Już jest praca! (nowe WU | próbki)

Zaczęty przez PrzPrz, 14 Styczeń 2006, 22:09

buri

Złapałem próbki na 2 dni liczenia, jak miło moge powiedzieć tylko  :ph34r:

KrzychuP

mam już 6 szt.  8) 8) 8)

Troll81


KrzychuP


cezar

Może uda nam się przekroczyć wreszcie 1kk w tym projekcie  ;D





buri

Nom zdało by się. Cel realny bo zdanek dali jak nigdy. Są krótkie oraz naprawde porządne :) Jest w czym wybierać.

Tak się chwalicie, ja chyba z 18 złapałem, teraz stoje na liczeniu tych 10h. Rosetta została zepchnięta na drugą linie bo taka walka  z liczeniem nie zdarza się często :>

Gargul

Wysyp próbek zwiazany jest najprawdopodobniej z kalibracją urządzenia. Dokonywane są poważne naprawy w dwóch sektorach LHC. Mają się one skończyć w marcu. Pierwsze testy rozruchowe planowane są na czerwiec. Dużo więcej szczegułów znaleść można --- Tutaj <---

W chwili obecnej liczę tylko LHC. Wszystkie ręce na pokład! 50K pkt chyba damy rade nabić  :attack:

Troll81

te próbki strasznie nierówne :( jedne po minutę mają inne liczą się godzinami :(

KrzychuP

a do tego niektóre jakieś dziwne
liczą się normalnie (obserwowałem wygaszacz), po czym przy jakichś 15-20% skaczą do 100%
i do tego przeliczone są poprawnie!!!

Troll81

To może być akurat błąd estymacji czasu.

RAD-Poland

z tego co pamiętam te "krótkie" wu są dla projektu najważniejsze
jeśli w symulacji bierze pewna ilość cząstek i któraś uderzy w ścianę boczną na przykład dojdzie do rozproszenia wiązki cząstek to próbki są przerywane, a twórcy projektu muszą pracować nad regulacją/parametryzacją urządzeń tak by taka sytuacja nie wystąpiła w realu (awaria i remont akceleratora)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

RAD-Poland

#291
dziwi mnie tylko dlaczego nasz SKB@P nie przeliczył ani jednej wu  :(

http://www.boincatpoland.org/wiki/Superkomputer_BOINC%40Poland

Cytat: Zadania
SKB@P liczy projekty, których próbki pojawiają się sporadycznie, a w których zależy nam na utrzymaniu wysokiej pozycji, tj. LHC@home i RALPH@home. Dodatkowo podłączany jest także projekt miesiąca.

Dodatkowym zadaniem jest zdobywanie dla zespołu laurów Użytkownika Dnia. W tym celu w jak największej ilości projektów zostanie założony profil użytkownika reklamujący BOINC@Poland oraz SKB@P.

Zasoby komputera dzielone są po równo na wymienione projekty, w praktyce jednak, ze względu na małą ilość jednostek z LHC i RALPHa, największa ilość czasu poświęcana jest projektowi miesiąca.

EDIT: a ostatni kontakt SKB@P z projektem LHC@home
Cytat14 Sep 2008 23:55:47
:o

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Szopler


eclipse99

#293
 ???
Skandal.

EDIT:
To że SKB@P miał zawsze liczyć LHC było jednym z powodów dla których dorzuciłem się do SKB@P III.

KrzychuP

Nie wiem, ile osób ma dostęp do skb@p'owego BAMa, ale powinny to natychmiast sprawdzić

ksysju

Witam

Jak mam zrozumieć komunikat dla  wu "przerwany przez projekt",  termin zaraportowania odległy a tu mi takie coś wywala. Skąd taka decyzja.

4 wu do tyłu. 

--
ksysju
ksysju

emik

według mnie jest tak: każde zadanie wysyłane jest do 5 osób - jeśli 3 osoby odeślą poprawny wynik, to pozostałym dwóm zostają one anulowane


ksysju

Hi

Ha, czyli czym większy zapas wu i późniejsze przeliczenie tym większa szansa, że próbka zostanie przerwana.

Trochę to takie nie tego jest.

