... nie jestem tylko pewien, czy obsługuje kompy spoza sieci lokalnej... powinien, ale nie ma gwarancji... nie było mi to potrzebne, bo i tak kompy, których używam są albo w jednej sieci, albo działają na neo, czyli nie mają stałego IP :/

bartsob5

Cytat: "wersik"Ok, dzieki za rady i pozdrawiam z gdyni.

czyzby nastepny krajan?:D

jaskij

Osh qrde... wcześniej tego nie zauważyłem :D krajan :D no to panowie, jeszcze trochę, i sobie robimy trójmiejską imprezkę B@P :D

Robert1970

Opis krok po kroku instalacji i trochę użytkowania z linii poleceń BOINC-a pod Linuxem ( w oparciu o crona ) masz tutaj:[moderacja:link nie aktualny]



Jeżeli chodzi o BoincView to oczywiście działa na sieciach rozległych.