Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Odstrzał rekinów w australii

Zaczęty przez Troll81, 27 Styczeń 2014, 18:15

Troll81

http://kopalniawiedzy.pl/rekin-Australia-Zachodnia-odstrzal-prawo-Colin-Barnett,19592

a ile w tym czasie osób zabiły pająki??

tito

Ale bzdura - każdej zimy sporo osób ginie od zimna...więc wyemitujmy więcej gazów cieplarnianych, aby było cieplej - wtedy ludzie nie będą zamarzać.
:parrrty:

cp

Cytat: tito w 27 Styczeń 2014, 19:30
Ale bzdura - każdej zimy sporo osób ginie od zimna...więc wyemitujmy więcej gazów cieplarnianych, aby było cieplej - wtedy ludzie nie będą zamarzać.
:parrrty:

Z drugiej strony, każdego lata sporo osób ginie lub zostaje kalekami z powodu udaru cieplnego, więc walczmy z globalnym ociepleniem...
A serio - najlepiej rekinów nie ruszać (ew. chronić je), a zająć się uświadamianiem ludzi o istniejącym zagrożeniu, sposobach jego uniknięcia oraz udzielaniu pomocy w razie ataku.
Ups, zapomniałem, że to wymaga myślenia ze strony prawodawców i obywateli, nie wygląda tak efektownie w mediach oraz nie redukuje liczby ofiar do 0 (tak jakby odstrzał miał zredukować...)

krzyszp

Cytat: cp w 27 Styczeń 2014, 19:34
...zająć się uświadamianiem ludzi o istniejącym zagrożeniu, sposobach jego uniknięcia oraz udzielaniu pomocy w razie ataku..
No sorki, ale jeżeli ktoś nie wie, że tam gdzie mieszka/jedzie na wakacje są rekiny którą lubią zakąskę z człowieka to znaczy, że powinien paść ofiarą selekcji naturalnej...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

lolek

Cytat: krzyszp w 27 Styczeń 2014, 19:54
Cytat: cp w 27 Styczeń 2014, 19:34
...zająć się uświadamianiem ludzi o istniejącym zagrożeniu, sposobach jego uniknięcia oraz udzielaniu pomocy w razie ataku..
No sorki, ale jeżeli ktoś nie wie, że tam gdzie mieszka/jedzie na wakacje są rekiny którą lubią zakąskę z człowieka to znaczy, że powinien paść ofiarą selekcji naturalnej...

Jak się patrzy na ludzi to czasem mam wrażenie że połowa populacji powinna paść jej ofiarą  :deadman:
A co do temat, tym samym tokiem myślenia należy wybić wszystkich ludzi bo to potencjalni mordercy...jednak nie tylko w Polsce Ci na górze to ....... .

d_worms

Lepszy rekin w piachu niz Ja  :attack:

Troll81

d_worms. Nie cały świat należy do człowieka. Dlaczego zwierzak ma cierpieć i ginąć z rąk człowieka?

Ilu ludzi w tym samym czasie zabiły w Australii pioruny? Ilu zginęło podczas pożarów buszu? Ilu zmarło po przedawkowaniu leków? Ilu zapiło się na śmierć? Ilu zabił upał? Ilu zagryzły psy? Ilu nurków zabiły w tym czasie orki (orki potrafią atakować nawet rekiny)?

Sorry ale dla mnie to my wpieprzamy się zwierzakom wszędzie a potem się dziwimy ze dochodzi do kuku. Podążając twoim tokiem rozumowania należy wybić wszystkie drapieżniki b stanowią potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka. Np ja mam ochotę spacerować po sawannie. Wybijmy więc wszystkie lwy i gepardy. A potem zażyczę sobie odwiedzić i pospacerować po Indiach wiec odstrzelmy wszystkie tygrysy. A jak zażyczę sobie dać nura to najlepiej wybić wszystko pod wodą. Nosz kurde. A potem jeszcze wszystko wybetonujmy i obłóżmy puchowymi poduszkami bo to niebezpieczne, jeszcze się w główkę kto uderzy i umrze.

http://zuchpisze.pl/wychowujemy-przegranych/

I właśnie tak jest. Hodujemy pokolenie które w życiu nie uczyło się mierzyć z zagrożeniem. Które nigdy nie zostało nauczone jak sobie radzić. I potem tacy szukają najprostszych rozwiązań typu odstrzelić. Bo oczywiście chwilka pomyślunku i np odstraszanie rekinów byłoby drogie dla podatnika.

