Firefox stracił kontrolę nad wtyczkami. Co zrobić, aby ją odzyskał?

Zaczęty przez Ufol, 16 Październik 2013, 10:24

Ufol

Dodatki informują, że dana wtyczka, np. Flashblock, jest włączona. Faktycznie nie działa, w ogóle nie mogę kontrolować wtyczek, zaczęły żyć po swojemu. Avg żadnego wirusa nie znalazł, reinstalacja, pozostawiająca ustawienia użytkownika, nic nie pomogła. Myślałem o użyciu revo uninstallera, z opcją wyrzucenia wszystkiego, ale wówczas zakładki mi zginą. Jak je wyeksportować, lub ewakuować?

sknd

Tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowej

Ręczne tworzenie kopii zapasowej
Na górze okna Firefoksa kliknij menu Zakładki i wybierz Wyświetl wszystkie zakładki. Zostanie otworzone okno biblioteki.
W oknie biblioteki naciśnij przycisk Importowanie i kopie zapasowe i wybierz Utwórz kopię zapasową....
W wyświetlonym oknie zapisu kopii zapasowej wybierz miejsce, gdzie plik zostanie zapisany. Domyślna nazwa pliku to: bookmarks-aktualna_data.json. Do zapisywania tego typu plików dobrym miejscem jest pulpit, ale każde inne, łatwe do zapamiętania, miejsce będzie dobre.
Naciśnij przycisk Zapisz. Plik zostanie zapisany, a okno zamknięte.
Zamknij okno biblioteki.


ze stronki: https://support.mozilla.org/pl/kb/tworzenie-kopii-zapasowej-i-odtwarzanie-zakladek#w_tworzenie-i-odtwarzanie-kopii-zapasowej

Ufol

Dzięki za podesłanie notki. Niestety sam tego nie wykonam, gadacz pewnych rzeczy zwyczajnie nie widzi.

Dario666

Napierdzielają z tymi wersjami Firefoxa, a niewiele to daje - wtyczka flasha sypie się strasznie, a jak się już sypnie to nawet w IE nie działa choć on używa ActiveXa.

AiDec

@Ufol: tak, jest fajne i proste narzedzie ktore automatyzuje caly proces (i pozwala wybrac co chcesz poddac backupowi - porada; zawsze odznaczaj extensions). Nazywa sie to MozBackup. Zapamieta Ci wszystko, wlacznie z tym jakie miales otwarte strony w zakladkach (korzystam jak mam otwartych 50+ zakladek, profilaktycznie je sobie co jakis czas zapisuje). Ostatnie wersje nie sa zbyt fajne, ja na szczescie mam zachowana stara wersje sprzed lat, ktora do tej pory dziala znakomicie i nie wymaga instalacji!

https://dl.dropboxusercontent.com/u/10748374/MozBackup-1.4.9-EN.rar



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Ufol

Patrząc ze ślepej perspektywy, im nowsza wersja Firefoxa, tym gorsza. Coraz słabiej współpracuje z gadaczami. Dokładają jakieś bzdety, ozdobniki, udziwnione menu i pewnie stąd biorą się te problemy.