Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Zainstalowałem BOINC Manager i nie liczy.

Zaczęty przez Plati, 01 Sierpień 2011, 13:07

Plati

Witam na forum. Pobrałem najnowszą wersję boinc managera, zainstalowałem BOINC Mangager, dołączyłem do Seti i Rosetty i do pewnego polskiego teamu (tam znalazłem tremat o obliczeniach rozproszonych więc tam się zapisałem). Jednak coś jest nie tak, program nie może zacząć pracować, w zakładce Projekty w statusach jest napisane "Ponowna próba polaczenia za [tu kilkanaście sekund]", natomiast w zakladce Przesylanie jest pusto. Dodaję screena - http://www.bild.me/bild.php?file=2168369boinc_problem.png . Co robię źle? Czy trzeba coś jeszcze przestawić?


mimeq

Co masz w zakladce z komunikatami ? Zaawansowane->Event log (CTRL+SHIFT+E).
Wszystko zalezy od tego jakie masz podzespoly w komputerze i w wiekszosci przypadkow trzeba ustawic na czym i co chcesz liczyc na stronie danego projektu.
Rosetta teraz nie wysyla zadan z SETI bywa roznie. Wejdz na strone seti zalogoj sie na swoje konto i tam w masz:

Preferences for this project Ustawienia SETI@home

Ustawiasz czy ma liczyc na CPU czy na GPU (Nvidia czy ATI) itp itd.


Tomasz R. Gwiazda

znaczy chcesz nam powiedziec ze nie do nas sie zapisales ???

mimeq

Co nie oznacza Tomaszu ze nie mozna pomoc, wszystkie informacje na temat komunikacji z projektami oraz bledach masz pod skrotem ctrl+shift+e :

http://i55.tinypic.com/2vkauc9.jpg


Plati

Więc tak. W Event log są wpisy zarówno z seti jak i rosetty screeny - http://www.bild.me/bild.php?file=9705818boinc1.png oraz http://www.bild.me/bild.php?file=1797593boinc2.png

Preferences mam ustawione tak - http://www.bild.me/bild.php?file=5416330boinc3.png .

Podzespoły w komputerze mam dobre (karta GTX 470 i procesor i7), więc nie wiem czemu nie chce liczyć. Bitcoiny się nawet liczą.

Tomasz R. Gwiazda

mimeq: nic takiego nie mowilem, wiec nie musicie prewencyjnie mnie korygowac

Troll81

Nop ja widzę że seti ci zassało 16 zadań i rozpoczęło ich liczenie.

mimeq

Dostales 16 WU na procesor (13:27) wiec w zakladce zadania juz cos powinno sie liczyc. Jesli pobierze Ci zadania na Nvidie kolo przeliczanego zadania pojawi sie stosowna informacja. Z Rosetty nie pobierzesz aktualnie zadan bo maja jakies problemy.
Wszystko zalezy co chcesz liczyc dla punktow czy dla idei wybor projektow jest ogromny.

BTW: bitcoiny na CPU i nvidie to chyba tylko dla przyjemnosci (za malo wydajne) na mojej 460 mialem chyba max 50Mhash/s ATI 4770 robilo 70 a 5970 ~700  %)


Troll81

#8
zapraszamy na naszą wiki :D tam masz wszystkie projekty opisane.

Plati

OK, widzę, że coś ruszyło.
W zakładce Projekty zawsze będą 0,00 w wynikach? Jak i gdzie zmniejszyć wykorzystanie procesora (obecnie mam 100%) i ustawienia kiedy program ma liczyć a kiedy nie? Jest coś w Boinc manager -> Opcje -> Preferencje lokalne ale jak zaznaczam "computer in use" to od razu program wykorzystuje procesor w 100%
Skąd wiadomo że Rosetta ma przerwę - jest jakiś status na ich stronie?

Przepraszam za te głupie pytania ale chcę sobie to ustawić tak, żeby było mi wygodnie i np. aby liczenie wyłączało się w czasie grania czy obróbki grafiki (bo może kolidować?)

@Troll81 - gdy poustawiam obliczanie będę dołączał się do kolejnych projektów.