Np odtwarzanie właśnie odgłosów polującej orki.

d_worms

A ja na twoje wywody powtazam lepszy martwy rekin niz ja !!!  :attack:

krzyszp

Cytat: d_worms w 28 Styczeń 2014, 10:06
A ja na twoje wywody powtazam lepszy martwy rekin niz ja !!!  :attack:
Ile to osób zginęło? 6? Na 100000000 kąpiących się? Nawet mi się przecinka nie chce przestawiać do liczenia odsetek... Lepszy martwy samochód niż ja!!!
;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

cp



EOT - niniejszym proponuję zamknąć ten wątek, albo przenieść jego część do działu humor

Troll81

Powiem tak. Jadąc do Australii bardziej martwiłbym się podróżą chorobami i pająkami niż rekinami.

Less than one in every three million scuba dives in Western Australia result in a fatal shark attack
The United States has had a total of 1,085 attacks (44 fatal) during the past 342 years (1670–2012)
According to the International Shark Attack File (ISAF), between 1580 and 2012 there were 2,569 confirmed unprovoked shark attacks around the world, of which 484 were fatal.

Even considering only people who go to beaches, a person's chance of getting attacked by a shark in the United States is 1 in 11.5 million, and a person's chance of getting killed by a shark is less than 1 in 264.1 million. In the United States, the annual number of people who drown is 3,306, whereas the annual number of shark fatalities is 1. In New York alone people are bitten 10 times more each year by other people than worldwide by sharks.

W Anglii w tym roku 99 osób zginęło spadając z łóżka  |-? 52 spadając z krzesła i 655 spadając ze schodów. 25 osób utopiło się w wannie. 203 osoby zmarły na skutek zakrztuszenia się jedzeniem. 4 osoby zginęły na skutek zajęcia się ogniem ubrania (nightware to piżama??), 6 zmarło z głodu. Ponad 3000 popełniło samobójstwo a ponad 300 zostało zabitych na skutek ataku człowieka.

tak więc jadąc do Australii miałbym zdecydowanie większe zmartwienia niż zjedzenie przez rekina. Ale prasa to rozdmuchuje. Tak samo jak kwestie promieniowania i tysiące innych, które są zjawiskami marginalnymi ale chwytliwymi newsami.

sknd

Cytat: Troll81 w 28 Styczeń 2014, 09:40
Sorry ale dla mnie to my wpieprzamy się zwierzakom wszędzie a potem się dziwimy ze dochodzi do kuku.
:p_arr: święte słowa  :)

d_worms

#12
Cytat: krzyszp w 27 Styczeń 2014, 19:54
No sorki, ale jeżeli ktoś nie wie, że tam gdzie mieszka/jedzie na wakacje są rekiny którą lubią zakąskę z człowieka to znaczy, że powinien paść ofiarą selekcji naturalnej...
Bzdury totalne! wiec ciagnijmy to dalej mieszkamy na tej planecie gdzie sa wirusy bakterie itp. wiec po co produkowac i nawet przyjmowac szczepionki (ile zwierzat tu ginie w testach) mieszkaja na tej planecie przyjmujesz do wiadomosci ze padniesz ofiara selekcji naturalnej czy o to tu chodzi raczej nie jestesmy dominujacymi zwierzetami na tej planecie i zrobimy wszystko aby przetrwac czy nawet poczuc bezpieczniej. Poruszyl was tak jeden artykul jakiegos pismaka a nawet nie wiece jak sprawa wyglada, nikt nie plywa po oceanie i wylapuje rekiny rekiny beda lapane przy glownych plazach/kapieliskach czytajcie artykoly do koncz a nie tylko naglowki. Wcale nie twierdze ze to zapobiegnie wypadka z rekinami co najwyzej zmniejszy nieznacznie ilosc atakow. A najwazniejsze jesto to tylko na probe przez 2 lata po czym maja zobaczy czy to cos pomoglo. A tak na marginesie to ieksza masz szanse zostac zjedzonym przez rekina niz zginac od ukaszenia pajaka w Australi!

Troll81

niestety polskie statystyki są płatne :( GUS życzy sobie 7pln za raport....

pioruny zabijają 10tys osób rocznie na świecie
pisanie SMSa podczas jazdy zabija 6000 rocznie
hipopotamy zadeptują i zagryzają ok 2900 osób rocznie
wulkany powodują śmierć ponad 800 osób rocznie
autoerotyczne podduszanie uśmierca ok 600 osób rocznie
zakupy w czarny piątek powodują rocznie zgon ok 550 ludzi....  |-?
Jelenie zabijają ok 130 osób rocznie (odstrzelić je wszystkie :D )
Tornada ok 60 osób
Meduzy ok 40 osób rocznie
Mrówki ok 30 osób rocznie
Maszyny do sprzedaży (vending machines) ok 13 osób rocznie
Rekiny powodują niej niż 10 zgonów rocznie na świecie :D

ok 2500 ludzi leworęcznych ginie rocznie na świecie używając produktów przeznaczonych dla osób praworęcznych, powoduje to ze praworęczni żyją przeciętnie kilka lat dłużej  |-?

