[Pomysł] Rozpowszechnianie idei BOINC w torrentach

Zaczęty przez AL, 28 Listopad 2006, 15:39

AL

Przyszła mi ostatnio do głowy myśl aby rozpowszechniać ideę BOINC (oraz nasz zespół przy okazji :wink: ) za pomocą torrentów. Mianowicie do każdego nowo tworzonego torrenta dodawałoby się plik txt z krótką zwartą informacją na temat idei BOINCowania oraz krótki opis naszego zespołu. Często przecież można zauważyć (a zakładam, że większość z nas - jeśli nie wszyscy :lol:  ciągnie coś od czasu do czasu z sieci), że do każdego torrenta z regóły dołanczany jest jakiś plik z reklamą (najczęściej grupy - go wstawiającej). Może w ten sposób udałoby się nam dotrzeć do tej olbrzymiej grupy ludzi, którzy mając włączone kompy non stop - nie wykorzystują zupełnie ich mocy obliczeniowej? Póki co w opisach swoich torrentów umieszczam info zachęcające do uczestniczenia w BOINC i liczenia z naszym zespołem - link.
Co Wy na to? Może stworzymy taki króciutki tekścik do pliku txt?

Tomislaw

Niezły pomysł.
Ponadto każdy zrzeszony powinien dołączać jakąś sygnaturkę/podpis  związaną z Boinc@Poland w swoich  e-mailach.

Myślę też, że warto nowych potencjalnych liczydłowych zainteresować projektami gdzie wysyłane są małe WorkUnity i postępy liczenia są stosunkowo  szybko widoczne (żeby się nie zniechęcili zbyt szybko). Proponowałem Tanpaku ale może jest coś lepszego ?
Wiele osób włącza kompa tylko 3-4 godz/dobę a przecież w tym czasie też mogą coś zmielić i z czasem się wciągnąć.
Można spróbować zainteresować Uploaderów (ci dopiero mają siłę rażenia :wink: ) żeby zamieszczali naszą sygnaturkę.



Mchl

Cytat: "Tommy"Ponadto każdy zrzeszony powinien..

Nie tyle powinien, co fajnie bybyło, gdyby tak zrobił. U nas nic na siłę :)

Fajny pomysł z tymi torrentami, chociaż ja akurat nigdy się nie przekonałem do tego systemu...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

---------- 19:18 30.11.2006 ----------



Cytat: "Mchl"
Cytat: "Tommy"Ponadto każdy zrzeszony powinien..



Nie tyle powinien, co fajnie by było, gdyby tak zrobił. U nas nic na siłę :)



Fajny pomysł z tymi torrentami, chociaż ja akurat nigdy się nie przekonałem do tego systemu...



Ja już tak robię od dosyć dawna.





---------- 21:15 ----------



W pobieralni Mchl wstawił zachęcacz - czyli plik z ogólnymi informacjami o BOINC i naszym zespole. Możecie z niego kożystać dowoli - ja na początek będę go dodawał do tworzonych przez siebie torrentów.

Vesuvius

Witam
Dzisiaj sie zarejestrowałem Link do waszej stronki znalazłem właśnie na Torrencie. Pobrałem program postaram się cos pomóc
w liczeniu

bartsob5


Juras23


gaciu

Prosze, prosze. Zadzialalo :] Udalo sie zlapac nowego liczydlowego. Witamy!

Tomislaw

Witamy ! Są tu bardzo sympatyczni ludzie.

             NEC HERCULES CONTRA PLURES

czyli po naszemu :

                             W KUPIE SIŁA         :wink:



Simek

Nie no nie spodziewałem się, że torrenty zadziałają ;) Gratz!