Troll81

0,00 w wynikach powinno się zmienić kiedy dostaniesz kredyty, a dostaniesz je kiedy próbka zostanie zvalidowana, czyli twoje wyniki zostaną potwierdzone przez innego liczącego

ustawienie wykorzystania procka masz w boinc managerze. Use at most % of CPU

jak ustawiasz "while computer is in use" znaczy się ze pozwalasz na to by liczył gdy korzystasz z mokputera. jesli chcesz by liczył wtedy gdy nie korzystasz odznacz to okienko

statys serwera można sprawdzac na stronie projektu
http://boinc.bakerlab.org/rah_status.php


Arthusp

Cytat: Plati w 01 Sierpień 2011, 14:22
OK, widzę, że coś ruszyło.
W zakładce Projekty zawsze będą 0,00 w wynikach? Jak i gdzie zmniejszyć wykorzystanie procesora (obecnie mam 100%) i ustawienia kiedy program ma liczyć a kiedy nie? Jest coś w Boinc manager -> Opcje -> Preferencje lokalne ale jak zaznaczam "computer in use" to od razu program wykorzystuje procesor w 100%
Skąd wiadomo że Rosetta ma przerwę - jest jakiś status na ich stronie?

Przepraszam za te głupie pytania ale chcę sobie to ustawić tak, żeby było mi wygodnie i np. aby liczenie wyłączało się w czasie grania czy obróbki grafiki (bo może kolidować?)

@Troll81 - gdy poustawiam obliczanie będę dołączał się do kolejnych projektów.

Zakładka projekty będzie aktualizować wynik. Będzie się zmieniać w miarę przyznania Tobie punktów. Uwaga: to nie dzieje się od razu, czasem trzeba nieco poczekać, ale znowuż nie tak długo.
Ograniczyć zużycie procesora możesz w menu Zaawansowane->Preferencje lokalne. Tam ustaw sobie odpowiednio: "w systemach wieloprocesorowych, używaj nie więcej niż % ogólnej liczby procesorów" oraz "używanie nie więcej niż % mocy obliczeniowej procesora". Uwaga: trzeba przejść do widoku zaawansowanego.

Co do statusów projektów: zwykle projekty na stronie głównej mają odpowiednie odnośniki. Trzeba szukać (na głównej stronie projektu). Dla Rosetty: http://boinc.bakerlab.org/rah_status.php.

Plati

W Boinc managerze ustawiłem tak żeby nie kolidowało z innymi programami. Zauważyłem wyraźne skoki użycia procesora przy ustawieniu jak na screenie. Tak ma to działać?
Dodałem pprojekt Einstein i dołączyłem do Waszego teamu. W ramach pomocy jaką mi dotychczas udzieliliście postanowiłem opuścić poprzedni team i dołączyć do Waszego na Rosetcie i Seti (robiłem to via strony internetowe, nie manager). W Boinc managerze nadal przy Seti i Rosetta widnieje poprzedni team, w którym działałem. Samo się zaktualizuje, czy coś trzeba jeszcze wykonać? Screen - http://www.bild.me/bild.php?file=7519233boinc4.png

emik

zaznacz projekt i naciśnij z lewej strony zaktualizuj projekt


Troll81

Samo się zaktualizuje albo po wciśnięciu "aktualizuj projekt". No i witamy w drużynie  :parrrty:

krzyszp

Również witam Cię w drużynie, a to że głównie należysz do innego teamu wcale (mi) nie przeszkadza - nie chcemy Panowie zgubić idei.
Mam nadzieję, że kiedyś się całkowicie do nas przyłączysz ze względu na ludzi, którzy tutaj są, ale jeśli Twój team Ci się bardziej podoba - ja nie mam z tym problemu) i nikt z tego powodu Ci tutaj pomocy nie odmówi).  :parrrty:

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Plati

Mogę przyłączyć jeszcze jeden komputer do BOINC. Czy lepiej założyć osobne konto dla niego czy działać na tym koncie (Plati)? Ten drugi komputer jest słabszy a nie chcę żeby na nim się marnowała moc obliczeniowa.
I jeszcze aktualizacje boinc managera - czy będą automatyczne?

