Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Sergeant

Zaczęty przez Sergeant, 26 Maj 2009, 20:57

Sergeant

Witam.

Imię: Adam

Miejsce zamieszkania: Obecnie Michałowo, miasteczko ze 40km od Białegostoku w stronę granicy z Bałorusią.

Kilka słów o sobie: rocznik 1967, nauczyciel fizyki i techniki w gimnazjum. Interesuje mnie fantastyka pod różną postacią (literatura, film, gry bitewne, gry planszowe, gry komputerowe, gdy karciane) oraz astronomia i fizyka.

Moje liczenie: O liczeniu rozproszeniowym dowiedziałem się z forum czasopisma Science Fiction i postanowiłem liczyć w SETI (październik 2008). Szukając więcej informacji o takim liczeniu trafiłem na Boinc@Poland. No i zacząłem liczyć w większej ilości projektów. Ponieważ w drużynie Science Fiction niewiele projektów było obsadzonych postanowiłem wejść do profesjonalnej drużyny, czyli do Boinc@Poland (styczeń 2009). No i tak już zostanie.

Park maszynowy (kolejność według daty rozpoczęcia liczenia):
  1 - Pentium D 2,80GHz, 2GB RAM, GeForce 8600 GTS 256MB RAM, Windows Vista;
  2 - Pentium 950MHz, 512MB RAM, Windows XPe - 7606,97pkt. (płyta padła);
  3 - Pentium 166MHz, 48MB RAM, Windows 98 - 713,61pkt. (obecnie nie liczy);
  4 - ATI Radeon HD3850 - 8830002,63pkt. (dorzuciłem się do grafy i liczyła dla mnie MilkyWay przez rok);
  5 - Pentium 4 2,40GB, 1GB RAM, Windows XPe - 41282,84pkt. (płyta padła);
  6 - Dual-Core 2,00GHz, 2GB RAM, Windows Vista (laptop);
  7 - Pentium D 3,00GHz, 2GB RAM, Windows XPe - 277103,87pkt. (płyta padła, procesor jest w sprzęcie 10);
  8 - Dual-Core 2,80GHz, 3GB RAM, GeForce GTX 550 Ti 1GB RAM, Windows XPe;
  9 - I5 2,80GHz, 4GB RAM, GeForce GTS 450 1GB RAM, Windows 7;
10 - Pentium D 3,00GHz, 4GB RAM, 2x GeForce GT 240 1GB RAM, Windows 7.

Statystyki:
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

Witamy  :parrrty:

Kryniek

Witam na pokładzie :parrrty:

Skoro jesteż nauczycielem to może jakaś propaganda na lekcji fizyki w tle z projektem Enstein? ;) %)

Ps. jeśli chodzi o fantastyke to pewnie grałeś w gre komputerową Baldurs Gate?

Sergeant

Spróbuję promocji wśród uczniów.

Jeśli chodzi o gry komputerowe to tylko strategie, symulatory i fpp. Przygodówek nie.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

emik

to jak strategie to pewnie STARCRAFT nie jest ci obcy :)


Waldek1989

Witam  :parrrty:
jak strategie to pewnie nieśmiertelny Master of Orion 2 - wprawdzie skończyłem ją na imposible ;P ale czasami wracam do niej ;p

Troll81

A grałeś w Myth ?? To co prawda gra taktyczne bardziej (brak surowców i możliwości budowy jednostek) ale wciągnął mnie klimat i zachorowałem na nią (ma też silny fandom do dziś). Albo Total Annichilation (to do piero strategia :D niby w typie starcrafta :D ale rzucać do ataku 6000 jednostek na raz to dopiero frajda)

Sergeant

Ze strategii to bardziej turowe (Master of Orion - jedynka więcej niż dwójka, UFO - również te ostatnio wydawane, X-Com, Heroes of Might & Magic- poza IV wszystkie, Jagged Alliance - wszystkie. Z rts-ów to: Steel Empire, Warcraft - poza III, Command & Conquer - 1, 3 i Red Alert, Original War, Warhammer Mark of Chaos, Warhammer Dawn of War. Na razie tyle mi przychodzi do głowy.