P.S. Witam nowego członka B@P ;)

miszol

również witam nowego liczydłowego :)

a teraz coś innego... pewnie się czepiam ale czy nie lepiej żeby plik w zachęcaczu był w jakimś innym (czytaj: normalnym) formacie, np: pdf , bo osobiście jak widze doc to słabo mi się robi ;)

Mchl

Jest jeszcze rtf...
Jak potrzeba, mogę zrobić pdf, html, plik tekstowy... tylko czy to nie będzie już za duży wybór...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tomislaw

Cytat: "miszol"
, bo osobiście jak widze doc to słabo mi się robi ;)

zawsze można się jeszcze jakoś poratować darmowym Word Viewer'em



miszol

nie chodzi o milion plików do wyboru ;)
chodzi o to że pdf'a przypadkowy user nie zmodyfikuje - uważam że gdy chodzi tylko o przekazanie informacji to najlepszy jest pdf - na każdym komputerze plik wygląda identycznie.
wiem, czepiam się ;)

Cytat: "Tommy"
Cytat: "miszol"
, bo osobiście jak widze doc to słabo mi się robi ;)

zawsze można się jeszcze jakoś poratować darmowym Word Viewer'em
OO2.0 radzi sobie bardzo dobrze :)

Tomislaw

Cytat: "miszol"
OO2.0 radzi sobie bardzo dobrze :)

Z tym, że często mam problem gdy wgrywam doca do Open Office'a i domyślne marginesy są różne to wtedy mam misz-masz w tabelach  :evil:   (może znasz na to jakiś prosty sposób :?: )



miszol

Cytat: "Tommy"
Cytat: "miszol"
OO2.0 radzi sobie bardzo dobrze :)

Z tym, że często mam problem gdy wgrywam doca do Open Office'a i domyślne marginesy są różne to wtedy mam misz-masz w tabelach  :evil:   (może znasz na to jakiś prosty sposób :?: )
niestety tylko ręczna zmiana marginesów - jak masz wprawę to jest to w miarę prosty sposób ;)

AL

Cytat: "miszol"a teraz coś innego... pewnie się czepiam ale czy nie lepiej żeby plik w zachęcaczu był w jakimś innym (czytaj: normalnym) formacie, np: pdf , bo osobiście jak widze doc to słabo mi się robi ;)
Jak dostarczysz mi plik w takim formacie - to taki będę wstawiał (choć osobiście nie jestem fanem tego formatu-no i nie każdy musi mieć zainstalowanego jakiegoś Redera do tego). Z drugiej strony też Cię witam Vesuvius. Cieszę się, że wogóle jest jakiś odzew dzięki tej formie - choć może narazie to bardziej go widać po statystykach wzmożonego ruchu na naszej stronie w ciągu kilku ostatnich dni - odkąd uruchomiłem tą metodę. Natomiast jeśli ktoś ma pomysł na skrócenie zachęcacza - zmianę jego formy etc. jestem otwarty na sugestię, ponieważ obecny zachęcacz stworzyłem, że tak powiem po najmniejszej lini oporu.

miszol

Oto wersja w pliku pdf :) http://miszol.awardspace.com/zachecacz.pdf

a teraz krótkie wyjaśnienie dlaczego właśnie pdf:
nie jestem przeciwnikiem word'a, formatu doc  i ogólnie pakietu office, ale jeżeli chodzi o pliki które są przeznaczone tylko do przekazania informacji to jestem zwolennikiem formatu pdf, głównie z tego powodu że taki plik na każdym komputerze, niezależnie od: zainstalowanego systemu, wersji word'a lub innego programu do odczytu plików doc,  wygląda identycznie.

Często na uczelni korzystam z publikacji dostępnych w sieci – wszystko w pdf, również często w pracy dostaje komunikaty rozsyłane przez szefostwo – też pliki pdf. Nawet stenogramy z posiedzeń komisji śledczych dostępne na stronach sejmu są w formacie pdf :)

Więc wychodzę z założenia że pliki pdf są standardem plików które mają być tylko do wglądu (specjalnie nie używam określenia ,,tylko do odczytu" :) )

ale do tego co będzie w zachęcaczu już nie będę się wtrącał - ważnie żeby ludzie to czytali w instalowali menadżera

Mchl

Wstawiłem też ten plik do pobrania:[link nie aktualny] .



Pytanie dla statystyki: Czym robisz pdf?



Jak sama nazwa wskazuje Portable Document Format jest formatem dedykowanym do prezentowania dokumentów na różnych platformach i rzeczywiście w tej roli się sprawdza. Zauważcie, że pdf wyszedł mniejszy rozmiarowo niż plik doc, nie mówiąc już o rtf.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

miszol

Cytat: "Mchl"
(...)
Pytanie dla statystyki: Czym robisz pdf?
(...)

