Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

LINUX

Zaczęty przez Szerpa, 24 Marzec 2006, 15:08

RAD-Poland

można z konsoli

cat /proc/cpuinfo |grep flags

lub
cat /proc/cpuinfo |grep sse

pełne informacje o cpu
cat /proc/cpuinfo

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

mindc

Cytat: RAD-Poland w 25 Styczeń 2009, 14:55
pełne informacje o cpu
cat /proc/cpuinfo

pni = sse3


MarcinG

Cytat: Machloj w 14 Styczeń 2009, 13:45
jestem w ciężkim szoku - ubuntu jest naprawdę userfriendly :) - poza instalowaniem sterowników CUDAcznych nie musiałem włączać konsoli - naprawdę jest to system, który po zainstalowaniu ma wszystko w sobie! podłączyłem swój modem (option icon II w orange) byłem przygotowany na dłubanie w konsoli - a tu najzwyczajniej w świecie mi go wykrył - po dwóch klikach miałem skonfigurowane połączenie (wcześniej w opensuse przez 3 godziny kombinowałem bez większych rezulatatów)...w pracy podłączyłem drukarkę hp 3052 - i nawet jednego klika nie musiałem zrobić - jest chyba nawet łatwiej niż w winzgrozie :) jak na razie jestem pod wielkim wrażeniem - obaczymy co będzie dalej...

zaraz zaraz czy jak mam gf8800 i chce liczyc GPUgrid za pomoca karty graficznej to musze zainstalowac odpowiednie sterowniki ??? czy wystarcza najnowsze z envy-ng ..  ???
Bo mam podczas odpalania clienta : śro, 18 lut 2009, 19:41:17||CUDA device: GeForce 8800 GTS (319MB, est. 46GFLOPS)
ale gpugrid pokazuje komende :

czw, 19 lut 2009, 15:04:33|GPUGRID|Message from server: No work sent
czw, 19 lut 2009, 15:04:33|GPUGRID|Message from server: Full-atom molecular dynamics is not available for your type of computer.
czw, 19 lut 2009, 15:04:33|GPUGRID|Message from server: Full-atom molecular dynamics for Cell processor is not available for your type of computer.
czw, 19 lut 2009, 15:04:33|GPUGRID|Message from server: Full-atom molecular dynamics on Cell processor is not available for your type of computer.

hmmmm

Troll81

cell procesor jest w PS3 a ty masz zupełnie co innego w kompie. po prostu chyba nie ma workunitów dla nvidii :D

MarcinG

#124
czy bede mogl liczyc jakis projekt wykorzystujac NVIDIA-e na PC ?

MarcinG

mam zainstalowane :

cuda-sdk-linux-2.10.1215.2015-3233425.run

cudatoolkit_2.1_linux64_rhel5.2.run

NVIDIA-Linux-x86_64-180.29-pkg2.run

na stronce NVIDII pisali o driverach 180.22 ale mialem problem z zainstalowaniem ich..Wiec jestem przy 180.29

Program BOINC pokazuje mi w wiadomosciach:

CUDA device: GeForce 8800 GTS (319MB, est. 46GFLOPS)

mam dokladnie karte BFG Geforce 8800 GTS 320 MB. Liczylem ostatnio SETI i nie zauwazylem zadnego dodatkowego procesu w "top" ani w BOINC.

Moglby mnie ktos oswiecic co nalezalo by ew. zrobic bo pojecia nie mam jak to odpalic..

buninek

co do gpugrid to twoja karta jest nie obsługiwana
http://www.gpugrid.net/forum_thread.php?id=316

co do seti rownież zapraszam na forum seti.
Sprawdź czy istnieje aplikacja pod gpu dla linuxa.

MarcinG

troche sie naczytalem i jak narazie nie ma boinca ani zadnego klienta na linuxa 64bit ktory uzywa CUDA. ;/, jedynie co to windowsowe aplikacje moga policzyc seti .

ksysju

Hi

To nie jest tak z seti, ze nie ma. Sam kilka dni temu próbowałem liczyć na gpu, i się liczyło, tyle tylko, że albo proc, albo gpu i przestałem rzeźbić.
Linux 64,

--
ksysju

ksysju

AiDec

#129
Skasowac. Sorry.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

MarcinG

hmmm a moglbys mi opisac jak to zrobic ??? . Moze jest mozliwosc odpalenia jednego tylko an CPU a drugi klient tylko na GPU jako osobny proces.
Jesli uzywales BOINCA to moze nie ma moliwosci odpalenia dwoch, ale moze uzyc samej aplikacji do seti  :-[.

Opisz mi dokladnie jak zrobiles tylko na GPU, i jaka masz karte graficzna i czy system 32b czy 64b. Dzieki.

MarcinG

problem dawno rozwiazany.

Liczy liczy az ekran przycina :)

http://www.boincatpoland.org/smf/setihome/problemy-z-seti-cuda/25/

MarcinG

nowy 6.6.15 development BOINC pod linuxa daje kopa w pomiarze wydajnosci...

Mnie dalo 100 floating i 200 integer.