The Ides of March Challenge 15–16.03.2009

Zaczęty przez RAD-Poland, 21 Luty 2009, 07:15

emik

ustaw preferencje lokalnie na swoim komputerze:

Zaawansowane -> Preferencje lokalne


buninek

Cytat: sesef w 15 Marzec 2009, 23:11
Niestety ja odpadam mojego 3200+ aż zagotowało :( a AP26 na sporo wyższej częstotliwości liczy normalnie.
ja obniżyłem częstotliwość proca o 100 MHz i jest ok
a czasy przeliczanie tylko nieznacznie spadły o ok 25s
Fakt punkty są cieniutkie. Wyścig trwa raptem 24h.

OxyOne

reached daily quota of 8 results

takie cos mi sie pojawiło na kompie a jeszcze nie zassałem ani jednej probki dobre co.
odpaliłem halowego i normalnie pobrał probki
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

MarcinG

ja probuje od 4h cos pobrac i nic... wykluczam zle skonfigurowanego klienta i moje ustawienia na www w pref. :) Coz przygotuje sie do kolejnego wyscigu pod koniec kwietnia  ;D

Tak sie zastanawiam... bo czytalem ze probki sa liczone od 18.00 GMT. Czy zadzialal by trick jakby pobrac kilkaset probek przeliczyc kazda do 80-90 % oczywiscie wszystkie popauzowac i puscic je w trakcie wyscigu ..Hmmm

TJM

Wątpię, bo zapewne są wybierane z bazy na podstawie send_time i received_time, w ten sposób da się co do sekundy wyłapać tylko wyścigowe.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sesef

Cytat: buninek w 15 Marzec 2009, 23:54
Cytat: sesef w 15 Marzec 2009, 23:11
Niestety ja odpadam mojego 3200+ aż zagotowało :( a AP26 na sporo wyższej częstotliwości liczy normalnie.
ja obniżyłem częstotliwość proca o 100 MHz i jest ok
a czasy przeliczanie tylko nieznacznie spadły o ok 25s
Fakt punkty są cieniutkie. Wyścig trwa raptem 24h.

Dobra obadane, problem znaleziony :) CMOS czy gdzie tam się te informacje z biosu zapisują nie chciał się odświeżył. Podziałało 5 minutowe wyłączenie kompa, no to liczymy dalej.

Pigu

niestety ale wynik będę miał niewielki - projekt to niesamowita pazera - już przy 15stu własnych zadaniach i milce (reszta blok) wskakuje na wysokie priorytety i skutecznie blokuje milkę (która ma 20 wu o szacowanych czasach 15sec |-?) w związku z tym przed wyjściem do roboty zostawiłem niewielki bufor prime - wyścigi spoko, ale nie kosztem 30k w milce :(

ksysju

Hi

Jak widzę to jakiś statystyk w trakcie wyścigu to nie znajdę. Trzeba czekać do końca.

--
ksysju
ksysju

3Rni

przecież masz staty z wyscigu na stronie prime - indywidualne i zespołowe

i u nas w 1 msg tego watku - choc teraz akurat przynajmniej u mnie nasze staty sie rozjechały

dodatkowo masz staty na boincstats z wyścigu i sygnaturke :)

ksysju

Hi

O pip, wczoraj na prime jeszcze nie było, a dziś nie sprawdzałem.

Dzięki.  Już mi weselej  ;D

Małe różnice są, nie chciałem lapka podłączać, ale zobaczymy. Dam go na parapet. ;) i lecim.

--
ksysju

ksysju

Troll81

Nasz zespół ma 5 miejsce w wyścigu i mamy szansę przeskoczyć australię :D dawać kamrraci wyprzedźmy kangurzystów :D


Aegis Maelstrom

Walczymy, walczymy. :attack:

Późno bo późno, ale swoimi szczupłymi siłami zabrałem się za projekt: i jak na razie widzę, że nie tylko jak na PrimeGrid, ale nawet jak na BOINCa w ogóle to punktuje bardzo słabo. Na najnowszych procesorach z dużym cachem też tak jest?