--
ksysju
ksysju

RAD-Poland

jest dokładnie tak jak napisał emik
przy czym anulowane są tylko zadania których przeliczanie nie zostało jeszcze rozpoczęte

taki sposób rozsyłana zadań zapewnia najszybsze uzyskanie zweryfikowanego wyniku obliczeń przez projekt (na podstawie 3 odesłanych rezultatów),
czasami zdarza się przecież , że ktoś przetrzyma lub utraci próbki, przez co projekt czekał by na wyniki dużo dłużej (kolejna kolejka rozsyłania próbek itd)

natomiast weryfikacja na podstawie 5 odesłanych wyników jest zbyteczna, anulowanie nadmiarowych zadań optymalizuje dostępną moc obliczeniową sieci BOINC

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Niestety przy takiej konfiguracji każdy, komu klient łączy się do serwera rzadziej niż raz na parę godzin marnuje dużo swojego czasu CPU.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Gargul

No i skończyło się. Za 2- 3 dni się dowiemy, jak drużynie poszło  ;)

KrzychuP

Cytat: TJM w 11 Styczeń 2009, 11:24
Niestety przy takiej konfiguracji każdy, komu klient łączy się do serwera rzadziej niż raz na parę godzin marnuje dużo swojego czasu CPU.
niekoniecznie, bo jak napisał RAD:
Cytat: RAD-Poland w 11 Styczeń 2009, 11:05
przy czym anulowane są tylko zadania których przeliczanie nie zostało jeszcze rozpoczęte

więc teoretycznie, jeśli ktoś przeliczył choćby 5sek. to przeliczy tą próbkę do końca i dostanie za nią tyle punktów co inni wingmani

TJM

Raczej nie dostanie, bo nie zmieści się w quorum = 3 czyli będzie to redundant_result, chyba że coś zmienili.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

No to by LHC był dosyć słabo punktującym projektem jakby takie wałki robili :(

TJM

Przeglądałem workunity, jednak projekt zalicza odesłane powyżej quorum zadania i nawet je weryfikuje porównując z tymi które były odesłane już wcześniej. Parę miechów temu było trochę inaczej, tak jak standardowo w innych projektach - odesłane powyżej quorum zadanie - 0 credits.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

ksysju

Witam

Ha, czyli by na wu nie znikały, trza odłączyć sieć i policzyć wszystko do końca. ;)


--
ksysju
ksysju

KrzychuP

albo wstrzymywać kolejno każdy WU, żeby choć kilka sekund zaczął go liczyć -> do pierwszego checkpointa

Gargul

Przebiliśmy 1kk w projekcie  :parrrty:

ksysju

Hi

I fajnie  ::). Nie wiem jak u Was, ale przez te kilka dni przybyło mi więcej punktów niż przez te kilka lat wcześniej.

--
ksysju
ksysju

Troll81


cezar

Cytat: ksysju w 13 Styczeń 2009, 15:11
Hi

I fajnie  ::). Nie wiem jak u Was, ale przez te kilka dni przybyło mi więcej punktów niż przez te kilka lat wcześniej.

--
ksysju

Przez te kilka dni zrobiliśmy razem 11% całego urobku projektu w końcu XD





KrzychuP

#311
UWAGA!! Kamrrraci!!
Zaczęło się rrrrozsyłanie nowej serri prrrróbek.
Mam już dwie.  :attack:

Do aborrrdażżu!!!  :attack: :attack: :attack:


cezar

I znowu są próbki, na razie 3500 do wzięcia :attack:





KrzychuP

5700 i rośnie :) oby coś do jutra rana zostało, żebym na drugiego kompa zaciągnął

ksysju

Hi

Spoko, są nadal  ;D

I mam "rekord" na kompie, zassało i czeka 32 wu  :no:

--
ksysju
ksysju

KrzychuP

Wiem, wiem.
Na razie zaciągnąłem tylko 4, bo mam kompa zapchanego zapasami Rosetty i Cudami z Seti

Pigu

wrr nie można spokojnie punktów w milce ponabijać ::)

emik

pamiętajcie, aby włączyć na chwilę każdą pobraną jednostkę, aby nie została anulowana przez serwer :)


Szopler

Najlepiej do pierwszego Checkpoint'a :).

Dawno nie było tak dobrze Up, 60935 workunits to crunch

eclipse99

 ;D
Złapałem trzy próbki !

Niestety jak na razie to by było na tyle.
http://lhcathome.cern.ch/lhcathome/server_status.php