Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

2010.02: NFS@home

Zaczęty przez Bober, 04 Styczeń 2010, 15:24

Co liczymy?

ABC@home
1 (1.8%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
1 (1.8%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction.net
10 (17.9%)
Collatz Conjecture
5 (8.9%)
Cosmology@home
0 (0%)
Docking@home
0 (0%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
DynaPing
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Einstein@home
6 (10.7%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Genetic Life
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
1 (1.8%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Lattice Project
0 (0%)
Leiden Classical
1 (1.8%)
Malaria Control
1 (1.8%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
6 (10.7%)
NFS@Home
11 (19.6%)
PicEvolvr
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QMC@home
0 (0%)
RALPH@home
0 (0%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
SETI@home
3 (5.4%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
World Community Grid
8 (14.3%)
Yoyo@home
2 (3.6%)

Głosów w sumie: 56

Głosowanie skończone: 24 Styczeń 2010, 15:24

apohawk

42 lub 44 punkty. Czas przeliczenia podobny, tylko RAMu bierze 2-3 razy więcej ;)
No good deed goes unpunished.

Peciak

To niesprawiedliwe .....

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

krzyszp

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 11 Luty 2010, 16:49
Zły system Windows ludzie już znają każda nastepna wersja jest chociaż trochę podobna do poprzednie. A dobrego systemu opartego na linuksie ludzie muszą się nauczyć od początku

Mam trochę odmienne zdanie... Większość kupionych komputerów ma Windowsa na pokładzie - to raz. M$ sprzedaje systemy do szkół po bardzo niskich cenach (jak z narkotykami - przyzwyczajaj od małego, to się nie obędzie). I wreszcie najważniejsze, wciąż pokutuje stary pogląd, że Linux to konsola i "magia i czarodzieje", co już od pewnego czasu nie jest prawdą...

Nie pomaga Linuksowi także brak wsparcia niektórych (głównie niszowych) producentów sprzętu...

Argument o braku aplikacji specjalizowanych jest bzdurą, zaledwie kilka procent użytkowników komputerów potrzebuje takich programów...

Natomiast istotnym problemem jest brak producentów oprogramowania biznesowego robionego "pod klienta", czyli np. pisanych na zamówienie systemów ERP. To powoduje brak możliwości migracji na Linuksa wielu firm, a co się z tym wiąże - lawinowego wzrostu liczby użytkowników.
Szkoda, że nie ma na ten system narzędzia typu Visual Studio, którego główną zaletą jest odciążenie programisty od problemów z interfejsem użytkownika.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

I photoshop... i Corel....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 22 Luty 2010, 11:35
I photoshop... i Corel....
O tym właśnie piszę. Ile kopii oprogramowania sprzedają rocznie te firmy? 100k, 1000k? To kropla w morzu wszystkich użytkowników komputerów (doliczając też CAD'y itp.). Natomiast dużo mocniej boli brak dobrego oprogramowania FK...

Natomiast do domu, czy prac typowo biurowych jest jak znalazł. Wiem, brak najnowszych gier (WINE jest ok, ale nie zawsze się dobrze sprawuje), ale gry by się pojawiły w momencie przekroczenia bariery 15-20% użytkowników przez Linuksa...

Ps. Ale off-topa walnąłem  8)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Krystian_Lap

Tak na marginesie to frekwencja dopisala w PM, a niby taki "ciezki do liczenia  ;)

apohawk

No i klapa. NFS padło, mi się bufor wyczerpał, a Pigu pewnie mi ucieka  XD
No good deed goes unpunished.

Pigu

pigu nie ucieka, pogu dał dla nfs 20k i uznał, że starczy  XD

TJM

Twardo ponawiaj połączenie, raz na jakiś czas załapuje. Poznałem to po tym, że wisi mi w kolejce do odesłania kilkadziesiąt zadań, ale powoli lista robi się krótsza.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

apohawk

#89
Próbuję, ale ani bajta nie da się upchnąć...

EDIT
Nareszcie ruszyło
No good deed goes unpunished.

AiDec

Cytat: Krystian_Lap w 22 Luty 2010, 11:58
Tak na marginesie to frekwencja dopisala w PM, a niby taki "ciezki do liczenia  ;)

Bo jest ciezki - dlatego uciagnalem tylko 28k. Gdyby byl lekki, to mialbym kilkakrotnie wiecej. Jak WU bierze do 1GB pamieci, to ile pamieci musisz miec w quadzie? :( - oczywiscie nie zapomnij doliczyc pamieci na OS, gre jesli grywasz, jakis soft... I nie zapomnij ze Xp obsluguje tylko 4GB... I ile pamieci musisz miec w quadzie i7 z HT? - bez 12GB nie podchodz...

A tak, to prawie caly miesiac liczylem tylko na jednym jedynym lapku :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Hani

Cytat: AiDec w 28 Luty 2010, 03:26
... I ile pamieci musisz miec w quadzie i7 z HT? - bez 12GB nie podchodz...
Na i7 z HT/4GB Sidux 64bit działało :) - Z tym że to serwer plików i delikatnie swapa pocignął a wcześniej mu się nie zdażało :P