[Pomysł] Uczelnie itp. -akcja propagowania BOINC

Zaczęty przez Machloj, 29 Październik 2009, 20:39

Troll81

Chodzi mi o to że ktoś dał jawnie d@p#. Takie serwerki spuściłby w jeden dzień za kilkaset zyla na allegro. I to z odbiorem osobistym. Albo ktoś jest tępy albo działał na szkodę firmy....

sesef

#41
Cytat: Troll81 w 05 Czerwiec 2010, 00:23
Chodzi mi o to że ktoś dał jawnie d@p#. Takie serwerki spuściłby w jeden dzień za kilkaset zyla na allegro. I to z odbiorem osobistym. Albo ktoś jest tępy albo działał na szkodę firmy....

Jakby się uparł to pewnie nawet ta wymiana nie była potrzebna. Patrząc na to co Oxy robi z optymalizacją w DNETC na sprzęcie któremu do tych serwerów daleko to już lepiej nie myśleć co by na tych serwerach zrobił....

Tomasz R. Gwiazda

za utylizacje sprzetu sie placi od kg :) wiec taniej sprzedac za 1zl
Ale sadze ze po prostu nie chcieli sie bawic w sprzedaz

toms83

Cytat: sesef w 05 Czerwiec 2010, 00:55
Jakby się uparł to pewnie nawet ta wymiana nie była potrzebna. Patrząc na to co Oxy robi z optymalizacją w DNETC na sprzęcie któremu do tych serwerów daleko to już lepiej nie myśleć co by na tych serwerach zrobił....

Tak, tylko trzeba wziąć pod uwagę, że Ty, Oxy i ekipa to ludzie z pasją którzy wyciskają ze sprzętów i kodu wszystko co się da a nawet i więcej. A większość "programistów" i ich "optymalizacje" wiadomo jak wyglądają, byle szybko zakończyć projekt, skasować i następne.

Troll81

Bawili się w sprzedaż za 1 zł to dlaczego nie mieliby się zabawić w sprzedaż za 1000 zł?

apohawk

To bardziej wygląda na sprzedaż po znajomości, niż na pozbywanie się sprzętu  :D
No good deed goes unpunished.

Troll81

Ano. Reszta poszła pod stołem?

sesef

Cytat: toms83 w 05 Czerwiec 2010, 11:26
Cytat: sesef w 05 Czerwiec 2010, 00:55
Jakby się uparł to pewnie nawet ta wymiana nie była potrzebna. Patrząc na to co Oxy robi z optymalizacją w DNETC na sprzęcie któremu do tych serwerów daleko to już lepiej nie myśleć co by na tych serwerach zrobił....

Tak, tylko trzeba wziąć pod uwagę, że Ty, Oxy i ekipa to ludzie z pasją którzy wyciskają ze sprzętów i kodu wszystko co się da a nawet i więcej. A większość "programistów" i ich "optymalizacje" wiadomo jak wyglądają, byle szybko zakończyć projekt, skasować i następne.

Owszem, ale nawet w takim wypadku czas pracy programisty wyjdzie taniej niż zakup nowego serwera.

apohawk

No właśnie z tym bywa różnie. Często po prostu prościej i taniej kupić szybszy serwer lub coś dołożyć niż grzebać w kodzie.
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Cytat: apohawk w 05 Czerwiec 2010, 13:28
No właśnie z tym bywa różnie. Często po prostu prościej i taniej kupić szybszy serwer lub coś dołożyć niż grzebać w kodzie.

Dokładnie, u mnie zdarzyła się historia dokładnie po tej linii... Zakup serwera za 3k funtów był tańszy niż... optymalizacja bazy danych...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Myślę, że pod stołem nic nie poszło. Możecie nie wierzyć <- ale znam nieco tą firmę i jej politykę co do pozbywania się sprzętu. Kiedyś (stosunkowo nie dawno) mieli sporo sprzętu  na core2Duo i wymieniali je na core quad <- a wiecie dlaczego? Bo chcieli mieć najnowszy sprzęt <- co z tego, że użytkownicy (miłe starsze Panie) używają na tym tylko poczty i ofisa <- zgroza. Wtedy też "oddali" ten sprzęt chyba dla domu dziecka, jak dobrze pamiętam i tez za coś symbolicznego. Także u nich to standard.


Troll81

To uświadom ich o naszych potrzebach :D chętnie przyjmiemy sprzęt :D

Rysiu

Akurat coś takiego formalnie chyba można byłoby puścić przez PPB.

Troll81

Formalnie to ja kupię za 1 zł :D i nawet im fakturkę podpiszę :D a potem znajdziemy domek dla kompów i będą mielić ku chwale BOINC :D

Cyfron

Sam chętnie bym przygarnął kilka, a miejsce to myślę, że bym nawet znalazł  8)

goofyx

@Rysia: przez PPB nie mozemy bo to nie ten typ towarzystwa jest.

@Troll81: Zostaje kwestia rachunkow za prad :'(

Troll81

już coś się da wykombinować :D

Rysiu

Niestety. Kiedyś rachunki za prąd nie wydawały mi się problemem, - niby taki komputer ciągnie energii za jakieś 50 zł miesięcznie, ale jak dostawia się kolejne maszynki to na kwartał wychodzi niezła kwota.