Niestety w wiele chciałem i bym chciał jeszcze zagrać (np. Starcraft i Myth) - brak czasu.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

CytatNiestety w wiele chciałem i bym chciał jeszcze zagrać (np. Starcraft i Myth) - brak czasu.

oba tytuły gorąco polecam :D warto zmranowaćna nie trochę czasu. Szczególnie MYTH polecam bo w polsce przeszła bez większego echa a klimat ma lepszy o niebo od starcrafta IMHO

Tomasz R. Gwiazda

mnie osobiscie Myth nie zaciekawil na tyle zeby zagrac
za to Starcraft tak :) i wrocilem do niego po 6 latach przerwy, teraz czekam z napieciem na SC2 :) moze sie na beta testy zalapie czy cos
sledze newsy i filmiki z wersji testowych na bierzacych

Sergeant

Ja nie traktuję grania w gry jako marnowanie czasu. Gra na komputerze, czytanie czy oglądanie to mój sposób spędzania wolnego czasu i odpoczynku.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Waldek1989

#11
MYTH  :deadman: grało się :) jedynka niestety wieszała się na chyba 7 misji, później grałem w 2 ale nie przeszedłem całej :(
a w UFO enemy unknow i terror from the deep to też się pogrywało. Na jakimś forum czytałem ,że jeden koleś grał w nią non stop przez 2 dni i nie wychodził z domu. Postanowił wyjść jak mu się fajki skończyły. Stanął na przejściu dla pieszych i się zastanawiał czy mu punktów ruchu wystarczy na dotarcie na drugą stronę  XD

Troll81

a w myth 3 The Wolf Age  ktoś grał??

AiDec

Cytat: solo1979 w 29 Maj 2009, 10:19
Na jakimś forum czytałem ,że jeden koleś grał w nią non stop przez 2 dni i nie wychodził z domu. Postanowił wyjść jak mu się fajki skończyły. Stanął na przejściu dla pieszych i się zastanawiał czy mu punktów ruchu wystarczy na dotarcie na drugą stronę  XD

Zajedwabiste. Rozwalil mnie ten tekst :D. Sorki, za offtop, ale to jest genialne - nadaje sie do `Na wesolo` :). Uwielbiam takie hasla komputerowe, jako... maniak wszelkich gier :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Spoko :D za starych dobrych czasów jak moja gazela jeszcze w tetrisa na commodore grywała :D to jak po 8 godzinach usiłowała czytać książkę to chciała obracać wyrazy tak by wpasować je w te wolne miejsca :D

maro86

Hahah.. Jak widze Commodore rządziła u nie jednego..
Mi jak brat przywiózł z zagranicy kilkadziesiąt dyskietek z grami do niej, to poprzez granie przegrzałem zasilacz i szlag go trafi..

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

emik

a ja gustowałem w Atari ST :)


Szopler

Amiga 500

512 slow + 512 fast ram

:respect:

Sergeant

U kumpla Atari: Blue Max, Blue Max 2000 i River Raid. Oczywiście wgrywane z magnetofonu. To gdzieś 1987-1988. Potem na studiach PC: Basic i Pascal. Po studiach za namową matki kupiłem swój PC (pomocny w pracy) i za swoje zarobione już pieniądze (gdzieś 1990). Był to UWAGA: 386SX 25MHz, 2MB RAM i 80MB HDD. Karta muzyczna kupiona z rok później (Sound Blaster 16) śmiga już w trzecim moim PC, tzn. tym drugim kompie, którym liczę. Jak widać markowy sprzęt zawsze będzie porządniejszy.

Jeżeli chodzi o długie siedzenie przy grze (przerwy były w trakcie grania na godzinkę, dwie spania, pójście do pracy i ewentualne potrzeby organizmu), to były to: Steel Empire, UFO Enemy Unknown, X-COM: Terror from the Deep, Jagged Alliance 2.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Sergeant

#19
Czas najwyższy uzupełnić CV.

Teraz liczę na następujących sprzętach:
- Intel Pentium Dual-Core 2,00GHz, 2GB RAM, Vista 32-bitowa;
- Intel Pentium D 2,80GHz, 2GB RAM, Windows Vista 32-bitowa;
- Intel Pentium 4 2,40GHz, 1GB RAM, Windows Xp;
- Intel Pentium 950MHz, 512MB RAM, Windows Xp;
- Intel Pentium 166MHz, 48MB RAM, Windows 98;
- dorzuciłem się też do wspólnej karty graficznej, no i sporo punktów dostaję za to do Milkyway.
Myślę, że to zasługa rankingu województw, który zliczam.

Jeżeli zaś chodzi o granie, to obecnie Jagged Alliance 2 Wildfire.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

BOINC@POLAND[HA$]

wow... no to mega sprzety masz.....
a jo gram tylko w coh-a

Troll81

może dałbym rade ci zmodernizowac kompy :D np ten 166 na 233 :D i tego 950 na 1100 :D mam troche starych walających się po domu procków......

