Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

polecam obejrzeć

Zaczęty przez Troll81, 15 Lipiec 2010, 19:25

Troll81

http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU

półtorej godziny, więc będzie się trochę ściągać

Tomasz R. Gwiazda

moze powiedz o czym to co to ?

Troll81

O tym co nas może czekać za parę lat i o tym co już zepsuliśmy.....

dziubas

o alzheimerze i publicznej służbie zdrowia?
;)

Cytat: Troll81 w 15 Lipiec 2010, 20:35
O tym co nas może czekać za parę lat i o tym co już zepsuliśmy.....
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

resux

można go też obejrzeć tutaj z polskimi napisami
jedyną wadą jest to, że jest limit 72 min, później trzeba czekać ponad 50, żeby znów można było oglądać z tego samego IP
film jest o tym jak formowała się powierzchnia ziemi i klimat przyjazny dla życia
jak później formowały się kolejne formy życia i współegzystowały zachowując równowagę biologiczną
później pojawił się człowiek ...

dziubas

ujęcia świetne, treść ździebko patetyczna.
ze 40 lat temu przejąłem się bardzo lekturą "Oskalpowanej ziemi" Leńkowej, ale już nie jestem młody i naiwny. Takie filmy niczego naprawdę nie zmienią  - ludzie nie wyrzekną się życia w komforcie dla uniknięcia jakiejś mitycznej katastrofy, ona musi nadejść i "dać im po łbie". Potem  (jeśli będzie jakieś potem) zaczniemy wszystko od początku.
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Niekumaty Burak

Jest takie dobre powiedzenie - nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las. Trzecia planeta od Słońca będzie istniała nawet wtedy gdy zniszczymy biosferę.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

toms83

Ziemia sama się "oczyści" ze zbędnego balastu jakim są ludzie, w taki czy inny sposób.

A filmik świetny jeśli chodzi o zdjęcia, bo sama przesłanka nic nie zmieni lub niewiele.

Troll81

Cytatludzie nie wyrzekną się życia w komforcie dla uniknięcia jakiejś mitycznej katastrofy

sęk w tym że my już widzimy jak nadchodzi a nadal nie potrafimy się wyrzec niczego....

Niekumaty Burak

Cytat: Troll81 w 16 Lipiec 2010, 10:04
... nadal nie potrafimy się wyrzec niczego....
Wyłączam laptopa (oszczędność prądu) i przestaję liczyć boinc  :).
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

toms83

No tak szczerze mówiąc, to my, Boincowcy ostro dajemy w palnik.  %) Chyba ogólnie to więcej szkodzimy niż pomagamy, choć dokładnie nie wiadomo ile jest pożytku z tych przerobionych przez nas watów na konkretne wyniki.

dziubas

hehe, właśnie się zastanawiałem czy ktoś się poświęci i przestanie liczyć, a przynajmniej zrezygnuje z OC i i supergrzejących graf  ;)

Cytat: Niekumaty Burak w 16 Lipiec 2010, 10:10
Wyłączam laptopa (oszczędność prądu) i przestaję liczyć boinc  :).
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

33oliver

Cytat: resux w 15 Lipiec 2010, 22:34
można go też obejrzeć tutaj z polskimi napisami
jedyną wadą jest to, że jest limit 72 min, później trzeba czekać ponad 50, żeby znów można było oglądać z tego samego IP
film jest o tym jak formowała się powierzchnia ziemi i klimat przyjazny dla życia
jak później formowały się kolejne formy życia i współegzystowały zachowując równowagę biologiczną
później pojawił się człowiek ...

Jak znaleźć drugą część tego filmu? Szukam i nie potrafię go znaleźć..

_Aleksander_

Czuje się ekologicznym liczydłowym...  ;D
- Żaden z moich komputerów nie jest włączany tylko pod potrzeby BOINC i chętnie liczę projekty nonCPU (*)
- Nie używam GPU pod BOINC (*)
- Jedyna maszyna pracująca 24 godziny na dobę to energooszczędny D510MO, który na dodatek robi inne rzeczy uzasadniające jego pracę 24/7 (*)

Czy to coś zmieni?a TAK!! Ja czuję się z tym lepiej i mam mniejsze rachunki za prąd  XD

Disclaimer:
* - Nie mam nic przeciwko właścicielom farm komputerów i posiadaczom kart graficznych liczących projekty BOINC.

Troll81

Czym innym jest liczenie BOINC a podwozenie dupy pod kiosk autem.

resux

#15
są jeszcze 3 linki do tego filmu, są z polskim lektorem
wszystkie w pełnej wersji i dobrej jakości
http://www.megavideo.com/?v=W0ZVLQIB
http://www.megavideo.com/?v=MDWZP48
http://www.megavideo.com/?v=BBUIT2UC

apohawk

Cytat: Troll81 w 16 Lipiec 2010, 16:01
Czym innym jest liczenie BOINC a podwozenie dupy pod kiosk autem.
To jak ja nie mam samochodu, to jestem lepszy od ekologicznych liczydłowych ?  XD
No good deed goes unpunished.

_Aleksander_

Trzeba by przeprowadzić audyt twojej ekologiczności i przyznać stosowny certyfikat.  :book:

Hahaha widziałem reklamę studiów podyplomowych "Audytor ekologiczny - zarządzanie środowiskiem"....

Zaprosiłbyś absolwenta i zobaczylibyśmy czy punktów dodatnich za brak samochodu wystarczy na zrównoważenie reszty punktów ujemnych za posiadanie lub używanie innych "nieekologicznych dóbr".... XD

dziubas

liczcie CPDN, a może będzie wam wybaczone
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Szopler

#19
Cytat: Troll81 w 15 Lipiec 2010, 19:25
http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU

półtorej godziny, więc będzie się trochę ściągać

Oglądałem to przedwczoraj "z BlueRay".
fajne zdjęcia...