Prioryetety priorytetami, a flash i tak nie dziala.

Zaczęty przez flaku, 11 Maj 2013, 19:07

flaku

Mam problem, coś nie działa zgodnie z moją intuicją. Mam ustawione niskie priorytety(domyślnie, ale też sprawdzałem w menadżerze zadań i są niskie) do projektów boinc, wysoki dla flash playera. Odpalam boinc, flash player się wiesza, projekty boinc prawie po 50% procesora(2 rdzenie), flash player 0%-1% procesora. Po co są te priorytety jeśli projekty boinc i tak nie pozwalają flash playerowi na korzustanie z procesora?

krzyszp

A flash czasami nie jest wspomagany grafiką? Tam priorytety nie działają...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

flaku

#2
Racja. Menadżer zadań mnie zmylił. Gdy nie liczę na GPU to wszystko śmiga. W takim razie mam inne pytanie? Jest gdzieś opcja "nie przetwarzaj na gpu gdy program jest uruchomiony"? W preferencjach przetwarzania widzę tylko opcję aby nie przetwarzać wcale(aplikacje z wyłącznością). A jeszcze lepiej jakby była gdzieś opcja "nie przetwarzaj na gpu po wciśnięciu kombinacji klawiszy". Wiem że dużo wymagam, ale może akurat ktoś gdzieś o takiej słyszał.

stiven

Opcja jest, jak sobie ją dopiszesz w cc_config.xml:

<cc_config>
   <options>
<exclusive_gpu_app>nazwa_pliku.exe</exclusive_gpu_app>
   </options>
</cc_config>

Korzystałem i szczerze mówiąc z połowicznym sukcesem. Manager potrzebuje chwili aby się zorientować, że dana aplikacja została uruchomiona. Niektórym liczenie na gpu na tyle przeszkadza, że ta chwila to zbyt długo. Finalnie zrobiłem downgrade sterowników do takich, które nie pozwalają uruchamiać cuda w wersji 5 i obecnie nie ma takich aplikacji na moim kompie, którym by liczenie na GPU przeszkadzało. Wcześniej vlc i subedit zakańczały liczenie podprojeku Genefer Primegrid i projektu GPUGrid blue screenem podobnie jak włączenie filmiku na YT z włączonym przyspieszaniem sprzętowym.

Jak wszystko zawiedzie to zobacz czy wyłączenie przyspieszania sprzętowego nie pomoże w Twoim przypadku.

flaku

Działa :) Co prawda do filmów się nie nadaje, bo z flasha korzysta prawie każda strona internetowa i musiałbym wcale na GPU nie liczyć, ale dzięki temu rozwiązaniu przy innej aplikacji nie zatrzymuje mi już liczenia na cpu. Chyba przy oglądaniu filmów zostaje zdalne klikanie na ikonę boinc i wstrzymywanie. Szkoda tylko że wtedy cpu też się zatrzymuje

stiven

Możesz też ręcznie wybrać aktywność->wstrzymaj używanie karty graficznej. Wówczas na CPU liczy :) A testowałeś to "wyłącz przyspieszanie sprzętowe"?

flaku


stiven

Właściwie to niewiele jeśli masz dostatecznie szybki procesor (a skoro męczysz go boincem to znaczy, że masz). Jednak gdy ta opcja jest włączona to czasem powoduje występowanie problemów. Zgrubne info tu:
http://www.macromedia.com/support/documentation/pl/flashplayer/help/help01.html

flaku

Nie działa. zostaje wyłączanie liczenia na gpu

Troll81

można wyłączyć akcelerację na GPU dla flasha. jest taka opcja w firefox. Domyślnie jest ona ustawiona "on". Wtedy jak odpalimy liczenie na grafie to buła......

po wyłączeniu wsio będzie renderować proc (przy szybkim procu nie zauważysz różnicy.....)

Turning off hardware acceleration

    At the top of the Firefox window, click on the Firefox button and then select Options
    Select the Advanced panel
    Select the General tab
    Uncheck Use hardware acceleration where available.
    At the top of the Firefox window, click on the Firefox button and then select Exit Start Firefox normally.

stiven


Troll81

ale ja tylko wstawiłem tutek jak dobrać się do tej funkcji :D

flaku

Ten sposób też średnio działa. Po odptaszkowaniu dalej zacina jeśli liczę na gpu, jak wyłączę liczenie na gpu to flash śmiga normalnie.

Troll81

a jesteś pewien że liczenie na GPU nie zmuliło ci CPU?

flaku

#14
Najprostszym sposobem żeby to sprawdzić wydawało mi się liczenie na samym gpu(+20%cpu), wtedy również zacina flasha, więc raczej to nie wina zamulonego cpu.

Nowe spostrzeżenie. Gdy liczę collatz to muli, przy SETI nie muli wcale.