d_worms. Ja czytałem ten artykuł bardzo dokładnie. Zostanie wydana kasa na polepszanie samopoczucia. Uniknie się tym samym może kilku zgonów. Fajnie to brzmi ale tę sama kasę można by wydać zapobiegając znaczne większej ilości zgonów. A rekiny można odstraszać. A nie zabijać. A tak panowie wywieszają przynętę (sic!) a następnie strzelają do rekinów. Wg mnie szczyt głupoty wieszać przynętę dla rekinów koło plaży. Przywabi to tylko więcej rekinów. Poza tym człowiekowi zagraża raptem kilka gatunków rekina a będą strzelać do wszystkich większych niż 3 metry. Tak jestem dominującym gatunkiem ale nie znaczy to że mam prawo się wpierdzielać i szarogęsić wszędzie. Chwała bogu sawanny nie są tak popularne jak plaże bo w myśl twej logiki powinniśmy wybić wszelkie wielkie koty tam żyjące. Sorry ale jak dla mnie szansa na to że użre cię rekin jest tak znikoma że wydawanie kasy na zabijanie rekinów jest dla mnie zwykłym marnowaniem środków. Ciekawe ile osób by można uratować dzięki lepszej diagnostyce raka u dzieci na ten przykład. Tyle ze z dołożenie kilkudziesięciu tys dolarów na badania dzieci nie zrobisz newsa. A z wynajęcia kilku kolesi ze strzelbami do rekinów już tak.

Bezprym

Cytat: d_worms w 28 Styczeń 2014, 15:35
Bzdury totalne! wiec ciagnijmy to dalej mieszkamy na tej planecie gdzie sa wirusy bakterie itp. wiec po co produkowac i nawet przyjmowac szczepionki

Jednak więcej człowieka łączy z kręgowcami niż wirusami i bakteriami.
Sprowadzasz poglądy drugiej strony do absurdu. Ale idąc tym samym sposobem myślenia, tylko w drugą stronę, można sprowadzić do absurdu Twój punkt widzenia:
Skoro zabijamy niewygodne dla nas zwierzęta, czemu nie uprawomocnimy zabijania niewygodnych ludzi? Albo zabijania ludzi na mięso? (mniejsza jest różnica genetyczna między człowiekiem a krową niż pomiędzy rekinem a bakterią)

flaku

#15
Cytat: Troll81 w 28 Styczeń 2014, 15:50
Poza tym człowiekowi zagraża raptem kilka gatunków rekina a będą strzelać do wszystkich większych niż 3 metry.
Z artykułu wynika coś innego
Cytat: Bezprym w 28 Styczeń 2014, 15:51
Albo zabijania ludzi na mięso?
Wiesz dlaczego nie wykorzystuje się ludzkich odchodów jako nawozu?
Cytat: Bezprym w 28 Styczeń 2014, 15:51
Skoro zabijamy niewygodne dla nas zwierzęta, czemu nie uprawomocnimy zabijania niewygodnych ludzi?
Prawda jest brutalna. Niewygodni ludzie mogliby się zbuntować. Rekiny niezbyt.

Bezprym

Cytat: flaku w 28 Styczeń 2014, 16:30
Wiesz dlaczego nie wykorzystuje się ludzkich odchodów jako nawozu?

Bo są gówniane i do dupy? :)
W Wikipedii napisali:
Zetknięcie się z nieodpowiednio lub niecałkowicie skompostowanymi ludzkimi odchodami może być niebezpieczne, ponieważ mogą one zawierać bakterie i inne patogeny związane z chorobami ludzkimi.
Z tego powodu kompost z odchodów ludzkich nie powinien być używany jako nawóz bez uprzedniego upewnienia się, że jest on całkowicie przetworzony.

Czy to miałeś na myśli?

flaku

Tak. Choroby łatwo przenoszą się w obrębie jednego gatunku. Z tego powodu nawet przy braku uprzedzeń kulturowych mięso ludzkie nie byłoby najlepszym składnikiem obiadu.

Bezprym

Podałem przykład zjadania mięsa ludzkiego jako problem etyczny, nie praktyczny :)
Czy z tego, że zabijamy wirusy i bakterie możemy wyprowadzić wniosek, że można też zabijać ludzi? Moim zdaniem nie jest to dobry wniosek %)

krzyszp

Cytat: Troll81 w 28 Styczeń 2014, 15:50
Maszyny do sprzedaży (vending machines) ok 13 osób rocznie
No to już wiem, dlaczego jedna z tych maszyn podejrzanie się na mnie patrzy ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

flaku

Z ludźmi lepiej współpracować ;) Z wirusami ciężko. Co najwyżej je zniewolić.