Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Minerały

Zaczęty przez Kret_polny, 08 Styczeń 2012, 21:55

Kret_polny


Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

ja mam tylko maleńką kolekcję minerałów.....

andy101fah

#3
Oto moja skromna kolekcja. Minerały to moje kolejne hobby po linuxie i boinc.

Album minerały

armar

Andy, masz fajne hobby :)

Kret_polny

Cytat: andy101fah w 09 Styczeń 2012, 08:08
Oto moja skromna kolekcja. Minerały to moje kolejne hobby po linuxie i boinc.

Album minerały
Wow, niezła kolekcja. Gdy zobaczyłem pierwsze zdjęcie, to pomyślałem że było zrobione w sklepie. :)

andy101fah

Większa część mojej kolekcji pochodzi z takich zeszytów:

http://www.geo.uw.edu.pl/HOBBY/MINERAL/skarby.htm

W 1996 roku zaczęły się ukazywać zeszyty pod tytułem "Skarby Ziemi". Kolejne zeszyty były wydawane co 2 tygodnie, dołączane były do nich miniaturowe okazy minerałów, skał oraz (później) okazy skamieniałości. W odpowiednich odstępach czasu wydawnictwo dodawało kasetki na okazy oraz segregatory do umieszczania w nich zeszytów.

Staram się skompletować całość ale dostępne są jedynie w kompletach na allegro.
Reszta to moje wyprawy poszukiwawcze po beskidzkich strumykach oraz jako wypełniacz gablotki monety PRL i dawnych krajów socjalistycznych.

GRID

Fajne minerały   :p_arr: Ten mokait mi się podoba za nazwę.

[smg id=395]

andy101fah

Niestety, zdjęcia były robione komórką 3,2 Mpix. A zrobić foto przeszklonej gablotce z podświetleniem to zbyt wiele jak dla Sony Ericssona.

Troll81

ja ostatnionadziałem sie na grupkę ludzi z dzieciakami w okolicy kopalni urany. iegali z młotkami i pukali w skały....

dziubas

Fajne, zazdroszczę Twojej pasji i możliwości jej realizowania. Kiedyś lubiłem wizyty w muzeach "przyrodniczo-geologicznych", teraz zupełnie czasu na to nie mam. Wiedzę o minerałach poszerzam tylko wtedy, gdy z moją ładniejszą połową mijam wystawy jubilera (to ona jest kolekcjonerem). Ostatnio dowiedziałem się o istnieniu czarnych diamentów, a także jak wygląda oliwin. Muszę przyznać, że to są dość kosztowne kursy dokształcające, polecam raczej odwiedziny w muzeum  ;D
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Slavkoyama

Cytat: Troll81 w 11 Styczeń 2012, 09:57
ja ostatnionadziałem sie na grupkę ludzi z dzieciakami w okolicy kopalni urany. iegali z młotkami i pukali w skały....
Bo to fajna zabawa jest, a przy okazji można coś fajnego znaleźć. Ja z synkami (5 i 8 lat) regularnie wypadam w różne kamieniołomy i hałdy. Dla takich młodych poszukiwaczy przygód wyprawa z własnymi kaskami, młotkami, czołówkami itp. to wspaniała sprawa. Póki co żadnych spektakularnych znalezisk nie mamy, ale każdy kamień i skamielina cieszy.

A o której kopalni uranu piszesz? Bo jeśli o tej koło Kletna, to z tego co wiem tam jest "bezpiecznie" - nic radioaktywnego na hałdach nie ma, za to można znaleźć fluoryty, ametysty i inne fajne minerały.

A w sierpniu co roku organizowane są tam Mistrzostwa w Poszukiwaniu Minerałów (http://mistrzostwa.kletno.pl/) - super imprezka, przyjeżdża masa ludzi, sporo dzieciaków (no, może tylko konferansjer lekko mnie denerwował :-) ).

Troll81

zgadza się kletno :d to w innej lokalizacji mozna na hałdzie znaleść blendę.... :D

a fluorytu mam cały worek :D zebrałem wszystko co niebieskie i wpadło w łapki.....