Fobos

Zaczęty przez Fobos, 16 Październik 2012, 22:22

Fobos

Proc nie wychodzi poza 90*C i podnosi temperaturę grafiki do 75-80*C, może policzę coś innego na gpu i zobaczy się czy też będzie pokiełbaszone  8)
Liczy własnie 4 Einsteiny na CPU + 1 colatz na GPU

Troll81

trochę ciepły ten proc. Weź ty rozkręć lapka. Przesmaruj go nowa pastą i przedmuchaj dokładnie wentyl.

Fobos

Jeszcze miesiąca nie ma więc się chyba nie zapchał, tu gdzie obecnie mieszkam też nie ma kotów :P
To raczej cecha tego modelu, bo czytając recenzję zazwyczaj własnie pojawiał o się "ale" odnośnie temperatur.  :shame:

Troll81

tak czy siak bym sprawdził. Ta temp na procu to juz wysoko. Może producent kijową pastę daje?

Cyfron

mój ASUS X53SV jak dojadę go na wszystkie rdzenie i grafę, to spokojnie ma z 90 stopni :)

mordi

Cytat: Troll81 w 27 Październik 2012, 10:30
tak czy siak bym sprawdził. Ta temp na procu to juz wysoko. Może producent kijową pastę daje?
Przychylam się do tego zdania :) miałem kiedyś lapka Fujitsu-Siemens Amilo L1310G, który mi się grzał niemiłosiernie nawet jak nie liczyłem na nim nic i poprawiło się po wymianie pasty :)
Guard well the secret of steel...


anomax

To chyba trochę za bardzo się wam te laptopy grzeją.
Samsung R580 na wszystkich obciążony na wszystkich rdzeniach i wątkach i obciążony na grafice temperatura procesora dochodzi maksymalnie do 85, ale tylko chwilowo i nie na wszystkich czujnikach w procesorze. Grafika 63 po dzisiejszym przedmuchaniu radiatora. Komputer ma już dobre 2 lata i nie miał jak dotąd wymienianej pasty. Temperatura w pomieszczeniu ok. 20 stopni. Samsung gdy temperatura przekroczy 85 stopni się wyłącza.

Tobas

Cytat: Cyfron w 27 Październik 2012, 13:01
mój ASUS X53SV jak dojadę go na wszystkie rdzenie i grafę, to spokojnie ma z 90 stopni :)

Mój X53SV się resetuje jak mu docisnę, więc liczę na 75% bez turbo - ten model ma wyjątkowo słabo rozwiązane chłodzenie  :(
Już nawet myślałem, żeby go skatować póki jest gwarancja..

sknd

tak a'propos, to jakie projekty najbardziej grzeją proca?

Troll81


Tobas

Generalnie mam wrażenie, że te stricto matematyczne.

EDU Enthusiast

sa takie podporki na laptopy czy tez specjalne malutkie urzadzanka do chlodzenia lalpka



Fobos

miałem tego kupę całą a nic dobrze nie działało  :(

mordi

ja natomiast mam taki stoliczek i bardzo sobie go chwalę :)

Guard well the secret of steel...


Fobos

Stolik w sumie dobra sprawa, a z temperaturkami muszę się po prostu pogodzić ;)

Cyfron

no właśnie ja też mam wrażenie, że te podkładki to nie za bardzo obniżają temperatury. Aż stwierdziłem, że jak będę miał chwilę, to sobie sprawdzę temperatury na takiej podstawce a na np deskach :D

Tobas

Używam Logitech Lapdesk N700

http://www.logitech.com/pl-pl/notebook-products/cooling-pads/speaker-lapdesk-n700



Jest rzeczywiście cicha - temperatura na Asus X53SV spada o 2st.C
Niestety ten asus nie ma konkretnego wlotu powietrza -
nawet zastanawiam się czy nie zrobić mu ręcznie (po okresie gwarancyjnym)

Podkładka ma dużo lepsze głośniki niż lapek i wydaje przyjemny dźwięk, szkoda tylko, że nie ma wbudowanego huba USB

mordi

Jak wcześniej pisałem mam kiepskie doświadczenia z chłodzeniem w lapkach i swojego F-S AMILO L1310G przerobiłem troche ;) pod tym linkiem są połączone dwie galerie jedna z modyfikacją obudowy lapka i czyszczeniem chłodzenia wodnego ;) sorki za jakość robiłem to pare lat temu i jestem zaskoczony, że te fotki jeszcze są na moim skydrivie  |-? ;D

https://skydrive.live.com/redir?resid=EDFE4967DA2610D9!471
Guard well the secret of steel...


