Tak się buduje tory

Zaczęty przez Troll81, 24 Kwiecień 2012, 12:04

Troll81

http://www.wimp.com/traintrack/

legis

U nas też takie mają?  XD

xelexin

Fajne fajne, powiem tak jak u mnie ostatnio robili, to aż tak ciekawych sprzętów to nie mieli... ;(
 


Szopler

#3
Mają!
Jak remontowali E20 na odcinku Siedlce - Warszawa to widziałem takiego :)

PoznanskaPyra

Na każdej trasie tak budują teraz tory.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

xelexin

To u mnie widze niezła wieś :P
 


PoznanskaPyra

Taka maszyna układała tory na trasie, Poznań Wschód-Wągrowiec. Teraz pociągi tam będą mogły 120km/h jeździć. Jednak jeszcze system komputerowy nie jest gotowy. I szlabany nie działają, przez co pociągi muszą zwalniać, ale z tego co widzę są już na finiszu.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

120 :) w Niemczech Francji Włoszech pociągi zachrzaniają 300

francuska V150 poleciała 574km/h i to 5 lat temu a chińskie składy wyciągają 450

a TGV i ICE standardowo zasuwają 320 km/h a w chinach na odcinku 922km pociąg robi tę trasę w niecałe 3 godziny z Wuhan do Guangzhou.

Martin Fox

120... a ile jeździły w Polsce pociągi w latach 70-80 ?

PoznanskaPyra

Cytat: Troll81 w 24 Kwiecień 2012, 16:28
120 :) w Niemczech Francji Włoszech pociągi zachrzaniają 300

francuska V150 poleciała 574km/h i to 5 lat temu a chińskie składy wyciągają 450

a TGV i ICE standardowo zasuwają 320 km/h a w chinach na odcinku 922km pociąg robi tę trasę w niecałe 3 godziny z Wuhan do Guangzhou.

XD To jest trasa przez małe wiochy  XD Jak by pociąg miał się do tej prędkości rozpędzać na tak małych odcinkach i wyhamować to pasażerowie wyrzygali by wnętrzności  XD
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Myślałem, że aby kolej miała sens to musi przewozić szybko i sprawnie ludzi na duże odległości. W małych wiochach to niech się busy zatrzymują. O ile ktoś będzie chciał za to płacić.
120 km/h to kpina, żenada i marnotrawstwo pieniędzy.

Od lat uważam że kolej w Polsce można by było zlikwidować i nic złego by się nie stało. Odcinek Kutno-Łódź moja mama jeżdżąc na studia pokonywała szybciej niż ja. Dziadek przed wojną szybciej od nas. Jeszcze nie tak dawno wg rozkładu pociąg te 68 km pokonywał planowo w 2h i 20 min. Obecnie jako, że połowę z nich zlikwidowali to nie muszą się mijać na stacjach czekając na siebie wzajemnie i popierdzielają tylko godzinkę i 40 min. Bilet na ten luksus kosztuje 21,00 zł. Dokładają się do niego wszyscy. Samorządy lokalne, wojewódzkie oraz budżet centralny.

Gdy po 3 latach starania się o koncesję na przewozy busami w końcu jedna firma zaczęła świadczyć usługi transportowe na tej trasie to rynek pokazał, że opłaca się wozić mój tyłek za 12zł, trwa to godzinę i 10 min (mimo korków na Zgierskiej) i nikt się nie musi dokładać. Właściciel firmy kupił niedawno kupił kolejne busy, zatrudnił kierowców i jeździ nie co 3, 2 czy półtorej godziny a co... 45 min!

PoznanskaPyra

Moim zdaniem się mylisz. Kolej taka jaką opisałem jest konieczna w dużych miastach. Z podmiejskich gmin przyjeżdża do pracy bardzo dużo ludzi, miasto oczywiście stoi zakorkowane. Więc bus-y odpadają. A tak szynobus jedzie zabiera na pokład ponad 100osób i bardzo szybko i wygodnie dowozi do centrum miasta. Wreszcie PKP zobaczyło, że takie przewozy mają duży potencjał i pod Poznaniem remontuje nieużywane kiedyś trasy, które teraz stały się bardzo potrzebne. Ta trasa o której mówiłem idzie na północ od poznania. Tam idzie po za tym tylko jedna droga (DW196), ona nie jest wstanie obsłużyć takiego ruchu, który z roku na rok wzrasta(bardzo dużo wokół poznania powstaje mieszkań i domów). Co do pozostałej kolei, to największe inwestycje muszą odbyć się na śląsku, tam pociągi osobowe utykają w setkach przestarzałych zwrotnic i rozjazdów. Nie wiem czy wiecie, ale z Karkowa do Poznania szybciej jest przez Warszawę  XD, tak te pociągi się tam blokują.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Krzysiak

Małe sprostowania ta maszyna wymienia tylko podkłady na już istniejącej trasie


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

Jestem ciekaw kiedy władze Warszawy się obudzą i zamiast budować kolejne linie metra wykorzystają potencjał swojej sieci kolejowej. Nie tylko na osi wschód - zachód. Tam jest na prawdę dużo torów do wykorzystania - dobudować ze dwa łączniki i już mamy pierścień kolejowy wokół stolicy zamknięty.

