Dziwne zachowanie sieci

Zaczęty przez tito, 07 Wrzesień 2013, 19:32

tito

Jest niejaki problem.Neta mam dzielonego przez router. Część urządzeń łączy się bezprzewodowo - tu problemy są drugorzędne. Ale  jeden z kompów (tylko jeden) łączy się po kabelku (od niedawna).
No i ten ma kłopoty, otóż NIERAZ po uruchomieniu łączy się z siecią XXX, gdy nazwa sieci to YYY. W tym wypadku nie ma połączenia z siecią. Jeśli połączy się z YYY to wszystko gra.
Aby problem naprawić wystarczy wyłączyć kartę sieciową i dać wykrywanie problemów, wtedy zawsze połączy się z YYY czyli dobrze.
Nadmienię, że nazwa XXX była w użyciu jakiś czas temu, ale ją zmieniłem na ruterze.
Ogólnie problem byłby znikomy, ale wyjeżdżam - Żona ma przykazane włączać rano kompa, ale sama już tego problemu nie rozwiąże, a wiadomo brak neta- brak próbek.
Jakieś kłopoty z rejestrem windows? (win7) Coś wykasować, dodać - jakieś pomysły?

Szopler

W "Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi" - skasuj z listy sieci z którymi się łączył wcześniej (jeśli coś tam jest). Po kliknięciu prawym na wybranej sieci możesz wejść we właściwości i zaptaszkować "Połącz automatycznie gdy ta sieć jest w zasięgu".

tito

Ale karty sieciowej już fizycznie nawet nie mam w kompie więc i nie mam "zarządzaj sieciami bezprzewodowymi", a problem jest z połączeniem kablowym.

andy101fah

Jeżeli będziemy mieli na pierwszym miejscu BOINC i jego próbki to niechaj komp chodzi 24/7 po poprawnym podłączeniu się do sieci LAN.  XD XD.
Podam najszybszą metodę na przypisanie sieci w windows 7. Jeżeli sieci lan zaczęły u mnie "świrować" to zmieniałem adres MAC karty sieciowej i po ponownym przyłączeniu się do sieci ustawiałem aktualną sieć jako domową. Windows 7 każdą następną sieć traktuje jako publiczną i odcina od większości usług sieciowych.

Można również poradzić sobie bez zmiany MAC adresu karty
Panel sterowania-->Centrum sieci i udostępniania-->Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć.
tutaj cała procedura:
http://forum.debacom.pl/viewtopic.php?t=1676


I have a real solution to CHANGE PUBLIC NETWORK to a HOME or WORK NETWORK . I had the same problem. I don't know if the thought behind it was to treat dynamic networks as hostile environments, or whether the documentation that stated "First time joining a network - you can select HOME, WORK OR PUBLIC " actually meant first of ALL networks & not per adapter, but anyway:

1. DISABLE ALL NETWORK ADAPTERS
2. ENABLE THE ADAPTER THAT'S ONLY SHOWING UP THE UNCHANGEABLE PUBLIC NETWORK
3. IN THE NETWORK AND SHARING CENTER, SELECT "CHOOSE HOMEGROUP AND SHARING OPTIONS"
4. CLICK ON "WHAT IS THIS LOCATION?"
5. SELECT HOME/WORK
6. RE-ENABLE ALL OTHER ADAPTERS


ryszard.korczyk

A nie masz przypadkiem jakiegoś "lewego serwera DHCP" w sieci? Czy w sieci masz może więcej, niż 1 router?

tito

Nic poza nie jest podłączone.
Wczoraj wszystkie profile sieci z rejestru - nazwa wyświetlana po restarcie zmieniła się po prostu na "sieć".
Popróbuje dziś restartować kompa - zobaczymy, czy to odniosło skutek.

Troll81