BSOD

Zaczęty przez legis, 08 Czerwiec 2011, 00:11

legis

codziennie wyświetla się z komunikatem: page fault in nonpaged area
po kilku wyłączeniach włączeniach resetach chodzi bez problemu
nie instalowałem nic nowego
POMOCY

GRID

Najprawdopodobniej twój dysk umiera.
Jeżeli ma ponad 4 lata to możesz go wymienić.

Dla pewności możesz go przetestować program SeaTools | Seagate
www.seagate.com/staticfiles/support/seatools/SeaToolsforWindowsSetup-1205.exe
Jeżeli chociaż jeden test wyjdzie na czerwono to dysk leci do śmietnika.
No i najważniejsze ratuj dane !!!

legis

DANE BEZPIECZNE  zaraz sprawdzimy co z dyskiem
mam 2:
500GB seagate system
i stary 80 na badziew też seagate rocznik jak dobrze pamiętam 99

GRID

Dyski poniżej 99GB są wieczne. Więc pewnie ten stary badziew ma się lepiej niż ten nowy.   :)

Troll81

niekoniczenie. Moze być wina taśmy od hdd.

GRID

niekoniecznie to może być jeszcze wiele rzeczy, dla tego na razie czekam na odpowiedź

Argento



--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

legis

dyski sprawdzone programem SeaTools for Windows OK dla świętego spokoju wywaliłem też Diskeeper`a
pamięć sprawdzona memtestem OK
pojawiły się jeszcze kody dźwiękowe BIOSU 2 tej samej długości niestety nie mogę ich rozszyfrować
BIOS AWARD i ........ nie piszą nic o 2 sygnałach raczej długich potem cisza i sygnały się powtarzają
dziś włączył się program windosowski do diagnozy sprzętu pomielił i wywalił jakiś błąd w system 32 i o dziwo komp działa

Cytat: DeepCore w 08 Czerwiec 2011, 16:09
Ten error możesz wskazywać na naprawdę niespodziewane przyczyny...
Nie mniej spróbuj tego:
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_xp-windows_update/blue-screen-error-0x0000007b-in-windows-xp-after/73cea559-ebbd-4274-96bc-e292b69f2fd1

to jest do "-XP" u mnie 7x64
dzięki za pomoc

GRID

długo masz tego kompa ? zasilacz nowy ?
wydaje mi się że dwa długie to błąd związany pamięcią RAM. Jeżeli ją sprawdziłeś memtestem to może płyta szwankować lub zasilacz.

legis

komp leciwy zmiana może po wakacjach miejmy nadzieję że dotrwa

Troll81

podstaw inny zasilacz....

GRID

Jeżeli komp ma więcej niż 4 lata to zasilacz możesz wymienić profilaktycznie. Po tym czasie zasilacz zaczyna dawać odchyły od normy, w tedy może dziać różne dziwne rzeczy.

Zakładając ze RAM i dysk są ok to po wymianie zasilacza komputer pochodzi kolejne 3-5 lat.
Jeżeli będziesz czekał z wymianą zasilacza to uszkodzić może on 1.dysk,2.pamięć,3.grafikę,4. płytę główną.

Argento

Cytat: legis w 08 Czerwiec 2011, 23:35
pojawiły się jeszcze kody dźwiękowe BIOSU 2 tej samej długości niestety nie mogę ich rozszyfrować
BIOS AWARD i ........ nie piszą nic o 2 sygnałach raczej długich potem cisza i sygnały się powtarzają

Hmm, z kodami w AWARDach jest niekonsekwentnie... Nie jest on zbyt "gadatliwy" odnośnie swoich "bolączek". Pozostaje metoda prób, testów i błędów...  :attack:

Cytatto jest do "-XP" u mnie 7x64
dzięki za pomoc

Nie widziałem, lecz dobrze chciałem... :)


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento