Liczenie na Quadro - wznowienie

Zaczęty przez Dario666, 08 Marzec 2013, 08:26

Dario666

Witam

Czytałem różne wątki na forum, ale nie doszedłem do rozwiązania.
Mam następujący problem: uruchamiam 1 x PPS (PrimeGrid CUDA32) na Quadro 600 i obciążenie grafy jest takie, że cholernie tnie nawet przy przesuwaniu okien, a CPU ma obciążenie 2%.   

stiven

Na słabszych kartach tak jest i niewiele da się z tym zrobić. Na mocniejszych efekt, o którym piszesz znika.

Częściowym rozwiązaniem jest wpisanie w preferencjach lokalnych "tylko kiedy komputer pozostaje nieużywany przez nie mniej niż 0.01". W niektórych projektach powoduje to jednak, że próbka nie policzy się nigdy jeśli będziesz myszką ruszać. Nie pamiętam jak to jest w przypadku PPS bo dawno go nie liczyłem.

Dario666

No chyba Quadro 600 nie jest taką słabą kartą.

Troll81

quadro 600 bazuje na procesorze GF108 czylitym samym co 430

Model Quadro 600, bazujący na procesorze graficznym GF108, ma już jedynie 96 rdzeni CUDA, również 1 GB pamięci, ale tym razem jedynie DDR3. Wpływa to na przepustowość, która wynosi 25,6 GB/s.

Ponadto Quadro żre tylko 40W co sugeruje ze jest odpowiednikiem 430, czyli karty z niskiej półki. NV460 żre już 120 W.... ale tam przycinania nie uświadczysz.....

stiven

Aż tak słabą nie ale aplikacje Primegrida są tak napisane, że wyciskają wszystkie moce zarówno w GPU jak i z CPU. Zrobiłem na gt430 coś koło 4,5 mln punktów w tym podprojekcie i jest dokładnie tak jak napisał Troll.
Przymulanie jest znacznie mniejsze w Milce, Einsteinie i Albercie (można liczyć 2 WU naraz z niewielkim wzrostem wydajności) oraz Collatz. Z tego co pamiętam GPUGrid i WCG mulą jeszcze bardziej.

pszyklejony

Małe porównanie

http://www.solidsmack.com/wp-content/uploads/2010/10/nvidia-quadro-line.jpg