Do tego na jednej maszynie Granted mam znacznie mniejsze od Claimed (w PG jest zazwyczaj odwrotnie), na drugiej jest nieco lepiej, ale tam nawet Claimed to jakiś żart. Ale nic to, za drużynę. XD

Troll81

Inne drużyny też mają takiego pecha :D walczyć kamrrraci :D  :attack:

MarcinG

http://www.primegrid.com/challenge/ides_of_march_2009/top_teams.html

no juz nic nie zmienimy, zostajemy na 7 miejscu w walce..Ale mam nadzieje ze kolejny challenge ktory zaczyna sie w ostatni dzien naszego Projektu Miesiaca ( Prime) wyjdzie o wiele lepiej.. Mam nadziej ze sie bardziej postaramy i wyjdziemy chociaz na 5 miejsce ponad Team Starfire World BOINC poniewaz mysle ze jestesmy w stanie to zrobic..


Btw jesli chodzi o to moje pobieranie probek to dopiero  zrestartowanie projektu pomoglo  i zaczalem liczyc te pps llr dopiero dzisiaj o 13.00  :( Kto by pomyslal ze tak 3eba .

RAD-Poland

Cytat: ERni w 16 Marzec 2009, 10:25
przecież masz staty z wyscigu na stronie prime - indywidualne i zespołowe
i u nas w 1 msg tego watku - choc teraz akurat przynajmniej u mnie nasze staty sie rozjechały ...
ano się rozjechały ...  :( , ale już poprawone

statystyki w Prime to przetworzona strona html, problem spowodowało kodowanie literki "ó"
w prime ma ono kodowanie 0xC3B3
funkcja php SubStr zmienia ją na 0xF3 ?
wysłanie na forum 0xF3 powoduje zakończenie postu w miejscu pojawienia się znaku lub post nie zostaje przyjęty
obecnie podmieniam warunkowo przed wysłaniem w nazwie Andrzeja W. 0xF3 na 0xC3B3
chwilowo nie mam pomysłu na rozwiązanie tego problemu z automatu

zbliża, się koniec wyścigu - przypominam o odesłaniu i zaraportowaniu wszystkich przeliczonych próbek (tylko te zaraportowane do 19:00 będą zaliczone do punktacji w wyścigu)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Aegis Maelstrom

Patrzę na wyniki i widze, że jak na razie wypycham stojącego tuż obok Sesefa.  :ph34r:

Natomiast co do wyników, zauważyłem to przy poprzednim wyścigu - czy dobrze widzę, że WU których nie zdążyli potwierdzić ("zwalidować") nie są brane pod uwagę?

Szopler

Żeby WU liczyły się do wyścigu muszą być pobrane, policzone, odesłane i zaraportowane podczas jego trwania.

Aegis Maelstrom

Cytat: Szopler w 16 Marzec 2009, 19:21
Żeby WU liczyły się do wyścigu muszą być pobrane, policzone, odesłane i zaraportowane podczas jego trwania.

Dobra panie mądry. :P

A co z WU spełniającymi wszystkie powyższe, które nie zostały jeszcze zwalidowane przez projekt więc nie zostały jeszcze przyznane za nie punkty?
W ostatnim wyścigu moja ostatnia jednostka obliczeniowa została potwierdzona dopiero po circa 2 dniach od końca zawodów. Tymczasem staty widzę na minutę zakończenia wyścigu.

TJM

sent_time i received_time w bazie to czas wysłania i otrzymania z powrotem rezultatu (zaraportowania dokładniej rzecz biorąc), validator nie ma tu nic do gadania. Na podstawie tych dwóch rekordów można z łatwością wychwytywać zadania z dowolnego przedziału czasu.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Aegis Maelstrom

#59
O.K., ja wiem, że można, ale czy ktoś to zrobi?

Przy poprzednim ogłaszaniu o ile pamiętam po prostu podano wyniki na koniec i zignorowano pending.

Tak czy inaczej, aż takie ważne to nie jest, tylko o ile pamiętam ktoś się już poprzednim razem o to pytał i pozostało to bez wyjaśnienia.

EDIT: Cofam pytanie, widzę, że przynajmniej tym razem PG wciąż aktualizuje statystyki, więc wszystko gra. :) Natomiast różnic w punktacji nie zauważyłem. :]

TJM

We wszystkich wyścigach w których brałem udział zawsze było tak samo: statsy zmieniały się na bieżąco do momentu kiedy wszystkie WU były zwalidowane (to się robi w czasie rzeczywistym jednym zapytaniem do bazy), a punkty co najwyżej można stracić kiedy wyskoczy zero za błędny wynik - statystyki na potrzeby wyścigu przyjmują domyślnie, że WU przeliczony jest poprawnie, co najwyżej potem skreślają punkty.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.