Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

gubienie wyników

Zaczęty przez Ufol, 19 Wrzesień 2013, 08:56

Ufol

Restartujemy komputer, wyłączamy go, lub chwilowo zatrzymujemy mielenie i próbka, po ponownym odpaleniu, zaczyna się liczyć od początku. Zaskoczyła mnie taka awaryjność, niektórych projektów, bo mają przecież zapisywanie wyników przetwarzania. Mam na myśli:
Collatz Conjecture oraz DistrRTgen.
Co ciekawe takich problemów nie generują:
Moo! Wrapper, Poem@home, PrimeGrid i Seti@home. Innych projektów nie znam, kondycja karty na to nie pozwala. Co jest przyczyną gubienia już dokonanych obliczeń?

stiven

Przyczyną gubienia wyników jest niezaimplementowanie procedury checkpointowania lub występujące w niej błędy. Wiele projektów ze względu na naturę obliczeń nie umożliwia robienia często checkpointów i wówczas wygląda to tak: Np checkpoint co 5h, mieliłeś 3h wyłączyłeś komputer więc wszystko poszło się przejść. Jakbyś wyłączył po 6h to by ruszył z checkpointa. W przypadku części projektów do się wyczytać jak często są one robione. Ja niejako z definicji nie liczę tych projektów gdzie checkpointów nie ma lub są bardzo rzadko.

Liczę collatza i nie potwierdzam tego co piszesz. Który podprojekt liczysz i na jakim sprzęcie? Próbowałem podejrzeć Cię na stronie projektu ale collatz szybko usuwa przeliczone wyniki z tabelki i niestety widzę pustkę.

Ufol

Collatz podpięty, ciekawe, czy tym razem zadziała prawidłowo. Z początku takich problemów nie miałem, pojawiły się po reinstalacji systemu. Czy może być tak, że jakiegoś składnika brakuje, czy cuś?

pawzdy

O ile dobrze pamiętam z tego powodu przestałem liczyć Oproject i Yoyo.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Ufol

Na dodatek sterownik głupieje, tzn. mówi, że przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. Próbka stoi w miejscu 0,16 i ani drgnie. Tak, jak gdyby została zatrzymana po paru sekundach, postępu mielenia brak, chociaż zegar pokazuje upływający czas. Muszę wrócić do szukania braci z kosmosu, bo to nie na mój łeb.

stiven

Cytat: Ufol w 19 Wrzesień 2013, 10:06
Collatz podpięty, ciekawe, czy tym razem zadziała prawidłowo. Z początku takich problemów nie miałem, pojawiły się po reinstalacji systemu. Czy może być tak, że jakiegoś składnika brakuje, czy cuś?

Raczej nie liczyłby wcale albo wywalał błąd. Zdarzyło mi się kiedyś, że antywirus coś wariował i wywalał mi próbki z któregoś projektu. Tyle, że wówczas miały one status error. Coś nie mogę się dogrzebać do info jak checkpointuje collatz. Z całą pewnością robi to ale nie wiem jak często.   

EDIT: Jak stanęła na 0,16% to zapoznaj się z moim wpisem tu:

http://www.boincatpoland.org/smf/collatz-conjecture-118/zapotrzebowanie-na-pamiec/

EDIt2: Masz u siebie 256MB ramu na karcie więc wielce prawdopodobne, że spotkała Cię dokładne taka sama historia jak mnie. Tyle, że collatz mini powinien zużywać mniej ramu.

Dasz radę jakoś podejrzeć ile ramu karty jest w użyciu w trakcie liczenia próbki?

Ufol

Musiałbym znaleźć coś dobrze widocznego dla Nvdy. Zwykłe windowsowskie procesy i boincowe właściwości nic mi nie powiedzą, bo podają użycie zwykłego ramu. Astropulse zajmuje np. 33 mb, ale jak odczytać ilość używanej pamięci grafy, nie wiem a nie chciałbym zainstalować czegoś, co wysadzi mi ustawienia wyglądu systemu. Gdyby wszystko się posypało, sam nie mógłbym wrócić do punktu wyjścia.

stiven

Popularnym programem jest GPU-Z. Wyświetla potrzebne info z zakładce "sensors". Jest tam opcja log to file, która powinna ułatwić Ci odczyt. Po zaptaszeniu tej opcji pojwiawia się zapytanie do jakiego pliku zapisywać i dalej już sobie poradzisz bo to co Cię interesuje to  Memory Usage (Dedicated). Program nie wymaga instalacji. Pobierasz i uruchamiasz.   

Ufol

Niestety z Nvdą średnio współpracuje. Można tego posłuchać, lecz zapisu do pliku już znaleźć się nie da. Z tego, co zapamiętać zdołałem, twierdzi, że pamięć to 256 mb, zatem maleńko. Zamierzam, w najbliższej przyszłości, postawić system na nowo. Zobaczę, czy wówczas coś się poprawi.

stiven

Faktycznie upierdliwie się to obsługuje nie widząc co jest na ekranie.
Po włączeniu programu 3 razy tabulator raz strzałka w prawo i przejdziesz na zakładkę sensors. Teraz 3 razy tab, 2 razy strzałka w prawo i spacja otworzy się okienko do zapisu pliku logowania  :)