OpenOffice 2.0 ale z tego co pamiętam wersja 1.4 też bez problemów eksportowała pliki do formatu pdf.

a tutaj: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_111382.html artykuł o tworzeniu plików pdf

AL

miszol - dzięki za pomoc. Jutro będę robił następną wstawkę - to skorzystam z tego formatu. Tego i tylko tego, hmm jeszcze się zastanowię...w końcu co za dużo to nie zdrowo - i też nie mogę ludzi zasypywać wieloma formatami tego samego pliku. Czy kożystać tylko z pdf,a? Oto jest pytanie.

Bober

Ja podopowiem PDF - trochę pracy w to włożono (nie jestem pewien kto, coś mi mówi, że Ty AL :P ) a tak to ktoś z innej drużyny złapie, wstawi logo swojej i będzie miał gotowe.

KrzychuP

Ja do tworzenia pdf'ów korzystam z PDF Creator . Po zainstalowaniu działa jak drukarka. Tworzenie takiego dokumentu następuje przez kliknięcie drukuj i wybranie jako drukarki PDF Creatora (drukuje 'do pliku'). Potem już tylko trzeba wpisać nazwę w następnym oknie. I po wszystkim. Najważniejsze, że jest całkowicie za darmo :D

Mchl

A ja korzystam z PDF995. Też instaluje się jako drukarka. Przed każdym "wydrukiem" próbuje wyświetlać reklamy, ale można je zablokować na firewallu.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Cytat: "Bober"Ja podopowiem PDF - trochę pracy w to włożono (nie jestem pewien kto, coś mi mówi, że Ty AL :P ) a tak to ktoś z innej drużyny złapie, wstawi logo swojej i będzie miał gotowe.
No to powiedzmy, że przemówił do mnie argument użycia tych materiałów przez konkurencyjne drużyny (choć na początku napisałem Mchl'owi, że nie zastrzegam praw autorskich). W kwesti praw autorskich podtrzymuje swoje zdanie, tym nie mniej proponuje umieszczenie takiego sformułowania: "Prawa autorskie © BOINC@Poland Wszystkie prawa zastrzeżone." - aby podkreślić, że to własność naszego zespołu i bez naszej zgody nie ruszać!

michal_saper

A gdyby tak spróbować tą idee rozpowszechnić poprzez portale internetowe... Wiem że najprawdopodobniej z tego wyszło by fiasko, ale można by było reklamą zająć się w bardziej bezpośredni sposób. Kiedyś pisałem do onet.pl w pewnej kwestii. Mniejsza już o to w jakiej konkretnie. W każdym bądź razie poprosiłem ich by zajęli się dosyć poważnym problemem, by umiescili stosowną reklame na swoim portalu... DUPA nie masz kasy wypie......  :-\
Internet jest doskonałym miejscem na reklamę BOINC-a. Warto nad tym pomyśleć. Ja umieszczę plik tekstowy na temat naszego teamu i ogólnie na temat jakże szczytnych celów, w albumach z muzyką które udostępniam w sieci ed2k.
Jeśli ktoś z Was ma beret do takich rzeczy  ;D i potrafi wykonać w jakimś programie reklamę zachęcającą ludzi do przyłączenia się do jakiegoś projektu, mógł by wykonać takie coś i udostępnił by pozostałym do pobrania... Ktoś z nas kto np. sprzedaje coś na allegro mógł by umieszczać, przygotowaną wcześniej przez kogoś z nas reklamę :)

Troll81

Zeby zastrzegac prawa autorskie trzeba miec osobowość prawną :( a B@P nie ma takowej.
Popieram idee rozsyłania zaproszen w tej formie. A czy ktoś z piszących w tym wątku oglądał wątek promocja Boinc@Poland??

Pigu

tyko by to nie była wizytówka teamu dołączona do pirackiego filmu  :P

michal_saper

#28
Właśnie  ;D Pomyślałem także i nad tym. Zrobilem małą reklamę, ale nie umieściłem jej nigdzie w żadnym albumie. Mogło by się skończyć pozwem w sądzie  :) umieściłem w sieci tą wizytówkę luzem zatytułowywując ją

BOINC@Poland projekty badawcze -  obliczenia rozproszone SETI rosetta WCG oraz inne(matematyka biochemia astronomia...).odt   :)

Pigu


michal_saper


GRID

#31
Postanowiłem odświeżyć stary temat o promocji BOINC@POLAND za pomocą torrentów.
Wątku jest trochę o torrentach, grafice i PDF'ach. Więc zawarłem całość w jeden plik torrent który chcę zamieścić na torrenty.org oraz e-torrent.pl.