Cyfron

ile dała ta Twoja adaptacja?

mordi

To było prawie 20 stopni różnicy. Nie pamiętam już dokładnej wartości bo to było w 2009 roku ale tak kojarzę, 18-19. Oczywiście bez tych radiatorów w środku - próba umieszczenia ich była akurat głupim pomysłem  :-[ lapek miał też taką wadę konstrukcyjną, że miejsce pod wiatraczkiem było zaślepione - tej zaślepki też się pozbyłem i w puste miejsce wstawiłem taką cieniutką gąbeczkę od wentylatora żeby paprochy nie leciały :)
Guard well the secret of steel...


Fobos

Hahaha :D Może zacznij się zarobkowo takim tuningiem zajmować :D bo 20* w dół to dosyć sporo  ;D

mordi

lol...wątpię żeby ktokolwiek chciał mieć tak rozwalonego lapa :P
Guard well the secret of steel...


Tobas

Cytat: elessar25 w 28 Październik 2012, 17:05
lol...wątpię żeby ktokolwiek chciał mieć tak rozwalonego lapa :P

Każdy z nas ;)

mordi

#63
poszukam jeszcze dokładnie, może będę w stanie podać wam faktycznie ile stopni mi wtedy wyszło różnicy :attack: ;) a jeśli nie potwierdzę traktujcie to info jak lameriade :D


Edit:
Niestety nie dogrzebałem się wyników tamtych testów, pozostała mi po nich jedynie klapka od laptopa :D zatem proszę traktować poprzedni wpis o temperaturze uzyskanej po tej osobliwej modyfikacji jako niepewny i przyjąć, że rzeczywista wartość była większa niż 15 i mniejsza niż 18 :D
Guard well the secret of steel...


Fobos

Cytat: elessar25 w 28 Październik 2012, 17:14zatem proszę traktować poprzedni wpis o temperaturze uzyskanej po tej osobliwej modyfikacji jako niepewny i przyjąć, że rzeczywista wartość była większa niż 15 i mniejsza niż 18 :D

Ja okryłem że podniesienie laptopa na 3gumkach do mazania zbiło mi ogolną temperaturę o jakieś 8-10*C

mordi

no prosze :) ładnie  :attack:
Guard well the secret of steel...


Fobos

wpadłem na ten pomysł gdy odkryłem że blat biurka jest dość ciepły od spodniej strony dokładnie pod laptokiem, więc może potomności się przyda porada aby dorobić sprzętowi sztuczne nóżki ;)

krzyszp

Ja swego czasu kupiłem na ebay'u podstawkę pd laptopa z trzema wentylatorami (zasilaną z usb). Kłopot w tym, że one wiały do laptopa... jak je odwróciłem, to temperatury poszły w dól o 10 stopni (albo i lepiej), podkładka kosztowała ok. 10PLN...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Fobos

Może to właśnie powód tego, że mi podstawki tak słabo działały! Koleją przetuninguję do wiania w dół.. ogólnie pokombinuje i się zobaczy co wyjdzie ;)

EDU Enthusiast

sa jeszcze wiatraczki ktore wpinasz a one wdmuchuja albo wydmuchuja cieple/chlodne powietrze.




zawsze jest jeszcze wiatrakowy sposob;


Fobos

Dolny sposób stosowałem ale ze zmienionym o 90* wektorem ciągu w czasach gdy jeszcze miałem komputer w puszcze :D Ew, w zimę otwierałem okna oraz drzwi i wietrzyłem pokój, ale granie w zimowym ubiorze nie było zbyt wygodne :P

A co do tych podpinanych, one mają jakąś swoją specjalną nazwę, słowo klucz które mógłbym wklepać w google?