Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

[Pomysł] reklama BOINC

Zaczęty przez sstratoss, 10 Maj 2010, 15:14

sstratoss

Dziś po przeglądnieciu paru gazetek w pracy moim oczom ukazał się artykuł o przetwarzaniu rozproszonym (konkretnie to w gazecie PC Format). Standardowo jest tam opisana idea przetwarzania rozproszonego, później projektowi Folding i Seti, ale najważniejsze że jest tam reklama Goldbach Rysia ;D Znając życie to może przez ten mały artykuł przybedzie nam troche nowych liczydłowych ;)


:

Troll81

 :parrrty: brawo :D

Tomasz R. Gwiazda

gratki dla Rysia :)

Jak kto moze to prosimy o wrzucenie scanu, moze dodatkowo mu u nas zrobic reklame ? Poswiecic newsa na ten temat?

Mchl

Pisał do mnie autor tego artka (tak sądzę, bo mówił ze PC Format), więc dałem mu namiary gdzie miałem. Szkoda że potem już się nie odezwał. Liczyłem na kolejną wypowiedź ekspercką. :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Ludzie i tak trafią od czasobisma na naszą wiki a potem forum :D

Kamilos9117

no widze ze sie rozkreca w Polsce liczenie rozproszone :) o oby jak najwiecej nas bylo :)

resux

próbował ktoś reklamy na zasadzie wymiany banerów np. z portalami popularnonaukowymi ?

Troll81

możesz probowac :D

Rysiu

Sam skan z chęcią bym zobaczył.  %)

resux

Cytat: Troll81 w 06 Lipiec 2010, 13:31
możesz probowac :D
i tak też zrobiłem   :)
npisałem do jednego z najpopularniejszych serwisów o tematyce naukowej
Kopalnia Wiedzy
tu tekst wiadomości jaką wysłałem
CytatWitam serdecznie :)

Jestem jednym z czytelników waszego serwisu i jednocześnie subskrybentem.Jestem też członkiem zespołu BOINC@Poland, który zajmuje się liczeniem rozproszonym.Udostępniamy swoje komputery do obliczeń potrzebnych w badaniach naukowych.Bierzemy udział w projektach z różnych dziedzin np. astronomia MilkyWay@home, biochemia Rozetta@home .Jest to największy zespół w Polsce i ósmy na świecie pod względem ilości zdobytych punktów.Zwracam się z zapytaniem, czy możliwa byłaby reklama na zasadzie wymiany banerów.Za ewentualną odpowiedź z góry dziękuję w imieniu zespołu i pozdrawiam redakcję serwisu :)

Waldek1989

Good idea  :parrrty:

resux

dzięki solo za poparcie, żeby tylko jeszcze jakieś owoce tego były
napisałem jeszcze do popularnego dziennika internetowego
serwis należy do znanej firmy INFOR
link

Troll81


Cyfron

także myślę, że to doskonały pomysł na promocję naszego zespołu/wiki/przetwarzania rozproszonego :)

a ja się biorę za kolejne 2 niusy do wiki :)

kempler

Super :)
Proponuję małe poprawki. Przede wszystkim kropki a Rosetta to nie Rozetta :) Proponowałbym także zastąpić "liczeniem" na "przetwarzaniem".  Nasze aktualne miejsce wg BS to siódme.

Cytat
Witam serdecznie Smiley

Jestem jednym z czytelników waszego serwisu i jednocześnie subskrybentem. Jestem też członkiem zespołu BOINC@Poland, który zajmuje się przetwarzaniem rozproszonym. Udostępniamy swoje komputery do obliczeń potrzebnych w badaniach naukowych. Bierzemy udział w projektach z różnych dziedzin np. astronomia MilkyWay@home, biochemia Rosetta@home. Jest to największy zespół w Polsce i siódmy na świecie pod względem ilości zdobytych punktów. Zwracam się z zapytaniem, czy możliwa byłaby reklama na zasadzie wymiany banerów. Za ewentualną odpowiedź z góry dziękuję w imieniu zespołu i pozdrawiam redakcję serwisu

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

resux

 :fright:
no to niezłe gafy  :shame:
następnym razem wyślę już w poprawnej formie i sprawdzę aktualne miejsce w rankingu
dobrze, że chociaż jedna osoba uważnie to przeczytała  :)
pośpiech dobry, ale z Warszawy do Krakowa a jeszcze lepszy ekspres   %)

resux

są pierwsze owoce  XD
ten spadł z astronetu

Cytat
Dziękuję za maila, chętnie weźmiemy udział we wzajemnej promocji serwisów.
Kiedyś też brałem udział w projektach BOINC :)

Aktualnie system wymiany bannerów w systemie barterowym jest przebudowywany,
ale mogę po prostu umieścić banner na pewien czas na naszych stronach. Na
jaką liczbę odsłon możemy liczyć?