Troll81

możesz spokojnie podłączać go pod swoje konto. Ja mam kilka kompów na jednym koncie :D warto jednek mieć jeden komputer na którym będziesz mial podpięte wszytstkie projekty w których liczysz. Jak się czasem rozjadą statystyki na boincstats to to znacznie przyspiesza ich synchronizację.

pszyklejony

Zaznacz ptaszkiem w okienku na karcie preferencje lokalne Use GPU while computer is in use, wtedy będzie liczył na karcie.

Plati

@przyklejony - ustawiłem, tak samo mam na dwóch komputerach. Na słabszym komputerze też dodałem projekty Rosetta, Seti i Einstein. Jednak liczy mi tylko ostatni w przeciwieństwie do mocniejszego komputera, który liczy Seti i Einsteina  :dunno: Na słabszym komputerZe mam identyczne ustawienia boinc managera jak na mocniejszym komputerze, wiec nie rozumiem dlaczego slabszy komp liczy tylko w 1 projekcie.

Tomasz R. Gwiazda

sugeruje zebys liczyl jednoczesnie na 1 komputerze tylko 1 projekt GPU i 1 projekt CPU
inaczej zawsze jakies problemy sie beda pojawiac

aborek

Cytat: Plati w 01 Sierpień 2011, 16:32
Na słabszym komputerZe mam identyczne ustawienia boinc managera jak na mocniejszym komputerze, wiec nie rozumiem dlaczego slabszy komp liczy tylko w 1 projekcie.
A jaki jest tam procesor, bo jak jednordzeniowy, to inaczej być nie może.
Może być też tak, że jeszcze nie "zassał" zadań z innych projektów, ale za jakiś czas i one ruszą.

Plati


AL

Cytat: Plati w 01 Sierpień 2011, 15:14
W Boinc managerze ustawiłem tak żeby nie kolidowało z innymi programami. Zauważyłem wyraźne skoki użycia procesora przy ustawieniu jak na screenie. Tak ma to działać?

Po pierwsze witam! Po drugie niestety tak to właśnie działa. Procesor nie pracuje cały czas na x% mocy - tylko sobie tak "skacze" 0-100 osiągając jakąś tam wyznaczoną przez ciebie średnią % moc wykorzystania procesora.

Agbar

Cytat: Plati w 01 Sierpień 2011, 16:32
nie rozumiem dlaczego slabszy komp liczy tylko w 1 projekcie.
Jeżeli rzeczywiście zainstalowałeś najnowszego klienta (6.13.1) to nic w tym dziwnego nie ma. Wydaje mi się, że on tak ma. Dodatkowo prawdopodobnie ma całą masę bugów ;)

BTW Kiedy zdarzy Ci się kiedyś jeszcze zgłaszać podobny problem gdziekolwiek, używaj bardziej konkretnych pojęć niż "najnowszy". Nigdy nie wiesz, czy akurat autorzy nie wrzucają całkiem nowej, całkiem innej wersji na serwer.

Cytat: pszyklejony w 01 Sierpień 2011, 16:02
Zaznacz ptaszkiem w okienku na karcie preferencje lokalne Use GPU while computer is in use, wtedy będzie liczył na karcie.
Będzie liczył kiedy pracujesz przy komputerze. Czasem może to powodować, że okienka będą się rysować na twoich oczach %). Jeżeli Ci to przeszkadza, ustaw "don't use GPU while computer is in use" (sic!) i wybierz sobie czas w odpowiednim polu. Wtedy Fermi będzie używany dopiero po tylu minutach od ostatniego poruszenia myszką/klawiaturą ( ;) ) ile ustawisz.
Cytat: Plati w 01 Sierpień 2011, 14:22
[...]żeby było mi wygodnie i np. aby liczenie wyłączało się w czasie grania czy obróbki grafiki (bo może kolidować?)

Jeżeli rzeczywiście masz 6.13, to w okienku ustawień masz zakładkę "exclusive applications": wszystkie programy, które tam dodasz będą pauzowały BOINCa. Nie jestem pewien, czy to działa poprawnie - dopiero to dodali w tej wersji, a tak na prawdę jest to w. testowa (alfa/beta). Na liście dyskusyjnej BOINC Alpha (<-developerzy Boinca) ktoś chyba zgłaszał jakieś problemy z tą funkcją. Tak to bywa, jak się dodaje nieprzewidziane wcześniej opcje.
Jeżeli masz starszą wersję (jednak!), to będziesz musiał albo wstrzymywać BOINC na czas grania/obróbki. Albo dodać sobie plik cc_config.xml do katalogu z danymi,ale to bardziej zaawansowana opcja, bo cały plik musisz napisać w jakimś notaniku.
Cytat: Troll81 w 01 Sierpień 2011, 14:36
0,00 w wynikach powinno się zmienić kiedy dostaniesz kredyty, a dostaniesz je kiedy próbka zostanie zvalidowana, czyli twoje wyniki zostaną potwierdzone przez innego liczącego
Czasem trzeba na to poczekać całkiem długo. Ostatnio miałem oczekujące próbki sprzed miesiąca (Einstein), a w samym SETI mam 45 pending WorkUnits. Czyli 45 przeliczonych przeze mnie próbek, które oczekują na potwierdzenie przez kogoś innego. Najstarsza jest z 8. lipca  |-?
Cytat: aborek w 01 Sierpień 2011, 17:00
Cytat: Plati w 01 Sierpień 2011, 16:32
Na słabszym komputerZe mam identyczne ustawienia boinc managera jak na mocniejszym komputerze, wiec nie rozumiem dlaczego slabszy komp liczy tylko w 1 projekcie.
Może być też tak, że jeszcze nie "zassał" zadań z innych projektów, ale za jakiś czas i one ruszą.
Prawdopodobnie zaciągnąłeś tyle próbek, że wystarczy na tydzień. A przynajmniej tak może się wydawać BOINCowi, zanim nie przeliczy kilku, żeby oszacować średni czas potrzebny na przeliczenie jednej. Nie zassie kolejnych dopóki nie przeliczysz tylu próbek, żeby BOINC stwierdził, że będziesz miał wolny czas procesora w zadanym czasie (opcja "dodatkowy zapas danych na [...] dni). Tak to działa w uproszczeniu. Dodatkowo możesz ustawić któtszy niż 10, bo taki jest chyba domyślny i chyba trochę za długi. Z poprzednich wersjach BOINC nie za dobrze pracował z tak długim zapasem (przynajmniej u mnie): często dostawałem niesamowicie długie zestawy z jednego projektu i z jakiegoś powodu nigdy nie chciał przejść na inny (przy zgłaszaniu przeliczonych z tego jednego od razu prosił o więcej, czy jakoś tak, nie pamiętam już). W każdym razie, jeżeli dasz któtszy czas będziesz miał mniejsze szanse na przekroczenie deadline ("We don't like it, do we?"  :whip:), co czasem kończy się abortowaniem próbki. No i będziesz bardziej równomiernie dostawał punkty w różnych projektach, a nie "tydzień ten, tydzień tamten".

Koniec pisania, czuję, że zaczynam bredzić. |-?


Plati

Na obydwu komputerach zainstalowana jest najnowsza wersja stabilna (czyli 6.12.33) przy czym słabszy komputer z Intelem Core E6300 i Radeonem x1050 nie używa w ogóle karty graficznej. Sprawdzałem to, ponieważ przy wyłączonym i włączonym boinc managerze temperatura karty geraficznej jest identyczna. Ustawienia w boinc managerze są identyczne co w silniejszym komputerze (z GTX470 nagrzewającą się w czasie pracy boinc do 92 stopni C.  :deadman:) a mimo to słabszy komputer buntuje się.

pszyklejony

Cytat: Plati w 06 Sierpień 2011, 16:04
przy czym słabszy komputer z Intelem Core E6300 i Radeonem x1050 nie używa w ogóle karty graficznej.

Nie słyszałem, żeby ktoś zmusił do liczenia x1050  :cold: :dunno:

Plati

No tak, komputer z tą kartą nie jest pierwszej młodości. Czyli jeden problem mam z głowy.

Jeszcze mam jedno pytanie, bo gdy boinc manager jest włączony wg preferencji to karta graficzna (gdy ją dopuszczę do działania w boinc) działa na 100% obrotach. Jak zmniejszyć przydział mocy dla karty graficznej?

Agbar

Cytat: Plati w 06 Sierpień 2011, 17:44
Jak zmniejszyć przydział mocy dla karty graficznej?

Spróbuj tthrottle. Powinien działać dla nVidii. (Na mojej nie działa, ale to notebook custom.)