W torrencie będzie :
1. instalator boinc
2. boinc opis.pdf - dokument pdf

Proszę o sprawdzenie mojego pliku torrent i skomentowanie
zanim zamieszczę go na tych stronach

Tomasz R. Gwiazda

BOINC@POLAN
byleby plik sie poprawnie nazywal :)

AL

Cytat: 1-www.eu w 22 Styczeń 2011, 13:08
Postanowiłem odświeżyć stary temat o promocji BOINC@POLAND za pomocą torrentów.
Wątku jest trochę o torrentach, grafice i PDF'ach. Więc zawarłem całość w jeden plik torrent który chcę zamieścić na torrenty.org oraz e-torrent.pl.

W torrencie będzie :
1. instalator boinc
2. BOINC@POLAND.png - logo BOINC@POLAND ranking województw
3. ty również możesz zmieniać świat.pdf - dokument pdf

Proszę o sprawdzenie mojego pliku torrent i skomentowanie
zanim zamieszczę go na tych stronach

Kiedyś już próbowałem robić takiego torrenta z aktualną instalacją boinc i informacją o boinc i reklamą zachęcającą do uczestniczenia w naszym teamie. Wszystko w możliwie neutralnej i nie nachalnej formie. Niestety moderatorzy z t...org regularnie killowali tego typu torrenty i dałem sobie po kilku próbach spokój.
Co innego na zamkniętych trackerach. Tyle, że tam trudno się dostać, jeszcze trudniej dostać upem a i potencjalny krąg potencjalnych liczydłowych też stosunkowo nie wielki. W dodatku jedna taka próba zakończyła się nie przyłączeniem do naszego zespołu potencjalnych liczydłowych z tego trackera - a wręcz założeniem swojej własnej drużyny (w czym co nie ukrywam bardzo im pomogłem z technicznego punktu widzenia). Ba nawet po dziś dzień jestem adminem tego teamu haha (wciąż jeszcze się mieści w polskiej 50-tce), no ale teraz to już stare dzieje, a tam po początkowym hura optymizmie po kilku m-cach liczydłowych można było policzyć na palcach jednej ręki, a teraz po kilku latach z tego co sprawdzałem to punktuje tam sporadycznie jedna góra dwie osoby.

Ok. Sorki za mały OT

GRID

#34
to zawsze coś, zobaczymy,  jak to nie wypali to mam jeszcze dużo innych możliwości
w takim razie postaram się nie rozpisywać w opisie, - po prostu program do obliczeń rozproszonych.
Może admin się nie przyczepi

zmieniłem plik torrent, proszę o pobranie

edit:
zamieściłem boint.torrent na torrenty.org i e-torrent.pl
torrenty.org/torrent/550936
e-torrent.pl/details.php?id=14b330c3e39cb3f38df9e51aa1314141b0be0dea

AiDec

1. Pomysl b. dobry - popieram.

2. Torrenta bede seedowal na moim serwerku P2P (20Mbit up 24/7).

3. Zamiesc plik na http://www.pbtorrent.pl - stamtad na pewno nas nie wyrzuca z powodow oczywistych.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AL

#36
Cytat: 1-www.eu w 22 Styczeń 2011, 19:55

torrenty.org/torrent/550936


Tradycyjnie wykopali "404 - Not Found".

Hmm. Niestety przy okazji znalazłem kilka literówek i trochę mało gramatycznych sformułowań (o ortach już nie wspomnę). Poza tym mam mieszane uczucie odnośnie tego sformułowania "polecam odwiedzić stronę stowarzyszenia
BOINC@POLAND" - jako takowego jeszcze nie ma - no chyba, że o czymś nie wiem.

GRID

#37
Stowarzyszenie może mieć różne formy, trzeba iść w jakimś kierunku.
Jeżeli masz jakieś pomysły na korektę to będę wdzięczny za pomoc.