Pozdrawiam,
Wojtek Rutkowski
AstroNET

teraz to już powinien zająć się tym ktoś kompetenty w tej sprawie
astronet jest na szóstym miejscu w katalogu google
widzę, że jest tam jeszcze jeden serwis, w którym mam subskrypcję i to na pierwszym miejscu
na stronie głównej połowę szerokości strony zajmuje reklama a z lewej jest zdublowany link do newsa, który jest niżej, może mają akurat wolne miejsce na reklamę, spróbuję jeszcze tam

kopalnia wiedzy i dziennik internetowy niestety jeszcze nie odpowiedziały, na pewno mają dużą liczbę odwiedzin i może interesuje ich już tylko raklama komercyjna  :(

Troll81

Dobre i to :D

Udezałbym też do dużych stron zagranicznych. Sporo Polaków bywa na overclockers.com i innych tego typu :D

Cyfron

załatwiajmy tą wymianę czym prędzej. Kto tam się zajmuje naszą wiki? Jakieś banery itd? dogadywać się  :attack:

resux

Mchl już się tym zajmuje
a dzisiaj wysłałem jeszcze maile do dwóch popularnych portali linuxowych
kiedyś miałem u nich nawet konta
ale odkąd mam debiana nie interesowałem się już innymi dystrybucjami, dla mnie najbardziej stabilna dystrybucja

Mori

Żeby reklama odniosła jakiś efekt to przydałoby się przygotować i opublikować w różnych miejscach informacje o BOINCu i dc - z doświadczenia wiem, że takie rzeczy przynoszą znacznie lepsze rezultaty niż jakiś baner/button gdzieś wstawiony, który i tak wszyscy blokują albo olewają :P

resux

#21
rzeczywiście, większość nie zwraca na to uwagi
ale taki baner można zoptymalizować pod stronkę, tak żeby zainteresować czytelników
nie musi to być tylko logo, można dodać tekst, który zachęci do wejścia
sam czasem wchodzę na strony przez banery i czasem okazuje się, że warto
u siebie blokuję tylko skrypty i flesze, flesze odblokowuję jednym kliknięciem jak chcę coś obejrzeć
a banery są wyświetlane cały czas
tak więc nie każdy olewa   :P

resux

jest drugi owoc z drzewka reklamy
nawet nie wspominają o systemie wymiany banerów i nie pytają o statystyki wejścia na stronę
po prostu banner za baner
Cytat: Jan Pomierny z astronomia.plna zasadzie "wyświetlenie za wyświetlenie"

Cytat: Jan Pomierny z astronomia.plDzień dobry,

Bardzo nam miło, dziękujemy za kontakt.

Myślę, że możemy się wymienić banerami, na zasadzie "wyświetlenie za
wyświetlenie". Na stronach naszego portalu zamieszczamy banery o
rozmiarze 400x50 px. Proszę podesłać, my też dostarczymy jakiś plik.

Przy okazji chciałbym Państwa zainteresować projektami, które w pewnym
sensie działają tak jak MilkyWay@home czy Rosetta@home, jednak w ich
przypadku udostępniane są nie tylko moce obliczeniowe komputerów
internatów na całym świecie, a przede wszystkim ich zmysły i rozumy.
Chodzi o kategorię "internet-based citizen science projects", czyli
"społecznościowe projekty naukowe". W Polsce z takich projektów
realizowane jest m.in. Galaktyczne Zoo. Więcej na ten można przeczytać
na stronach http://citizensciencealliance.org czy
http://www.pl.euhou.net i http://www.astronomia.pl. Serdecznie
polecam!

Pozdrawiam,

Jan Pomierny

Cyfron

Noo!! Super :)
Walczymy :)  :attack:

Troll81

A może i namówimy ich by sami liczyli w BOINC :D

3891mike

halo weźcie to przeniescie do dzialu promocji podniesie to na duchu tamten dzial =)