Mersenne@home the First Birthday

Zaczęty przez Sebastian M. Bobrecki, 05 Grudzień 2011, 22:26

Sebastian M. Bobrecki

Chciałbym wszystkich zaprosić do wzięcia udziału w wyścigu zorganizowanym z okazji pierwszych urodzin projektu Mersenne@home które to będą hucznie obchodzone w dniu 19.12.2011 :parrrty:
http://pl.boincstats.com/bam/challengeChat.php?pr=mersenne&chid=171Do boju załogo :attack:
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Tobas

Moje imieniny ;-)
Muszę w takim razie się przełączyć.. Serwer da radę?  XD

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Tobas w 05 Grudzień 2011, 23:10
Moje imieniny ;-)
:parrrty:
CytatMuszę w takim razie się przełączyć.. Serwer da radę?  XD
Bez najmniejszego problemu :)
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Bober

A WU już są wydłużone? Hmmm u ciebie dosyć długo się czeka na punkty schodzące z pending, czyli wypadałoby zacząć wcześniej, a to prowadzi z kolei do napełniania buforów przed wyścigiem i odsyłania gotowców zaraz po rozpoczęciu. Czy to się da jakoś wyeliminować?

Gołąbpocztowy

Według mnie pobrane i odesłane jednostki powinny się liczyć. Po prostu na wyniki trzeba by było czekać troszkę dłużej. Dzięki temu nawet chwile po zakończeniu nie będzie wiadomo kto wygrał i każdy będzie oczekiwał.

mimeq

Postaram sie byc, doceniajmy co "nasze"  ;)


Troll81


Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Bober w 06 Grudzień 2011, 00:03
A WU już są wydłużone?
Nie zostają takie jakie są :)
CytatHmmm u ciebie dosyć długo się czeka na punkty schodzące z pending, czyli wypadałoby zacząć wcześniej, a to prowadzi z kolei do napełniania buforów przed wyścigiem i odsyłania gotowców zaraz po rozpoczęciu. Czy to się da jakoś wyeliminować?
Jest to w głównej mierze wynik małej liczby liczących osób więc jeśli przyłączy się dużo zespołów to powinno być dobrze :whip: Ostatnio sytuacja poprawiła się ze względu na szybsze aplikacje. Np. mi się w ostatnich dniach liczba "oczekiwanych" punktów zmniejszyła mniej więcej o połowę właśnie ze względu na szybsze zaliczanie :)
Cytat: Gołąbpocztowy w 06 Grudzień 2011, 02:04
Według mnie pobrane i odesłane jednostki powinny się liczyć. Po prostu na wyniki trzeba by było czekać troszkę dłużej. Dzięki temu nawet chwile po zakończeniu nie będzie wiadomo kto wygrał i każdy będzie oczekiwał.
Tu niestety nie wiele da sie zrobić ze względu na sposób w jaki BS obsługuje takie wyścigi :( Ja z mojej strony, żeby wyniki były bardziej aktualne, ustawiłem żeby statystyki były eksportowane co godzinę.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

mimeq

2 z uzywanych obecnie przeze mnie cloudow juz pare WU zabunkrowaly i licza ;] Odsylanie w stosownym czasie  %)


Sebastian M. Bobrecki

Już za niecałe 12 godzin  :attack:
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

mimeq



Sebastian M. Bobrecki

Niezły start, jesteśmy na 3 miejscu i wydaje się że mamy szansę na drugie :)
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Sebastian M. Bobrecki

Walka jest bardzo zacięta od samego początku, więc załogo do boju  :attack:
http://boincstats.com/stats/compare_graph.php?pr=mersenne&table=team&type=challenges&challenge_id=171&id[]=97&id[]=26
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Bober

Wyglądają na lamerów, którzy zbuforowali jednostki. Może olejmy ich i porównujmy się do numeru 1.

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Bober w 19 Grudzień 2011, 20:42
Wyglądają na lamerów, którzy zbuforowali jednostki. Może olejmy ich i porównujmy się do numeru 1.
No drugie miejsce już mamy  :boing: ale niestety wygląda na to że przy obecnym zaangażowaniu pierwsze jest poza zasięgiem  :(
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Sebastian M. Bobrecki

No załogo do boju spróbujmy może jednak damy radę zdobyć pierwsze miejsce  :whip: :attack:
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Szopler

#16
No i zatrzymali mi 20 cloudów które pompowały konto SKB@P w Mersenne :(
Musiał bym zabulić stówkę aby chodziły do końca wyścigu... 240 rdzeni... wobrażacie sobie tą MOC ?! 8)

mimeq

#17
Ja odpalilem teraz 4 rdzenie z OVH (na czas wyscigu).

Measured floating point speed   2067.51 million ops/sec
Measured integer speed   8523.95 million ops/sec

W miare sie trafilo i tylko na Trial division test bo przy etdt tylko mi narazie rosnie pending  :P

240 rdzeni 100pln ciut ponad 24h ? Auc  %)
Ja poswiecam najmniejsze doladowanie w cloud`ach raz na miesiac w OVH  ;) (czyli ciut ponizej 50pln)

Narazie idzie mu to calkiem zgrabnie:

http://mersenneathome.net/results.php?hostid=6206&offset=0&show_names=0&state=2&appid=

Lepiej nawet niz quadowi w domu:

http://mersenneathome.net/results.php?hostid=2630&offset=0&show_names=0&state=3&appid=3


Sebastian M. Bobrecki

No to udało się wywalczyć i utrzymać drugie miejsce :parrrty:
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

mimeq



Troll81


lolek


Aegis Maelstrom

Gratulacje wszystkim, a szczególnie projektowi!  :parrrty:

Świetny temat na news, jeśli nikt nie ruszy obiecuję napisać. :)

Pozdrawiam!