Prosba o pomoc w ustawieniach BOINca

Zaczęty przez Sobek, 27 Listopad 2009, 21:12

Sobek

Witam i prosze zaawansowanych uzytkownikow o pomoc u ustawieniach BOINCa (tak samo samego programu jak i ustawieniach na stronie).
Obliczam 4 projekty:
SETI
Einstein
Milkiway
orbit (dopiero zaczalem i jeszcze nie pobral zadnego pliku)
Wszystkie obliczenia ustawione w parametrach po 25% czasu na kazdy.

Komputer u mnie chodzi ok 18 h/dobe
Staly dostep do sieci (wiec i pobor kolejnych WU zawsze mozliwy)
System: Windows XP Pro 32 z SP3
BOINC 6.10.8
Sprzet:
Procek    QuadCore Intel Core 2 Quad Q9400, 2666 MHz (8 x 333)
RAM    2048 MB  (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Grafika emerytowana wiec na razie odpada do obliczen.

Co do samego sprzetu, to jest wykorzystywany do wszystkiego (lacznie z ogladaniem TV, bo nie mam telewizora a uzywam karty telewizyjnej).

W niedlugim czasie (mozliwe, ze bardzo niedlugim czasie zakupie NVidie 260 lub inna jak cos ciekawego doradzicie). W planie takze wymiana RAMu na szybszy, ale to przyszlosc.

Za wszelka pomoc bede dozgonnie wdzieczny.


Troll81


emik

BOINC sam ci podobiera odpowiedni próbki - ewentualnie ustaw w Zaawansowane -> Preferencje_lokalne -> Użycie_Procesora godziny w jakich używasz kompa


Sobek

konkretnie, to chce ustawic jakies optymalizacje (do seti juz dziala, na Einsteina nie ma, ale o reszcie nie wiem), do tego bardziej chodzi mi o ustawienie kont: ile danych pobierac, jaki zapas na HDD, itp.

ksysju

Hi

Orbit od dłuższego czasu nic nie wysyła.
Opty dla milky, a co mi tam,  kolejny raz : http://www.brilliantsite.com/milkyway/index.htm
Jaki zapas wu robić to już twoja decyzja,  jak liczysz trzy projekty na raz to zawsze coś tam do liczenia będzie.

Poczytaj trochę o milce, szczególnie o wydajności  gpu a cpu  :-)


ksysju

Tomasz R. Gwiazda

co do GPU to GTX260 moge polecic, ale bardziej do grania niz obliczen, tansza ATI HD4850 jest w ciagu doby w stanie wiecej natluc pkt.
Pewnie najlepiej by bylo pomyslec o czyms z rodziny 5xxx ale wiadomo ze to bedzie o wiele drozsze od NV 260, poza tym w chwili obecnej sa spore problemy z dostepnoscia tych kart

Sobek

Moze i ATI jest lepsze do obliczen, ale ten sprzet zawsze mial klopoty ze sterownikami, a karty nie kupuje tylko i wylacznie do BOINCa. Jak juz wspominalem, to glownie na kompie ogladam filmy i obrabiam grafike wiec raczej lepsza karta bedzie dla mnie NV, a 260 dlatego, ze jest to optymalny (wg mnie) podzial pomiedzy wydajnoscia a cena.
Chyba, ze bedzie taki odwazniak, ktory namowi mnie na cos innego :D

Troll81


Sobek

Tyle, zemoj komp oblicza to, co mnie w miare interesuje czyli: seti, einstein, milkiway, a nie to co przynosi najwiecej pkt.

Can-D

Cytat: Sobek w 28 Listopad 2009, 10:28
Tyle, zemoj komp oblicza to, co mnie w miare interesuje czyli: seti, einstein, milkiway, a nie to co przynosi najwiecej pkt.


akurat tu nie ma konfliktu interesów ;)

Sobek


Pigu

pamiętaj, że w pkt mówmy o kilkukrotnej przewadze, nie ileś tam %

Sobek

Cytat: Pigu w 28 Listopad 2009, 11:39
pamiętaj, że w pkt mówmy o kilkukrotnej przewadze, nie ileś tam %

tzn? prosze o wyjasnienia :)

3Rni

Cytat: Sobek w 28 Listopad 2009, 17:19
Cytat: Pigu w 28 Listopad 2009, 11:39
pamiętaj, że w pkt mówmy o kilkukrotnej przewadze, nie ileś tam %

tzn? prosze o wyjasnienia :)

prosze bardzo - 1 karta ATI da tobie tyle pkt dziennie ile teraz masz w swojej sygnaturze na dole (nie pracujac nawet 24h/dobe)

Sobek

Ale nie planuje kupic grafy tylko do BOINCa, a ze zawsze dobrze sie u mnie sprawowala NV, a na ATI sie kiedys poteznie zawiodlem, dlatego chce kupic NV. Z reszta ATI co chwila robi nowe modele grafy a zapomina o dobrych sterach co im wychodzi czkawka.