Troll81

Ja tu mówię o załatwieniu darmowego hotelingu..... :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 07 Czerwiec 2010, 00:39
Ja tu mówię o załatwieniu darmowego hotelingu..... :D

Czy w tym hotelingu jest też darmowy prąd :) ??

krzyszp

Cytat: goofyx w 06 Czerwiec 2010, 23:39
@Rysia: przez PPB nie mozemy bo to nie ten typ towarzystwa jest.
A niby dlaczego nie?
Stowarzyszenie teraz nie może nic sprzedawać, ale kupować jak najbardziej...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

Jakby kompy takie był, to ja biorę je prywatnie  :arrr:

Troll81

Prywatnie to każdy chętny :D

goofyx

Cytat: krzyszp w 07 Czerwiec 2010, 15:32
Cytat: goofyx w 06 Czerwiec 2010, 23:39
@Rysia: przez PPB nie mozemy bo to nie ten typ towarzystwa jest.
A niby dlaczego nie?
Stowarzyszenie teraz nie może nic sprzedawać, ale kupować jak najbardziej...
Tylko, żeby kupować trzeba mieć środki.
Skoro zakładamy, że 1 komp to ok.170-180 zł miesięcznie prądu <- to łatwo policzyć że już teraz mając 3 SKB@P wychodzi 510-540zł.
Chcąc powiększać flotę rosną koszta. Chyba, że PPB ma takie fundusze.

Troll81

PPB raczej nie dysponuje funduszami :D Dlatego szukam oopcji darmowego hotelingu :D wszak komputer jest równie wydajny jak zwykły grzejnik elektryczny......

goofyx

Cytat: Troll81 w 08 Czerwiec 2010, 10:17
wszak komputer jest równie wydajny jak zwykły grzejnik elektryczny......
Trudno się nie zgodzić.
W pracy chodzi mi 4-5 komputerów w ok.20m2 <- popołudniu wychodzę jest fajnie chłodni, rano wchodzę nie ma czym oddychać :D
I to nie przez słońce :D

krzyszp

Cytat: goofyx w 08 Czerwiec 2010, 10:23
Trudno się nie zgodzić.
W pracy chodzi mi 4-5 komputerów w ok.20m2 <- popołudniu wychodzę jest fajnie chłodni, rano wchodzę nie ma czym oddychać :D
I to nie przez słońce :D

9 maszyn i dwa serwery rackowe na 12m2... Klima wyła jak potępieniec, a i tak do 40stopni tam było... Nigdy więcej pracy w tej firmie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Ja czasami mam na stole rakowy serwer <- jak kolega serwisant stawia system itp
Po 2-3 dniach jestem prawie głuchy :D

Troll81

Serwery nie sa budowane jako "silent"  XD

goofyx

Wiem :)
Dlatego siedzenie w jednym pomieszczenie z takim odrzutowcem daje do myślenia:D

Troll81

raczej do słuchania :D

goofyx


Cyfron

Ostatnio, w ciągu 2go dnia "zlotu" z Mori wpadliśmy na pomysł, aby zamiast pisać ogólnie do uczelni, to może napisać, przejść się, do kół naukowych na wydziałach informatycznych?
Zagadać ze studentami, opiekunami, podrzucić pomysłem ze stworzeniem własnego projektu.

Później można zrobić jakieś zrzeszenie kół naukowych z różnych uczelni - myślę, że na to się zgodzą. Wtedy np by było, że jedna uczelnia udostępnia serwerownie, inna załatwia sprzęt, jeszcze inna np obsługuje to.

Można by było takich studentów zapraszać do naszego zespołu, ale jak Mori zauważył, byłoby lepiej, gdyby dało się robić "sub teamy" i dla nich wyznaczać statystyki.
Podobno można to zrobić odpowiednio nazywając użytkowników, jednak ktoś by się musiał tym zająć...

Zresztą dobrze Mori też zauważył, że byłoby dobrze, jakby na naszej Wiki zrobić konkretny dział (artykuł z podlinkowaniami) na stronie głównej, traktujący właśnie o możliwościach takich projektów, stworzone właśnie dokładnie pod takie koła naukowe.

Jest ktoś, kto by mógł się zająć statystykami?

Troll81

Pomysł popieram ale czasu na realizację nie mam :(

Cyfron

a u mnie to nie tylko z czasem lipa, bo statystyk to ja za chiny ludowe nie zrobię ;)
Mogę przejść się do koła informatyków na AGH, ale październik będzie znacznie lepszym momentem na to  :arrr:

Troll81

Moze jak powstanie fundacja to ruszymy temat?

GRID


Troll81

ruszył w szkołach poniżej poziomu uczelni.

Cyfron

dokładnie - tam jest inny target i moim zdaniem słusznie jest rozdzielić te 2 akcje

anthreax337

#79
Na forum pojawia się dużo pomysłów, jeden na kilkadziesiąt jest realizowany, więc nie ograniczaj się w pomysłach.