boinc.com.pl

Zaczęty przez lolek, 31 Styczeń 2011, 17:26

kret

może wieczorkiem znajdę chwile lolku

lolek

#241
Tłumaczenie o MilkyWay@home zrobione (mam nadzieję że w miarę sensownie)  :wacko:

Edit:
Jak znajdę trochę czasu to biorę się za tłumaczenie tego "aqua.dwavesys.com/20081215_AQUA_white_paper.pdf" w końcu dużo ludzi liczy AQUA@Home a tak naprawdę niewiedzą o co tam dokładnie chodzi.

GRID

Po przeanalizowaniu statystyk boinc.com.pl zauważyłem że przydało by się podlinkować frazę przetwarzanie rozproszone. Jest ona nawet ważniejsza niż fraza boinc ponieważ boincatpoland.org i tak jest na pierwszym miejscu. A w frazie przetwarzanie rozproszone można zdobyć wiele głów.

Zmieniłbym też kolor tekstu wstępnego na jakiś bardziej przyjemny, wydaje mi się że współczynnik odrzuceń zwiększył się na stronie od ostaniach dni. Może to nie to ale zawsze warto dać trochę inny kolor.

Dodał bym na koniec ( Naprawdę warto! Jest już nas 2 mln!)za lub zamiast tego tekst Polska nauka czeka na odkrywców. A na początku dodał bym słowo Manifest


kret

na tłumaczenia będę mógł zerknąć dopiero w weekend..sorki Panowie, ale mam zapieprz w pracy..

lolek

#245
Na frazę przetwarzanie rozproszone jest jak na razie na 6 miejscu, czyli lepiej niż na BOINC. Jakiś pomysł na kolor tego tekstu?
Edit
Kolor zmieniłem na wiśniowy. Zobaczymy jak zareaguje na to współczynnik odrzuceń. (Tekst dałem żeby nowym było łatwiej się połapać o co biega).
A stronka w google systematycznie idzie do góry.

kret

przejrzałem i poprawiłem art o MilkyWay

lolek

Dziękować  :respect:

kret

warto jeszcze przejrzeć, czy gdzieś nie walnąłem babola..ale starałem się uważac

lolek

Kto z panów administratorów wywalił z meni strony zakładkę artykuły?  :wacko:

lolek

Dziś pojawił się duuuży artykuł o Docking@Home gcl.cis.udel.edu/publications/conferences/010ACMBCB/10acmbcb_testrada.pdf
Właśnie zacząłem go tłumaczyć  ;D Docking@Home i jeśli ktoś byłby na tyle miły to prosiłbym o sprawdzanie tego co robię. Art jest długi, a czasu mało więc będę tłumaczył go po kawałku i dodawał na bieżąco to co przetłumaczyłem  :dunno:

kotfryc

 7 szczęśliwe miejsce w Google.pl  :ahoy:

Dzięki czemu teza o sile linków z projektów została obalona --> patrzcie na pozycję boinc.pl  :dunno:

GRID

podciągnij przetwarzanie rozproszone bo boinc.tnb.pl jest wyżej niż boinc.com.pl

możecie dać linka przetwarzanie rozproszone (zamiast BOINC) z boinc.tnb.pl na boinc.com.pl

lolek

Cytat: Rafał M. (1w) w 05 Kwiecień 2011, 11:24
możecie dać linka przetwarzanie rozproszone (zamiast BOINC) z boinc.tnb.pl na boinc.com.pl

Mogę zmienić, ale decyzja należy do kotfryca

kotfryc

Linku nie należy zmieniać. Wg pewnej teorii z którą się zgadzam każdy link przenosi pewien Anchor PR, który nabiera mocy z czasem. Prostymi słowami, link nabiera mocy z czasem :)
Zmiana linku może być też odebrana przez Google jako manipulacja i odbić się niekorzystnie. Można i by było wskazane dodać trochę tekstu na boinc.tnb.pl - parę zdań wytłumaczenia co to Boinc i zaproszenie na nową stronę - to by dało większej mocy linkowi z tej strony (w momencie gdy będzie otoczony tesktem).