Pigu

Hehe nikt nie zmusza, my tylko z troski, byś nie odczuwał tego dziwnego niepocieszenia, że twoja grafa punktuje 6-7x słabiej niż ATI za tę samą kasę. Przez lata byłem zwolennikiem zielonych, teraz mam swojego pierwszego radzia (4870) i jestem przeszczęśliwy - punktuje ślicznie i żadna gra na maxa w 1920 mi nie podskoczyła (w 3dstudio nie napotkano najmniejszych kłopotów), a i prądu chyba ciut mniej od zielonych bierze

Sobek

To, ze bierze ciut mniej pradu, to wiem, ale czy jest bardziej wydajna w obrobce grafiki, filmow (np. Premiere Pro) i czy pociagnie na pewno wszystkie obecne gry na max detalach? Czy stery wytrzymaja karte TV sprzed 10 lat (bo juz nawet NV dziwnie potrafi sie zachowac)? Jesli tak, to co radzisz za max 550 zl?

jaskij

Za taką kwotę możesz zastanowić się nad 5750, która w grach, AFAIR wypada lepiej (zwłaszcza na dużych rozdziałkach) lepiej, niż GF 250.
Jeśli chodzi o obliczenia - za tą forsę i tak nie dostaniesz Cudaka, a z tego co pamiętam, Radek, nawet 5750 obsługuje DirectComputing, który jest M$-owym odpowiednikiem CUDA'y.
Jeśli chodzi o finanse - Radek 5750 to 530 zł, a GTS 250 ma rozrzut cenowy między 390 zł a 490 zł.
Jeśli chodzi o wydajność w grach - z tego, co słyszałem, 5750 sprawuje się troszeczkę lepiej od 4850 (czyli wszystkie aktualne gry pociągnie na maksa), tyle tylko, że ma DX  11. Do tego dochodzi jeszcze rozdziałka i AA - w nowych Radeonach dramatycznie poprawiono te elementy, nie tylko w porównaniu z poprzednimi kartami ATI, ale również nVidii... Podobno na 265 przy AA x4 FPSy spadają o ponad 20% w porównaniu z brakiem AA.
I tu pojawia się inna sprawa - nVidia jest bardziej aktywna we współpracy z producentami gier. Phys-X, który, na szczęście, nie jest Ci potrzebny przy dobrym procku. I takie kwiatki, jak Batman:Arkham Asylum. Producent tej gry zwrócił się do ATI i nVidii o napisanie dla nich AA. nVidia to zrobiła. ATI nie. Skutek: AA w Batmanie działa tylko na nVidii. Chociaż podobno wystarczają modowane sterowniki żeby to obejść (nVidia sprawdza tylko producenta karty graficznej w sterach.... tak więc masz np. "nVidia Radeon 5850") - ten sposób działa też podobno z Phys-Xem.

Sobek

No to mnie troche zszokowales. Tak serio to zastanawialem sie nad tym: http://www.allegro.pl/item830233852_gainward_gtx260_896mb_0_8ns_golden_sample_ddr3.html

jaskij

Czym Cię zszokowałem?
W standardowych ustawieniach 5850 i 260 są porównywalne, ale w wysokiej rozdziałce, z AA Radek gniecie GF'a... tylko jest dwa razy droższy (5850)
A cen nie sprawdzałem na Allegro, jestem na to za leniwy... Sprawdzałem je w sklepie, gdzie ten twój GF kosztuje 60zł więcej.

Sobek

sprawdzilem na allegro. 5850 jest rowno 2x drozszy od nV 260

jaskij

Dlatego wcześniej pisałem o 5750. Który jest ok. 100zł tańszy od 260.
Tak naprawdę wszystko zależy od twoich indywidualnych odczuć... Wolisz ATI - bierz ATI. Wolisz nVidie - bierz nVidie. Ja nigdy nie miałem problemów z ATI i lubię ATI, więc mam 5850. Jakbym wolał nVidię, to bym poczekał na GFy z DX 11. Te karty są do siebie tak zbliżone, a jednocześnie tak różne, że ciężko jest porównać. Przynajmniej taka jest moja opinia. W czym innym sprawdzi się Radek, w czym innym GF. Gdyby ATI robiło dobre stery, to bym na 100% powiedział, że do gier Radki są lepsze. Ale tak nie jest :/
Przykład: w Anno 1404 nie teksturuje mi lądu. Zadzwoniłem do kumpla, który mi tą grę pożyczył, też ma stosunkowo nowego Radka. Powiedział, że też miał ten problem. Co się okazało?  Że Anno działa poprawnie tylko ze starszymi sterami! (Catalyst 9.7 i starsze)

Sobek

Wiem i odczulem to na wlasnej skorze wiec dlatego jestem na atki uczulony. Mimo, ze nV moze byc wolniejsze w obliczeniach to jest bardziej sprawne dla wiekszosci sytuacji (i softu)