Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

PrimeGrid podprojekt Genefer na kartach NVIDIA

Zaczęty przez stiven, 01 Październik 2013, 22:50

stiven

Od jakiegoś czasu podprojekt Genefer można liczyć na kartach NVIDIA za pomocą dwóch aplikacji: CUDA i OpenCL.

Niedawno pojawiła się informacja, która potwierdza moje wcześniejsze obserwacje:
CUDA is usually faster on pre-Kepler GPUs (GTX 5xx and older).
OpenCL is usually faster on Kepler GPUs (GTX 6xx and newer)


Dla tych co mieli w szkole mandaryński: na kartach z architekturą Kepler liczymy na OpenCL na pozostałych na CUDA.

Zwróćcie zatem uwagę co macie zaptaszone bo szkoda prądu na liczenie wolniejszą na danej karcie aplikacją.

Korzystając z okazji link z zestawieniem wydajności kart w poszczególnych podprojetach PrimeGrid:
http://www.primegrid.com/gpu_list.php

Dario666

Ładna lista, ale czy do końca obiektywna.

stiven

#2
Dyskutowali o tym na forum. Lista jest aktualizowana na podstawie wyników uzyskiwanych w poszczególnych podprojektach.
Naturalnie nie uwzględnia różnic w modelach poszczególnych kart (np GDDR3 vs GDDR5), OC jak i tego czy komp liczy sobie w nocy czy też podczas grania.
Mimo to pozwala jednak przewidzieć jaki skok wydajności można uzyskać kupując nową kartę a także, co chyba ważniejsze, porównywać produkty konkurencji. 
Ja potwierdziłem swoje obserwacje dotyczące przesiadki z gt 430 na gt 640: w PPS Sieve jest 2 razy szybciej a w Geneferze ledwo o jedną czwartą. Wyszła ułomność Keplera.

Dario666

No tak, a jak ktoś liczy kilka WU na 1 GPU, to całkowicie zakłamuje wyniki karty.

stiven

Wydaje mi się, że liczących po kilka WU naraz w przypadku PrimeGrid jest niewielu. Aplikacja męczy GPU niemiłosiernie i dokładanie więcej próbek naraz raczej nie ma sensu.