BAM i pracownia

Zaczęty przez kaimoon, 11 Marzec 2007, 17:18

kaimoon

Witam,

Mam pewną kwestię do przedyskutowania - mam nadzieję, że trafiłem do dobrego działu. A więc...

Ostatnio dodawałem projekty w pracowni komputerowej składającej się z:
- serwera Xeon 3,2 Ghz - włączonego 24/7 na SBS 2003
- 15 komputerów Sempron 3000+ włączonych niestety bardzo nieregularnie - niektóre z nich w ciągu tygodnia nie są włączane, a niektóre pracują od pn-pt przez 5 godzin.

Na Sempronach dodałem projekt Rosetta - niestety zauważyłem dość znaczy spadek komfortu pracy (aplikacja Rosetty pobiera dość sporo RAMu co przy 256MB w jakie są wyposażone te zestawy odbija się niekorzystnie na prędkości działania komputera). W związku z tym chcę przerzucić na tych komputerkach Rosettę na Tanpaku (bądź inny projekt w którym próbkę przelicza w mniej niż godzinę [albo i krócej - ideałem by było kilkanaście minut] i pobiera mało zasobów RAMu).

Czy jeśli dodam wszystkie komputery do BAMa będę mieć możliwość zdalnej konfiguracji? Czytałem Wasz artykuł na B@P, lecz zanim się do tego zabiorę chciałem spytać bardziej doświadczonych userów na co jeszcze mam zwrócić uwagę i jaki projekt wybrać by spełniał powyższe kryterium czasowe.

Pozdróffka  :wink:

kempler

Tak, przez BAM możesz kontrolować te kompy (dołączać się do projektów/odłącząć), ja tak robie z 1 kompem i działa.
Co do czasu liczenia, to z tych co ja liczę/liczyłem jeszcze RCN (chyba ma krótkie), Chess (na pewno), ABC(aczkolwiek tu bywa różnie, mi się trafiają nawet 24 h), RALPH (można ustawić aby pobierał próbki 1 godzinne). Tyle ode mnie ale nie liczę wszystkich projektów.

EDIT
Chess ma bardzo krótkie próbki. Chyba najkrótsze.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Tak jeśli przyłączysz hosty do BAMa będziesz mógł zdalnie przyłącząć/odłączać na nich projekty jak i zmienić przydziały zasobów.
Krótkie jednostki ma np. PrimeGrid (poniżej godziny), chess960 (ale są trudności z ich dostępnością więc odradzam), XtremLab - zawsze 10 min lub mniej (ale osobiście odradzam liczenie dla tego podejrzanego projektu)...RCN ma krótkie do czasu, kiedy się długa nie trafi :P
Ralph ciągnie sporo pamięci tak jak i Rosetta.

bartsob5

vtu probki po ok 4000s aplikacja smiesznie mala (0,5MB RAMu zabiera)
z tym ze tez w sumie nie wiadomo co liczy... jesli chodzi o krotkosc, polecalbym neurona (okolo kwadransa) ale jesli zalezy ci na stabilnosci, to lepiej wez prime grida...

Bober

Polecam też Proteins. Próbki stosunkowo krótkie 1-2 godziny. Nie obciąża zbytnio kompa.

Borsook

ale tez trzeba w tym wypadku wziasc pod uwage deadline jednostki bo moze sie zdarzyc ze pobierze pare jednostek (lub jedna) nie zdazy przeliczyc a komp zostanie wylaczony na dluzej.

kaimoon

Dzięki za odzew :-) Padło na PrimeGrida - jutro powinno mi się udać pododawać komputery do BAMa i zmienić projekty.

Rozumiem, że wartość w polu

CytatConnect to network about every
(determines size of work cache; maximum 10 days)    1 days

powinna pozostać jak najmniejsza by raportował wyniki zaraz po przeliczeniu? 0,1 będzie odpowiednie?

Bober

To prawda. Najlepiej pasuje tu więc do schematu PrimeGrid.

Mchl

W kwestii technicznej. Jeżeli masz komputer podłączony do projektu i później podłączasz go pod BAM, to BAM nie ma możliwości zarządzania tym projektem. Będziesz musiał go ręcznie odłączyć i podłączyć jeszcze raz korzystając z BAM. Dlatego pierwsze co robie po zainstalowaniu menagera, to podłączam się do BAMa (a tam już mam domyślną listę projektów).

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kaimoon

No rewelacja :-) Przyłączyłem sobie właśnie dwie domowe maszynki, trochę bojów z konfiguracją i śmiga :-)

Teraz pewnie się zacznie tryb "search" innych komputerów, które ewentualnie mogę przyłączyć :-)