PoznanskaPyra

Cytat: Szopler w 24 Kwiecień 2012, 18:48
Jestem ciekaw kiedy władze Warszawy się obudzą i zamiast budować kolejne linie metra wykorzystają potencjał swojej sieci kolejowej. Nie tylko na osi wschód - zachód. Tam jest na prawdę dużo torów do wykorzystania - dobudować ze dwa łączniki i już mamy pierścień kolejowy wokół stolicy zamknięty.
Z tego co widzę w Poznaniu docenili to co Niemcy zostawili, czyli wszystko połączone koleją i pomału remontują te zdawałoby się nieważne linie. A obciążenie tych lini jest duże. W Piątek w szynobusie z Poznania nie ma gdzie usiąść, jest ciasno jak w MPK  :fright:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

wrocław ma linie kolejowa od centrum pod samo lotnisko. Wystarczyłoby kilkaset metrów torów przez pole poprowadzić.... i ni chu chu. kolei sie nie opłaca na euro 2012 uruchomić tam linii bo torów pod samo lotnisko ni ma i musieliby zainwestować....

konkretnie jakieś 2000m w linii prostej od lotniska leci linia kolejowa do dworca świebodzkiego który jest 800m od rynku. no ale po co. koło mojego mieszkania leci linia kolejowa która przelatuje niecałe 100m od mojej pracy. Zresztą tam jest teraz od zatrzęsienia biurowców. po 9 rano zapomnij o parkowaniu wszystko co się da zapchane. nawet na trawnikach ludzie stają... myślisz że leci tamtędy szynobus?? PKP należy sprywatyzować w cholerę bo to tylko kolejna spółka w której politykierzy obsadzają na stanowiskach swoich krewnych i znajomych. A nieudolne toto że hej...

PoznanskaPyra

Cytat: Troll81 w 24 Kwiecień 2012, 19:22
wrocław ma linie kolejowa od centrum pod samo lotnisko. Wystarczyłoby kilkaset metrów torów przez pole poprowadzić.... i ni chu chu. kolei sie nie opłaca na euro 2012 uruchomić tam linii bo torów pod samo lotnisko ni ma i musieliby zainwestować....

konkretnie jakieś 2000m w linii prostej od lotniska leci linia kolejowa do dworca świebodzkiego który jest 800m od rynku. no ale po co. koło mojego mieszkania leci linia kolejowa która przelatuje niecałe 100m od mojej pracy. Zresztą tam jest teraz od zatrzęsienia biurowców. po 9 rano zapomnij o parkowaniu wszystko co się da zapchane. nawet na trawnikach ludzie stają... myślisz że leci tamtędy szynobus?? PKP należy sprywatyzować w cholerę bo to tylko kolejna spółka w której politykierzy obsadzają na stanowiskach swoich krewnych i znajomych. A nieudolne toto że hej...

To aż się dziwię, w Poznaniu jakiś projekt trasy kolejowej na lotnisko jest. Z resztą teraz to Poznania nie polecam, wszystko rozkopane w piz*u. Największe węzły rozkopane, bo przecież na " erło " trzeba zdążyć...
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

No i grunt należy do jednej spółki, tory do drugiej, trakcja do trzeciej, prąd w trakcji do następnej. Nie mówiąc już o pociągach. Za półtora miliarda zł remontują mi w Łodzi dworzec Łódź Fabryczna. Niby na Euro 2012. Od listopada jak na razie ogrodzili teren i zburzyli 3 kamienice. Już wiadomo, że nie zdążą przed końcem 2015 roku. Aby wyczarować brakujące piniądze oczywiście wyemitowano obligacje, które za 10 lat trzeba będzie odkupić wydając prawie 2 razy tyle. Oczywiście zapłacę za to w podatkach. Z budowy i tak pokradną piasek, cegły, beton i podkłady kolejowe a dworzec jeszcze przed otwarciem zacznie się rozsypywać. Dlatego jestem taki sceptyczny jeśli chodzi o inwestycje.

Sensu i logiki nie znajdzie się tam gdzie się wydaje budżetowe pieniądze.

PoznanskaPyra

Poznań na styk z dworcem PKP zdąży. Jedyne co, to brak przejścia podziemnego od strony dworca zachodniego, przez beznadziejne fundamenty i złe oznaczenie przebiegu światłowodu, który jak ciachną to pół polski bez neta zostanie, idą tam też wiązki NATO. Tak to wszystko jest ,jak na razie, ok.
Aha i stary budynek dworca zostanie taki jaki jest  >:( PKP miało go odnowić a "g" zrobią.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Kret_polny

Na filmiku ciekawy moment od ~1:00 minuty, potem 1:10 wycentrowanie na znak z przekreśloną dłonią, a nastepnie go jeszcze powiększają.  XD

Troll81

"You can't touch this"  :whistle: