Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Skalowanie ekranu!

Zaczęty przez Azi, 28 Styczeń 2010, 19:54

Azi

Drodzy Koledzy und Koleżanki, po raz kolejny (jak zwykle :P) zwracam sie do was z uprzejmą prośbą o pomoc :D

Cały dzień próbuję włączyć sobie skalowanie ekranu, jednak za cholerę nie mogę.
Grafikę mam Radeona HD 4770,
Monitor Asus VH222    21,5' z wejściem wyłącznie D-sub

Ładnie pięknie powinno być w Catalyst Control Center te skalowanie, jednak nie ma (wiem Pigu, że mówisz że gdzies tam siedzi, ale ja jednak twierdze ze na 95% nie ma :P dlatego piszę a nóż, widelec coś się wyjaśni)

Może zarzucę screenem:


tam w jednym miejscu powinna być zakładka 'wyświetlacze' jednakże nie ma^^' a według wszelkich źródeł (między innymi pliku pomocy, w którym piszą jak sie skaluje ekran) to w tej zakładce kombinuje się ze skalowaniem. W innych zakładkach brzmiących podobnie, np 'opcje wyświetlania' nie znalazłem żadnego śladu po skalowaniu :P


Próbowałem na starszych wersjach CCC i nic. W tej chwili mam najnowsze stery jak i CCC i też kaszana.

I teraz takie pytanie, czy jest możliwy fakt, że pewne monitory/karty graficzne nie 'obsługują' skalowania ekranu?
I czy jest może jakiś programik, jakiś taki z kosmosu, który umożliwia skalowanie ekranu, chociaż tak dla testu?

Z góry dzięki za pomoc i jeszcze raz przepraszam że odzywam się tylko jak czegoś potrzebuje, ale już mówiłem jaki jest tego powód. Natomiast wiem, że tutaj na pewno dostanę wiarygodne odpowiedzi;)


Edit:

Po przeprowadzonych testach stwierdzam, że na złączu DVI mogę skalować a na D-sub nie mogę :< czyli kaszana.
Jest jakaś możliwość skalowania ekranu na D-sub'ie?

Edit2:
Ogólnie jest to sprawa bardzo istotna, gdyż jutro z dziewuchą mą, mieliśmy zamiar pograć w stare dobre Worms'y a przyjemniej by się grało w naturalnie wyglądające robaki :P