Projekt który wykorzytuje szybkość internetu

Zaczęty przez Plati, 04 Sierpień 2011, 21:38

Plati

Witam. Różne są projekty w ramach BOINC, jedne wykorzystują moc procesora, drugie moc karty graficznej. I tu mam pewne pytanie: Czy istnieje jakiś działający projekt, ktory wykorzystuje szybkość łącza internetowego?

Pozdrawiam

Tobas


Tomasz R. Gwiazda

jest juz chyba Surveill@Home
http://surveill.dei.uc.pt/surveill/

Troll81

FreeHal swego czasu dużo interneta wykorzystywał

emik



Tomasz R. Gwiazda

CytatCzy istnieje jakiś działający projekt

Plati

Dzięki. Zastanwiam się na Surveill. Jest to projekt którego celem jest monitorowanie stron internetowych. Nie bardzo rozumiem działanie tego projektu, monitoring. Jak to wygląda? Bierzemy udział w śledzeniu jakiś stron? Albo źle myśle, albo wydaje mi się to niezbyt legalne  ??? 

Cyfron

może być to po prostu pingowanie jakiś serwerów z różnych miejsc na świecie, pod kątem tego, czy one w ogóle działają.
Niektórzy chcą wiedzieć, czy ich serwery są dostępne z całego świata :)

Tomasz R. Gwiazda

to polecam odwiedzenie strony i przeczytanie czegos z opisu projektu i/lub forum
tam jest to opisane jak to funkcjonuje

Agbar

Cytat: Cyfron w 05 Sierpień 2011, 17:55
może być to po prostu pingowanie jakiś serwerów z różnych miejsc na świecie, pod kątem tego, czy one w ogóle działają.
Niektórzy chcą wiedzieć, czy ich serwery są dostępne z całego świata :)
Mniej więcej tak to działa, jeżeli popatrzysz, jakie połączenia wykonuje porogram w trakcie działania.

Cytat: Plati w 05 Sierpień 2011, 11:54
Dzięki. Zastanwiam się na Surveill. Jest to projekt którego celem jest monitorowanie stron internetowych. Nie bardzo rozumiem działanie tego projektu, monitoring. Jak to wygląda? Bierzemy udział w śledzeniu jakiś stron? Albo źle myśle, albo wydaje mi się to niezbyt legalne  ??? 
Dla wielu ludzi/organizacji ważna jest dostępność usługi/serwisu. Dlatego muszą jak najszybciej wiedzieć, że coś nie działa. Jednym ze sposobów jest właśnie coś takiego jak heartbeat, czyli aplikacja która kontroluje "puls" serwera (raczej jako programu, niż OS). Jeżeli serwer nie odpowie, to znaczy, że nie żyje :fright: W ten sposób można łatwo podnieść dostępność usługi o kilka(naście) procent niskim kosztem. Administratorzy to uwielbiają %) Dzieci o tym marzą ;)

Plati

Dzięki. Jednak nie jestem zainteresowany udziałem w tego typu projekcie. Ping lub status strony z każdego miejsca na Ziemi można o wiele szybciej sprawdzić i nie trzeba do tego projektu.

Tomasz R. Gwiazda

ten projekt nie polega na wysylaniu PINGa... wybaczcie kurde ale nawet forum nie umiecie przeczytac :>

http://www.boincatpoland.org/smf/ostatnio-znalezione/surverill/

The aim of the project is to deploy a large infrastructure to support thousands of probes monitoring the Internet.

Each probe repeatedly performs a pre-defined set of web transactions on web-sites, accessing each site about 4 times per hour.

The proposed approach allows us to obtain important results on end-user visible failures and performance statics, from several thousands view points spread throughout the Internet.



sknd

Cytat: Plati w 04 Sierpień 2011, 21:38
Czy istnieje jakiś działający projekt, ktory wykorzystuje szybkość łącza internetowego?

pierwsza myśl: BitTorrent XD
am I bad?

Agbar

Cytat: sknd w 06 Sierpień 2011, 23:38
Cytat: Plati w 04 Sierpień 2011, 21:38
Czy istnieje jakiś działający projekt, ktory wykorzystuje szybkość łącza internetowego?
pierwsza myśl: BitTorrent XD
am I bad?
LOL
BTW Roadmap dla BOINC obejmuje dystrybucję plików przez BitTorrent, nawet ktoś nad tym pracuje, czyli można się spodziewać realizacji jeszcze w tym wieku.

Troll81

jakby więcej deweloperów przysiadło to pewnie napisaliby nowego managera i serwer w miesiąc :D