Dog Days of Summer Challenge 18 – 23.08.2009

Zaczęty przez RAD-Poland, 03 Sierpień 2009, 20:39

Troll81

wybacz ale tego celka co ci kiedyś dostarczyłem to ten proc bije na głowę :D ale jak tam sobie zechcesz :D miałbyś odbiór we wrocku (odpadają koszty przesyłki) a to tyle co na piwo nieraz sie wydaje w pubie :d

S6X

Dzisiaj wieczorem będą kolejne 2 WU  :attack:, a do niedzieli powinienem zdążyć policzyć kolejne 2 WU.
Szczęśliwa pozycja nr 7 jest w zasięgu  :)

X X X

No co Ty? Siódemki są moje - albo dowal koksu i dawaj na 6. albo spadaj na 8!
XD

BOINC@POLAND[HA$]

U mnie za godz bedzie jedna... nastepna za 25 h... dopiero do 23 zostaje nam 50h... kasowac probki co maja 80h na przeliczenie?
ja jeszcze ze 2 dozuce....

Troll81


X X X

A Ukraina właśnie wydymała Czechy. XD

Wszystko jeszcze będzie się zmieniać, bo jedna próbka zmienia pozycję zespołu.

AiDec

Ach  :wth: Cholera, cholera, cholera, cholera...  >:( Pradu nie ma :( :( :(



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

czesi znów nas dymają.....a ja dopiero 58% na kolejnych dwóch próbkach.....

Peciak

Już nie, ale ja mogę dostarczyc jeszcze tylko 3 próbki za około 31 godzin. Nawiasem mówiąc obawiam sie o ich jakość mój AMD na Vista 64 wyjątkowo nie lubi tej aplikacji wcześniej się do niej zraziłem bo jako jedyna we wcześniejszych obliczeniach wywaliła mi błąd. Teraz podczas zabawy komp też raz mi się zwisił a raz dostałem pozdro od Billa.Efekt jest taki że dwie próbki które oddałem są "Completed, validation inconclusive". Czy możecie oswiecić młodego czy jezeli próbka będzie błedna to punktacja w wyścigu ulega "rekalkulacji"

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

X X X

#89
Zasady są takie, że dostajesz punkty wyścigowe od razu, a jak wynik będzie do bani, to punkty następnie odbierają. Było gdzieś wyżej o tym.

A jest...
A quorum of 2 is NOT needed to award Challenge score - i.e. no double checker. Therefore, each returned result will earn a Challenge score. Please note that if the result is eventually declared invalid, the score will be removed.

BOINC@POLAND[HA$]

No to Panowie... szable w dłoń  :attack: i jazda


U mnie leci tylko Prime zdaze jeszcze ze 4-5 oddac...

Troll81

walczymy walczymy  :attack: :attack: 9 znów nasze. Mamy realną szansę pokonać czechów.

TRZECIAK

O 17:00 niestety już 10. Tracimy 2 próbki do 9 miejsca.
Ja zaraportuje jeśli się coś nie skaszani jeszcze 5 próbek i może jeśli 6 coś przyśpieszy to też wejdzie, ale narazie brakuje jej ok 30 minut  :(.


Voice1980

powinienem jeszcze zdążyć z 8 WU i to będzie koniec mojego udziału

3Rni


TRZECIAK

Też odesłałem 1 WU i o dziwo wskoczyliśmy od razu na 8  :).
Mogło by tak pozostać.
Pozostały mi do odesłania tylko 3 próbki, bo czwartej zabraknie 20-40 minut, a z proca już nic nie wycisnę więcej.


BOINC@POLAND[HA$]

 XD

joł juz 8 !!! moze damy rade utrzymac... 100% mocy na PG....

jadziem jadziem

BOINC@POLAND[HA$]

za 3,5h dodam jeszcze 2...

1 probke licze 40h... wiecej niedam rady chyba ze jest jakas optymalizacja na prime gridy.....



Troll81

pozabijaj wszystkie niepotrzebne procesy w windozie :D może uszczkniesz te 20min

RAD-Poland

Cytat: TRZECIAK w 22 Sierpień 2009, 17:49
...
Pozostały mi do odesłania tylko 3 próbki, bo czwartej zabraknie 20-40 minut, a z proca już nic nie wycisnę więcej.

jeśli masz zapas czasu na tych trzech próbkach podnieś priorytet czwartej próbki z poziomu ManageraSystemowego
u minie daje 10% zysku na czasie
1) dane rzadziej wypadają z cache CPU przez co próbka liczy się szybciej
(wygląda na to, że w tym prodprojekcie duże znaczenie ma wielkość cache CPU)
2) podniesienie priorytetu powoduje również, że inne procesy w systemie mniej odbierają cennego czasu

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TRZECIAK

O tym nie pomyślałem. Priorytet podniosłem więc zobaczymy jutro czy to coś dało, bo brakowało ok 3-4% mocy.
Kurcze znów 9 miejsce i do 8 brakuje 1273 pkt  |-?


Troll81


BOINC@POLAND[HA$]



Gargul

Sprężyłem się, oddałem w nocy 3 i 4 WU. Na tym mój udział w wyścigu się kończy. Nie zaleznie od wyniku, dziekuję wszystkim za udział. Pewnie do następnego.  :parrrty:

BOINC@POLAND[HA$]

ja moze zdaze z jeszcze 1 .... ale szczerze watpie...

7 jest w zasiegu ciekawe kto co ma na finish....


kosic kosic   :attack:

KrzychuP


Troll81

mamy śliczne 8 miejsce :D

1 SETI.Germany 11132597.2
2 BOINCstats 7410305.33
3 US Navy 4398580.94
4 Team 2ch 3772127.03
5 PrimeSearchTeam 3379341.5
6 The Knights Who Say Ni! 3213618.32
7 L'Alliance Francophone 2112887.42
8 BOINC@Poland 1846394.63
9 Crunching Family 1626047.31
10 Czech National Team 1518552.58


a czesi 10 :D

z wyścigu na wyścig coraz lepiej

trza o tym bedzie wspomnieć w nowym newsletterze :D

AiDec

Sliczne jak sliczne, liczylem na co najmniej piate - apetyt rosnie w miare jedzenia  XD.


Poszlo nam znakomicie, to fakt. Zwlaszcza jak sobie przypomne jak to bywalo drzewiej, kiedy rok temu do Was dolaczalem :). Niemniej do konca zadowolony nie jestem. Frekwencja byla bardzo, bardzo niska. Chce zauwazyc ze 90% moich punktow zrobilem na jednym kompie, zapietym z kilkugodzinnym opoznieniem (praca :( ) i chodzacym poczatkowo na 3 jajka. I JA mam czwarte miejsce ?  |-?.


Brakowalo mi w tym wyscigu wielu osob majacych wiecej kompow o zblizonej konfiguracji do mojego topowca. Jest ich u nas w teamie pod dostatkiem. I jestem pewien ze gdyby Ci o ktorych mysle dolaczyli, to 5-te byloby nasze dzisiaj, a w niedlugiej przyszlosci trzecie. Z tego co widze to przy pelnej mobilizacji/motywacji naszych liczydlowych, nikt by nas z pierwszego miejsca nie wyrzucil  :arrr:.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv


X X X

Nigdy wszyscy nie wezma. Sam wystartowalem na pol gwizdka, ale jest postep + miesiac temu 340m a teraz 98 miejsce. Za miesiac w koncu opanuje moje grzejniki i bedzie lepiej!
:attack:

Peciak

Mam takie pytanie
mój sprzęt to
System operacyjny  Microsoft Windows Vista 64 Home Premium
Dodatek service pack systemu operacyjnego            Service Pack 2
Internet Explorer                                          8.0.6001.18813
DirectX                                                    DirectX 10.1
Typ procesora                                              QuadCore AMD Phenom II X4 810,
Nazwa płyty głównej                                        Gigabyte GA-MA790XT-UD4P 
Pamięć fizyczna                                            4096 MB  (DDR3-1333 DDR3 SDRAM) Dual
DIMM1: Kingston 9905403-011.A02LF 
DIMM2: Kingston 9905403-011.A02LF 
Karta wideo                   Sapphire Radeon HD 4850  625/975
sterowniki ATI Catalyst 9.5
Dysk fizyczny                                     WDC WD5000AAKS-07TMA0
Za radą mądrych ludzi zainstalowałem BOIN 6.5.0  i liczę 1 x milka + 3 x AP26 i dział to dzień i noc bez żadnych zwiechów, ale do rzeczy. Podczas wyścigu komp wyleciał mi kilka razy w powietrze za pierwszym razem myślałem że to sprawa Milki więc jej obliczenia wyłączyłem mimo to komp jeszcze kilka razy się zrestartował. Temperatury na rdzeniach 41-42 C, ogólnie na procku 49 C na płycie głównej 50-51 C. Próbki które obliczyłem systematycznie są uwalane. Teraz pytanie - co może być tego przyczyną bo efekt mojego uczestnictwa w wyścigu powoli staje się bezsensowny. Czy jest to aplikacja 6.5.0 czy jakieś inne czary. Nie chodzi mi o moje indywidualne wyniki ale o przyszły wyścig i miejsce drużyny. Ma ktoś jakiegoś pomysła?

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

przegrzewa ci sie coś albo zasilacz nie wyrabia i za malo papu podaje...

AiDec

Cytat: Troll81 w 27 Sierpień 2009, 12:02
przegrzewa ci sie coś albo zasilacz nie wyrabia i za malo papu podaje...

Bardzo mocno prawdopodobne. A jesli nawet to nie jest to, to juz testowalem na roznych konfiguracjach i musze napisac ze Milky GPU + PrimeGrid CPU czesto miewaja wlasnie takie jak Twoje objawy. Niezaleznie od klienta, OS itp. Natomiast to co bardzo czesto w takich sytuacjach pomaga (mozesz sobie zrobic to na probe), to na czas liczenia PrimeGrida ustawic nie 1+3, ale 1+2.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

Zasilacz to corsac 650 W, podczas liczenia 1 x Milka i 3 x AP26 kompletnie nic sie nie dzieje tzn wszystko działa. Komp wywalał sie tylko podczas obliczeń 4 x Woodall Prime Search (LLR) i te próbki są uwalane, milka była wyłaczona. Mam takie pytanie czy to mozliwe aby powodowała wersja menagera Boinc 6.5.0. Nie napisałem że potem oblicznia ustawiłem nawet na 95% CPU.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

wersja managera raczej nie ma tu nic do rzeczy. jesli nic ci sie nie przegrzewa i zasilacz jest ok to do sprawdzenia jest jeszcze proc (prime jest cache'o żerny) lub pamięć RAM (albo sie przegrzewa albo ma błędy)

rok temu w tym wyścigu mielim 18 :D

za rok spodziewam sie top5 co najmniej :D

Pigu

cóż - wyścig przypadł akurat na czas moich bitew z vistą  :(

Troll81

nie tłumacz się pigu... wiemy że żona pod pantoflem cię trzyma  XD

TRZECIAK

Miejsce 8 zasłużone choć mogło być lepiej. Sam wyścig z tak długimi próbkami trochę dziwny. Mi zliczyło tylko 16 WU na 20 :/ 3 WU nie przeliczone przez innych liuczydłowych pozostało w PENDING i nie zostały zaliczone :/ poza tym za 1 WU 0 pkt.


Troll81