Co do frazy "przetwarzanie rozproszone" Rafał, nie występuje ona ani razu w tekście strony głównej boinc.com.pl właściwie na podstronach też nie (nie licząc nagłówka - co sugeruje Google że nagłówek może być nieadekwatny do treści). Także jestem przekonany, że skok nastąpi gdy ta fraza zostanie użyta w paru artykułach i wtedy podlinkowanie istniejącej frazy będzie jak najbardziej naturalne i da to dużo lepszego "kopa".

Także Lolek w następnych 2-3 artach użyj "przetwarzanie rozproszone" i daj cynka to "kopnę" to do góry ;)

lolek

Da się zrobić - aktualnie tłumaczę ogromny artykuł o Docking (10 str.) tylko czasu mało  :dunno: Jak się z tym uporam to napiszę coś z "przetwarzanie rozproszone".
Co do boinc.tnb.pl to jutro dodam trochę tekstu  ;)

Grzes

Cytat: lolek w 06 Kwiecień 2011, 14:21
Co do boinc.tnb.pl to jutro dodam trochę tekstu  ;)

Zaktualizuj fusiona do v7, starej 6-tki już nie wspierają. Nie warto ryzykować a z aktualizacją nie powinno być wielu problemów jeśli nie masz specyficznych dodatków :)

lolek

@Grzes- stronka na tnb jest nieużywana, aktualnie pracuję tylko na boinc.com.pl, a tam jest v 7

kotfryc

Hmm ostatnio miałem mniej czasu i zajmując się stroną patrzyłem właściwie tylko w staty, pozycję, dorzucając jakiegoś linka itd... Nie patrząc na samą stronę...

Dziś na nią zerknąłem.  :fright:

OMG, powiedziałem że pomogę, później zarywałem wieczory i wpakowałem również trochę pieniędzy w ten projekt, ale nie było wtedy mowy o komercji.
Nikt się mnie nie zapytał, nie uprzedził i nie raczył z tego tytułu wyrazić zainteresowania. Były tylko "sugestie" żeby być wyżej i na więcej.
Poszperałem po forum, (nie śledzę wszystkich wątków) i znalazłem takie info:
http://www.boincatpoland.org/smf/promocja-boincpoland/zbiorka-pieniedzy-na-promocje-boinc/
I niby wszystko idzie na szczytny cel, ale poczułem się jakby ktoś moją skórkę sprzedał bez mojej wiedzy.
Wszystkim należy się uznanie za promocję stron zespołowych, zaangażowanie materialne jest wytłuszczone w przytoczonym wątku, to dlaczego mnie tam nie ma?
Nikt nie wiedział? Główny kamrat zajmujący się akcją wiedział, ale nic nie powiedział.

Jeśli ktoś wątpi w moje słowa, to proszę spojrzeć chociażby tutaj:
http://1seo.pl/wszystko_inne-boinc_czyli_seti_i_szukanie_ufo,3905.html
wszak nie jest to katalog bezpłatny...

Tak się nie robi Kammraci  :sick:

apohawk

podobne wpisy w tej kategorii: "kuwety dla kotów"  XD
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

z tego co wiem to kasa ma isc na reklame w Kopaliniwiedzy i tylko wylacznie tam



krzyszp

Cytat: kotfryc w 14 Kwiecień 2011, 09:52

Wszystkim należy się uznanie za promocję stron zespołowych, zaangażowanie materialne jest wytłuszczone w przytoczonym wątku, to dlaczego mnie tam nie ma?
Nikt nie wiedział? Główny kamrat zajmujący się akcją wiedział, ale nic nie powiedział.

Jeśli ktoś wątpi w moje słowa, to proszę spojrzeć chociażby tutaj:
http://1seo.pl/wszystko_inne-boinc_czyli_seti_i_szukanie_ufo,3905.html
wszak nie jest to katalog bezpłatny...

