Boikot masakrotonu - The Calendula Challenge

Zaczęty przez Peciak, 10 Wrzesień 2010, 22:25

Peciak

Kamraci wkrótce rozpocznie się nowy "wyścig" w PG który trwał będzie dwa tygodnie czyli 14 dni czyli 336 godzin czyli ............................................................................ długo.
Osobiście ten wyścig bojkotuję i będzie to pierwszy wyścig PG w którym nie biorę udziału. Dlaczego ? otóż dlatego że:
- średnio WU będzie liczone 90 godzin jest to projekt LLR co promuje właścicieli serwerowni w przeciwieństwie do maszyn cywilnych (a boinc raczej powinien opierać się na takich maszynach)
- zmusza każdego z nas do liczenia jedynego właściwego projektu w tym okresie ( a ja nie chcę tańczyć tak jak mi zagrają)
- wyścig będzie raczej śmiertelnie nudny

Wiem że zaraz rozpoczną się głosy że musi być tak długo bo WU takie długie itp...
Ja odpowiadam krótko - nie wszystko nadaje się do ścigania.  :no:

Zapraszam do dyskusji i wyrażenia swojej opinii na ten temat

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

ja sobie dalem spokoj z PG i ich wyscigami, jak dla mnie to chamy ktorzy nie licza sie z innymi projektami i sie wydaje im ze tylko oni istnieja

ale jak mowia, jeden woli zupe drugi woli ...

Troll81

każdy liczy co lubi. ja mam inne cele do końca roku....

dziubas

* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

X X X

#4
PSP LLR to najtwardszy orzech do schrupania w pakiecie projektów PG, zatem ten wyścig to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Kto ma słabszy sprzęt albo inne lęki, to lepiej niech zawczasu sobie odpuści, bo to taka Wielka Pardubicka i niejeden komputer polegnie...

Oczywiście każdy liczy, co chce, kiedy chce i dla kogo chce. A czym więcej osób zrezygnuje, tym lepiej dla tych, którzy jednak wystartują.
:parrrty:

PS: No i ustalenie ostatecznych wyników zajmie miesiąc lekko licząc...

apohawk

I właśnie dlatego przeliczę chociaż parę próbek. Jeśli bardzo wielu zrezygnuje, to może w końcu wywalczę top100  XD
No good deed goes unpunished.

Filavandrel

a ja się nie poddaje :) moje pojedyncze i7 będzie liczyć (na moich starszych sprzętach nie warto)
a zresztą wola każdego co liczy a co nie

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

AiDec

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 10 Wrzesień 2010, 22:25
średnio WU będzie liczone 90 godzin

Tez tego nie lubie - zgadzam sie z Toba Peciak, te WU nie powinny byc takie dlugie, nikt takich nie lubi (z drugiej strony to swietna okazja na test dla kompow...). Niemniej w wyscigu wezme udzial, dla frajdy chociazby. A ze bedzie nudno, to i dobrze - odsapne sobie chwilke :).


Cytat: [GPU Force] Robert 7NBI w 11 Wrzesień 2010, 00:13
ten wyścig to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli.

A ze `trza byc tfardym a nie mientkim`, to sie nie poddamy :). Niewielu nas pozostanie na placu boju, ale to i dobrze - przynajmniej bedzie widac kto ma jaja ;).


Cytat: [GPU Force] Robert 7NBI w 11 Wrzesień 2010, 00:13
bo to taka Wielka Pardubicka i niejeden komputer polegnie...

He, he, niezle haslo  :parrrty:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

_Aleksander_

Jednych czas przeliczenia WU odstrasza, innych nie...ja jestem w tych "innych"  :)
Swoje dorzucę, a im mniej nas będzie tym łatwiej o dobry wynik, chociaż nie o to w tym wszystkim chodzi....

toms83

A jak się przy tych próbkach sprawuje HT w I7, zostawić włączone czy lepiej nie? Przeliczał już to ktoś?