Sergeant

Ciekawa propozycja Zielonoskóry. Jakieś bliższe szczegóły? Nie ma znaczenia jaka jest karta wsadzona?

Sprzęt może nie mega wypasiony, ale trochę liczy. Nie wiem czy uda mi się nimi osiągnąć rac ponad 1k (to co jest teraz to zasługa grafiki gdzieś w Polsce, raz w miesiąc przez tydzień klepie dla mnie punkty).

Lapek i tak trzeba było kupić. A i teraz czasami nie mogę dorwać się do sprzętów, bo te dwurdzeniowe zajęte przez synów. A żona też musi czasami coś porobić do szkoły, albo zajrzeć na maile lub na naszą klasę. No i sam muszę też wykonywać różne prace na kompie. Ale w większości tych sytuacji liczenie idzie pełną gębą.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

najpierw to podaj mi szczegóły płyt
- Intel Pentium 950MHz, 512MB RAM, Windows Xp;
- Intel Pentium 166MHz, 48MB RAM, Windows 98;

zobaczymy czy obsłużą te proce :D

Sergeant

No to jest tak:
- Pentium 166 na płycie Lucky Star 5I-VX2B (z tego co widzę w opisie ściągniętym z sieci, to 233MHz powinien jeszcze na niej chodzić);
- Pentium 950 na płycie AOpen AX63 PRO.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

Ten 950 to juz chyba końcówka możliwości tego aopen.....

A 233 poszukam dzis w domu.....

Sergeant

Chyba tak właśnie jest z tą płytą. W tamtych czasach padła mi poprzednia i nie dało się już wyszukać biosu do niej, więc wstawiono mi tą. Po jakimś czasie chciałem wstawić w nią możliwie najmocniejszy procek i to właśnie ten. Tak to się chyba odbyło.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

Mam 266 cyrix/IBM

w ustawieniach twojej płyty szyna na 75Mhz i mnożnik 3,5 :D

Oczywiście możesz go puścić na 233 :D

Do tego leży u mnie 200MMX intela który z pallcem w nosie powinien pójść na 233 :D

Co ci wysłać??

Sergeant

Raczej nie będę umiał przestawić. Więc 200.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

#29
http://stason.org/TULARC/pc/motherboards/L/LUCKY-STAR-TECHNOLOGY-CO-LTD-Pentium-5I-VX2B.html

Tu masz link do ustawień swojej płyty :D wszystko jest na zworkach :D

Sergeant

Przestawię zgodnie z tabelką "CPU SPEED SELECTION (INTEL MMX)"?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

Podaj mi namiary na siebie to ci podeślę proca :D i powiedz którego w końcu wybierasz :D

Sergeant

No wreszcie od bardzo długiego czasu załapałem trzy próbki lhc (jedna się wywaliła, a dwie policzone).
Zassało też dwie próbki Hydrogen, ale obie się wywaliły
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Sergeant

Już wiem czemu wywalały mi się próbki Hydrogen. Zmieniłem status filtrowania aplikacji w Kasperskim. Próbki te znajdowały się w "Ograniczeniach wysokiego poziomu". Teraz nie powinno chyba być już problemów.

Przyłączyłem się do projektu "QuantumFIRE alpha". Dzięki za cynk, że jest taki projekt.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Sergeant

Mam problem z moim sprzętem (Intel Pentium D 2,80GHz, 2GB RAM, Windows Vista 32-bitowa). Gdy uruchomię komputer, to liczy mi z kilkadziesiąt minut normalnie, a potem słychać jak wentylator zaczyna wolniej kręcić i liczy mi dużo wolniej. Będzie to znaczyć, że zajęło mi całą pamięć czy zajęło mi całe pozostałe miejsce na HDD (9GB na C: gdzie zainstalowałem BOINC)? Sądziłem, że po ponownym zainstalowaniu systemu (bo sprzęt był już mocno zaśmiecony) skończy się taka dziwna jego praca, ale niestety.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

A nie masz przypadkiem jakiś funkcji oszczędzania energii włączonej w BIOSie??

Sergeant

Już wszystko ok ze stacjonarnym. Okazało się, że należało oczyścić wentylator na procesorze z kurzu. Teraz śmiga jak dawniej, "aż miło posłuchać".
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Puma

#37
Polecam Solar Empire     http://www.boincstats.com/signature/user_2261026.gif

Sergeant

A mozna namiar na to?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Puma

znajdziesz jeszcze na torrenty.org --jedynie--pare seedow  zostalo z tego co widze