Tak się nie robi Kammraci  :sick:
Nie denerwuj się. Zwyczajowo (a przynajmniej tak mi się wydaje) w takich wątkach moderator (autor wątku) dopisuje darczyńców na ich sygnał, po otrzymaniu informacji na PW - przecież już chyba nikt w sensownym czasie nie jest w stanie ogarnąć wszystkich wątków forum, a takie informacje czasami pojawiają się w różnych miejscach.
Wiem, że w Waszym przypadku (Ty i Rafał) jest drobny konflikt, ale nie przenośmy go na inne płaszczyzny.
Tak gwoli uwagi, nie daję znać o drobnych wydatkach na nasze cele, bo nie odczuwam takiej potrzeby, natomiast pomysł zamieszczania reklam na naszych stronach jest bardzo dyskusyjny... i taka dyskusja musi się odbyć...

Ps. Przed edycją postu o którym piszesz, było tam sformułowanie "zebraliśmy 280zł" - tak naprawdę, to Rafał je wyłożył sam, ale nie chciał się chwalić. Piszę o tym tylko dlatego, że wierzę iż brak informacji o Twoich wydatkach nie był zamierzony...
Ps 2. Poddałeś mi dobry pomysł, aby dodać jakiś skrypt aktualizujący takie informacje na głównej stronie drużyny. Jak tylko wymyślę jak to sensownie zrobić - to wykonam :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

lolek

Dyskusja na temat tego czy takie reklamy mają być na naszej głównej i forum jest potrzebna. Natomiast jeśli chodzi o boinc.com.pl jest trochę inaczej. Przypominam, że jest to strona powiązana z B@P. Kasa z reklamy idzie w całości na promocję (wszak jakoś nikt nie palił się do wpłat, a wszystko kosztuje  :dunno: ). Faktycznie nietaktem było niepowiadomienie kotfryca za co przepraszam.

Co do zarzutu o  niewyszczególnienie Cię na tej liście to powiem, że w katalogi dla boinc.tnb.pl też wpakowałem trochę kasy. Zresztą podobnie zanim podjąłeś się pozycjonowania nowej strony też dodałem ją do kilku płatnych katalogów. Tylko że ten wątek dotyczy przelanej bezpośrednio kasy na podane konto - i to głównie z powodu przejżystości.

Troll81

myślę że kwestia jest już wyjaśniona. Przeprosiny dane. A fakt że forum czas posprzątać.... poprosze o zielone światełko i się zabiorę....

krzyszp

Ode mnie je masz...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

lolek

postmaster@boinc.com.pl

wszelkie sprawy związane ze stroną proszę zgłaszać na ten adres

Bober

Świetna strona lolek! Gratulacje i dzięki wszystkim za włożony wkład  :respect:

Aż mi się przypomniały czasy poprzedniego portalu B@P  :p_arr:

lolek

http://boinc.com.pl/art.html?article_id=78

Artykuł dodany na prośbę Grida (Rafała).

Troll81

Brzmi to jak reklama  %) nic praktycznie  nie jest wspomniane o innych teamach (tylko zaznaczenie ze istnieją). Chciałbym przypomnieć że jednym z celów B@P jest także jednoczenie teamów pod wspólną banderą (nawet jedna poważną fuzję mamy już na koncie).

GRID

Cytat: Troll81 w 25 Maj 2011, 18:48
nawet jedna poważną fuzję mamy już na koncie
A jaką ?

lolek

Cytat: GRID w 25 Maj 2011, 18:59
Cytat: Troll81 w 25 Maj 2011, 18:48
nawet jedna poważną fuzję mamy już na koncie
A jaką ?
PBT

lolek

Ostatnio jak łatwo było zauważyć strona była "martwa". Teraz znów postaram się znaleźć czas i siłę do jej prowadzenia. Mam nadzieję że znów problemy pozaboincowe nie odciągną mnie od niej  :dunno:

lolek

Zachęcam wszystkich do dawania +1 na stronie    ;)

mimeq

+1 ode mnie   :whistle:


lolek


Troll81


AL

+1 i lubię to.

lolek

Macie jakiś pomysł na artykuł? Mam dziś wolny i nudny wieczór więc bym coś naskrobał  ;)

Troll81

Napisz coś o sukcesach platformy BOINC. Znalezionych pulsarach liczbach pierwszych itp.

lolek

Dla całego BOINC to mnie zwyczajnie przerasta Po polsku jest strasznie mało informacji, a jeśli już to są strasznie porozrzucane  :dunno:  :book:

Ps. spróbuję dla jednego projektu.