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

Jasne
Tylko widzicie problem jest taki że apatyt rośnie w miarę jedzenia, zobaczcie jak z roku na rok zwiększane są długości wyścigów, kto Wam zagwarantuje że w przyszłym roku średni czas trwania wyścigów nie będzie oscylował właśnie koło takich długości.
Zrobili podprojekt który nie ma kto liczyć, jest ogólnie nieudany - no to bach wyścig dwa tygodnie i niech się trochę próbek przeliczy.
Ja nie będę tańczył tak jak mi zagrają.  :no:
A że nie opuściłem dotąd żadnego wyścigu PG czuję się lojalnie zobowiązany do powiadomienia Was.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

emik

w tamtym roku też był taki długi wyścig


Troll81

#13
ano zgadza się. PG organizowało długie wyścigi i w poprzednich latach...

http://www.primegrid.com/challenge/2008_challenge.php 17 i 14 dniowy

http://www.primegrid.com/challenge/2009_challenge.php 9 dniowy




Nawiedzony

Każdy liczy to co mu pasuje - jeśli komuś nie pasuje tak długi wyścig, bo zależy mu na liczeniu czegoś innego na czym mu bardziej zależy, to chwała mu za to  ;) Będzie łatwiej dla tych, którzy będą mieli ochotę wystartować w tym wyścigu ;)

A wyścig  w PSP to może być metoda na testowanie stabilności swojego sprzętu w ciężkich warunkach bojowych  :attack: PG - jeden z lepszych benchmarków na testowanie ciagłej stabilności kompa po O/C %)

toms83

No ja akurat liczę w tej chwili sob 8 sztuk.  %) Zacząłem od najcięższego żeby potem było już z górki. ;)

Nawiedzony

Cytat: toms83 w 11 Wrzesień 2010, 15:54
No ja akurat liczę w tej chwili sob 8 sztuk.  %) Zacząłem od najcięższego żeby potem było już z górki. ;)

Ile Ci się liczą te SoB'y i na jakim procku ;) no i ile ramu zajmują? (jak masz też inne projekty z PG które Ci się liczą to byłbym wdzieczny jak byś podał ile ramu wykorzystują ;) )

Bo PPSy i SGSy są bardzo 'miłe' dla ramu i średnio używają tylko 9 i 11mb

toms83

#17
W tej chwili na jednym kompie z Q9550@3.545 GHz wygląda to następująco około 194h i stan 84%. Komp chodzi 24/7 bez wstrzymywania zadań i wznawiania ( a na tym minimalnie się traci ). Każda próbka wciąga dokładnie 95MB. Dodatkowo, LLR liczone na wszystkich wątkach ( u mnie 4 jajka - 4 wu ) lubią "zwolnić". Niestety dowiedziałem się o tym, jak już mi mieliło i miałem z jakieś 30% przeliczone. Więcej info: http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1654 i http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1459.

Chodzi o to:
For a Q9550 @ 3,6GHz
4 instances: ~17ms
3: 15
2: 13
1: 12

Na drugiej maszynie wstrzymałem 2 wu ( i tak spokojnie wyrobię się w deadline ) i liczę 2 wu PG i 2 wu w innym projekcie.

toms83

Zakończone 2 próbki, 231h i 229h. Jedna już jest ok i dała 11k.

apohawk

Pobrałem parę próbek, żeby zobaczyć jak to się będzie liczyć... dam znać jak się skończy  XD
No good deed goes unpunished.

emik



apohawk

I właśnie skończyło jedną próbkę po półtorej godzinie... BSOD.  :deadman: Daruję sobie liczenie tego podprojektu na tym kompie, może na quadzie będzie spokojniej. Zobaczymy.  :-\
No good deed goes unpunished.

Genn

Cytat: toms83 w 11 Wrzesień 2010, 11:56
A jak się przy tych próbkach sprawuje HT w I7, zostawić włączone czy lepiej nie? Przeliczał już to ktoś?
Według mnie wyłączyć albo ustawić w BM użycie procesorów na 50%. Powód jest prosty, HT nie daje prawie żadnego przyspieszenia przy liczeniu LLR i zadania liczą się niemalże równo dwa razy dłużej. Jeżeli będziesz liczył bez HT masz szansę przeliczyć więcej jednostek przed końcem wyścigu. Temat był poruszony na forum PG http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=2668&nowrap=true#26502




Krzysiak

A skąd pewność że nie liczy na 2 rdzeniach i na 2 HT ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

goofyx

Cytat: Troll81 w 10 Wrzesień 2010, 22:37
każdy liczy co lubi. ja mam inne cele do końca roku....
Tia ja mam podobnie ;)

Filavandrel

fiuu 8x WU testowe przeszły przez gardło :D
czasy między 77 a 78H :D i7 920@4.00 (na początku próbowałem na 4.2 ale się wykrzaczały, temp proca na 4.0 ok 65C na moim WC, siewe na 4.2 nie uzyskiwały 60C)
przy czym komp normalnie pracował w tym czasie (plakaciki w corelu, montaż jakiś króciutkich spotów reklamowych, kompresja, parę godzinek w COD4 MW i inne prace :) )
w tle się jeszcze na karcie liczył GPUGRID

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition