CUDA w podprojektach LLR (PrimeGrid)

Zaczęty przez simonic, 23 Marzec 2011, 00:28

simonic

Ruszyły testy aplikacji wykorzystującej CUDA w podprojektach LLR w PrimeGrid.
Po kilku dniach okazuje się, że GPU liczy około 3 razy szybciej niż CPU.
Do obliczeń niezbędne będą karty obsługujące double precision...


mimeq

coraz wiecej tych CUDOW  ;) a GPU z tej "stajni" brak  :(
Mam nadzieje ze na wyscig w kwietniu jeszcze nie bedzie dostepne bo dostane ladne lanie .....

doszukalem sie :
http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=3215#34255

CytatDouble precision GPU is required. You'll need driver 267.24 at minimum (download). llrCUDA v0.60 can be downloaded here (cudart and cufft dll's included). Windows 64 bit ONLY for now.


Krzysiak

Z jednej strony to fajnie tylko szkoda że nie po równo dla każdego (chodzi mi o ATI)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

ATI nie wywala tyle kasy na "developerkę"  :wth:

Krzysiak

A które karty NVIDI mają Double precision GPU ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

#5
chyba tylko te nowsze i wyższe modele. od 280 wzwyz?

chyba wszystkie które obsługują CUDA 1,3 i wyższe,
http://en.wikipedia.org/wiki/CUDA

lolek

Od GTX 260 wzwyż. A jak jest z fermi to nie mam pojęcia  :dunno:

simonic

Karty obsługujące DP

Seria 200 - od GTX 260
Seria 400 - wszystkie karty


Krzysiak

No właśnie coś zaczęło się dziać

Można liczyć SGS LLR beta na CUDA


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

mimeq

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 21 Wrzesień 2011, 11:54
No właśnie coś zaczęło się dziać

Można liczyć SGS LLR beta na CUDA

A udalo Ci sie pobrac jakies WU ? Czy to tylko nieaktywna opcja w ustawieniach ?

2011-09-21 12:13:52 PrimeGrid Message from server: No work available for the applications you have selected.  Please check your project preferences on the web site.


Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

aborek

Zaznaczyłem pobieranie, ale jeszcze się nie doczekałem ani jednej WU :(

toms83


Nawiedzony

Cytat
Nawiedzony: Is somewhere on a forum thread about SGS running on CUDA? Or any
information when it will be available and how efficient will it be?

John: llrCUDA is still being tested in BOINC.  It's currently being tested on PPS (LLR).  More
info can be found in this thread:  http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=3215

John: Once working, llrCUDA will only appear on the long WU projects such as SoB and
PSP...and possibly Woodall, Cullen, and 321.

Więc puki co to tylko dalej dość głęboka faza testowa, dodatkowo we wątku na forum można wyczytać, że działa tylko na kartach z DP i pod systemami 64bit.
Przed całkiem sprawnym LLR na GPU jeszcze długa droga - zwłaszcza, że obecnie podczas testów GTX460 ma podobną wydajność jak Core2Duo 3GHz.

simonic

Na forum PrimeGrid pojawiła się informacja że dotychczasowe próby zastosowania CUDA w projektach LLR zostaly uznane za nieudane. :(


Troll81