Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Serwis SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 20 Wrzesień 2010, 13:55

Cyfron

ehh...

2h roboty przy "prostej" wymianie zasilaczy i wsadzeniu 2ch graf do jednego kompa...

Po wsadzeniu Tagana 1300 do SKB@P2 (jedyny komp chodzący stabilnie) okazało się, że komp nie wstawał - myślę sobie - padła płyta główna (po włączeniu zasilania zakręciły się wentylatory i potem nic...)
No składam tego tagana 1300 do SKB@P3 i chce sprawdzić czy idzie - wstaje od strzała... to myślę, sobie płyta główna w tamtym kompie...
Wkładam z powrotem zasilacz który był w SKB@P2 do niego i się okazuje, że wstaje!...
No to znowu podpinam tagana 1300 do tego SKB@P2 i nie działa.... Jakoś tak próbowałem kilka razy i się okazało, że w tym kompie SKB@P2 trzeba ten zasilacz odpalić w "ciekawy" sposób.
Po całkowitym odpięciu zasilania (koniecznie odpięciu wtyczki na kilkanaście sekund) należy włączyć zasilanie (zakręcą się wentylatory i stop - naciśnięcie powera nic nie daje). Po zatrzymaniu się wentylatorków odczekujemy 2-3 sekundy i wyłączamy włącznik na zasiłce. Odczekujemy ~5 sekund włączamy zasilanie na zasiłce, wciskamy power i DZIAŁA!!

Moim skromnym zdaniem wina leży po stronie płyty głównej, której kondensatory są wybrzuszone, ma problemy z pamiętaniem ustawień biosu po utracie zasilania (znaczy nie pamięta ich w ogóle, teraz nawet wyciągnąłem bateryjkę  %) ) - proszę mnie poprawić jeśli błędnie myślę, bo w końcu zasilacz w SKB@P3 działał bez problemu, chociaż zasilacz z SKB@P1 wsadzony do SKB@P2 też zadziałał..., tyle że te zasilacze, które działały to były 560W i 600W - może płyta główna przez dużą moc zasilania "wymiękała" ?

Na chwilę obecną uruchomiłem tego kompa z oboma kartami 5XXX i AiDec może śmiało bawić się z systemem, bo widziałem, że wyskoczył jakiś error odnośnie sterowników (wcześniej były tam karty 4XXX - to pewnie dlatego).

SKB@P1 i SKB@P3 są odpalone bez grafik - zobaczymy czy znowu się zawieszą po kilku godzinach pracy...

Grafiki 4XXX leżą u mnie na biurku i czekają aż jutro przyjdę i będę w nie dmuchał  :-[

Tomasz R. Gwiazda

dzieki za update
powodzenia w dalszym dlubaniu

GRID

Zasilacze to podstawa, więc coś takiego nam się przyda ?
http://allegro.pl/xilence-najlepszy-tester-zasilaczy-atx-btx-itx-vat-i1403534790.html
jeżeli mamy się bawić w większe ilości kompów to jest wymagane, pod jaki adres mam to wysłać ?

Do testowania pamięci, płyty głównej, procesora najlepszy program to PC-Check wersja botowalna.
Można nim testować także dysk, prosty program.

Do testowania dysku polecam
HD Tune Pro - wstępna analiza dysku (czasami przekłamania)
seatools (seagaeta) - analiza dysku ( nie kłamie)

Do analizy systemu przeciwko niepotrzebnemu oprogramowaniu OTL, można dać logi na forum do obejrzenia.

Czasami można użyć burntest + speedfan aby sprawdzić czy komputer podczas wysiłku daje sobie radę.

Screeny które dałeś to generalnie pamięć ram i dysk. Jak chcesz to na priv mogę ci dać linki do tego softu


apohawk

O, widzę jest kandydat do Grupy Reagowania Operacyjno-Manewrowego  ;)
No good deed goes unpunished.

lolek

Cytat: apohawk w 18 Styczeń 2011, 20:37
O, widzę jest kandydat do Grupy Reagowania Operacyjno-Manewrowego  ;)

Następny kandydat do nicnierobienia ?  8)

Cyfron

Cytat: 1-www.eu w 18 Styczeń 2011, 20:32

Do testowania dysku polecam
HD Tune Pro - wstępna analiza dysku (czasami przekłamania)
seatools (seagaeta) - analiza dysku ( nie kłamie)


odnośnie dysku, to po pierwszym wstaniu kompa miałem problem z dyskiem - nie widziało go, albo coś. Nie wiem - może on też umiera?

PM odnośnie reszty już poszedł

AiDec

Cytat: Cyfron w 18 Styczeń 2011, 19:19
Jakoś tak próbowałem kilka razy i się okazało, że w tym kompie SKB@P2 trzeba ten zasilacz odpalić w "ciekawy" sposób.

Nie przejmuj sie - czlowiek uczy sie cale zycie. Dla mnie wylaczenie plyty i zasilki na 2 minuty, to byloby pierwsze co bym zrobil :). Zaliczysz jeszcze kilkadziesiat zasilek, mobo, graf to juz Cie nic nie zaskoczy ;).



Z innej beczki - postep dzieki Twoim dzialaniom jest, po raz pierwszy od miesiaca widze ze wszystkie trzy SKB@P dzialaja w tym samym momencie  ;D. Ja bede sie bawil sterami.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

GRID

Jestem chętny do zrobienia czegoś.
Zdalnie nie mogę zrobić wszystkiego ale zawsze mogę pomóc - test dysków, optymalizacja systemu, itp

Cyfron

interesujące :)

Znasz może LogMeIn? Używasz?
Do zarządzania zdalnego właśnie tego używamy. Myślę, że Twój dostęp zostanie rozważony, a może udzielić go AiDec.
Czy ktoś ma jakiś sprzeciw wobec tego?

Nadmienię tylko, że 1-www.eu zobligował się mi wysłać ten tester do zasiłki nieodpłatnie, jako darowizna dla SKB@P

GRID

Znam LogMeIn - mój pierwszy raz z programem do zdalnego dostępu był z LogMein

AiDec

Zatem podaj mi swoj email na PM - podesle Ci zaproszenie.


Jesli ktos ma cos przeciwko, to uwazam ze jest to ten moment w ktorym nalezy o tym napisac.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

eclipse99

Offtopowe pytanie techniczne - dlaczego LogMeIn a nie Team Viewer??

AiDec

Dlatego ze LogMeIn jest user-friendly, natomiast TeamViewer jest masakrycznie totalnie cholernie trudny w uzyciu (cos w sam raz dla osob majacych ogromna wiedze i baaaaardzo duzo wolnego czasu). I dlatego ze LMI ma fukcje ktorych nigdy w w TV nie widzialem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

eclipse : uzyjesz raz to sie dowiesz czemu LogMeIn :D

apohawk

Cytat: AiDec w 19 Styczeń 2011, 01:17
Zatem podaj mi swoj email na PM - podesle Ci zaproszenie.


Jesli ktos ma cos przeciwko, to uwazam ze jest to ten moment w ktorym nalezy o tym napisac.
Wg mnie to Twoja sprawa, jeśli coś się rozsypie jeszcze bardziej, to Ty będziesz to sprzątał :) Ma działać.
No good deed goes unpunished.

GRID

Dla mnie TV jest jak Skype - masz listę komputerów klikasz połącz i tyle.
Wcześniej używałem LogMeIn Hamachi a jeszcze wcześniej LogMeIn.
Postaram się dostosować.

Troll81

logmein moge odpalić z dowolnego kompa który ma przeglądarkę :D a TV muszę najpierw zassać :D

jak płyta ma wybrzuszone kondzioły to jej zgon jest kwestią czasu :( pora na wymianę płyty?

Szopler

Może spróbować wymienić kondzioły. Taniej. Natomiast zbierać kasę na kolejnego kompa albo grafę.

Cyfron

ja bym myślał bardziej o wymianie kompów - to jednak są starsze konstrukcje, a nie wiem, czy jest sens inwestować w płytę główną, jak np za chwilę padnie procek albo coś innego..

Troll81

za chwilę to nie. Ale wymiana kondziołów tez kosztuje. Jaka to jest dokładnie płyta?

GRID

Cytat: Troll81 w 19 Styczeń 2011, 10:38
logmein moge odpalić z dowolnego kompa który ma przeglądarkę :D a TV muszę najpierw zassać :D
i to jest właśnie (moim zdaniem) największa wada LogMein.

Jeżeli komp się włącza to 10% że płyta jest uszkodzona. Najpierw trzeba wyeliminować wszystkie możliwości - zasilacz, ram, dysk , system. A dopiero brać się za wymianę płyty. Jeżeli jakaś droga to można spróbować naprawiać.
Jeżeli wzięliście za słabą płytę główna i za mocną kartę to karta graficzna będzie kładła ciągle matkę

Cyfron

Cytat: Troll81 w 19 Styczeń 2011, 11:52
Jaka to jest dokładnie płyta?

Płyta główna Foxconn P35A-S;

Troll81

a ona nie ma aby kondziołów solid state? one nie powinny się wybrzuszać....

Cyfron

jak dla mnie to one nie były całkiem ok - wieczka miały lekko wybrzuszone, co dla mnie nie jest stanem "normalnym"

AiDec

1.
SKB@P2 jako pierwszy bedzie gotowy - sa tam dwie grafy 5850 i 5870. Pozostale dwa SKB@P maja wyjate grafy (do czyszczenia i testowania konfiguracji bez graf) i chodza na wbudowanych ukladach graficznych. Jak tylko dokoncze instalowanie sterow do nowych graf itp., to generalnie wszystkie kompy funkcjonuja do tego stopnia ze mozna sie do nich logowac. SKB@P2 zawsze byl najbardziej stabilnym kompem (daje mu jedynie 1% szans na dobe, ze cos sie wysypie i komp stanie), pozostale kompy maja jakies klopoty i wysypuja sie praktycznie co najmniej raz na dzien. Aktualnie Cyfron walczy z nimi sprzetowo.



2.
Cytat: 1-www.eu w 19 Styczeń 2011, 09:27
Wcześniej używałem LogMeIn Hamachi a jeszcze wcześniej LogMeIn.

Ja korzystam z LMI half-Pro, Hamachi i wszystko inne co mozliwe masz tam wbudowane.


Cytat: Troll81 w 19 Styczeń 2011, 10:38
jak płyta ma wybrzuszone kondzioły to jej zgon jest kwestią czasu :( pora na wymianę płyty?

Jest to tylko kwestia czasu, niemniej ten czas moze byc calkiem spory, chocby i do dwoch lat. Ale owszem, pora by byla na wymiane plyty, jednak wstrzymajmy sie do zakonczenia prac Cyfrona i pozniej wykorzystania kilku moich pomyslow.


Cytat: Szopler w 19 Styczeń 2011, 10:43
Może spróbować wymienić kondzioły. Taniej. Natomiast zbierać kasę na kolejnego kompa albo grafę.

Do tego trzeba sie na tym naprawde znac, a poza tym nie masz gwarancji czy to tylko kondzioly... - wymienisz jedno a tu sie okaze ze jeszcze pare innych elementow jest skopanych.


Cytat: Cyfron w 19 Styczeń 2011, 11:51
ja bym myślał bardziej o wymianie kompów - to jednak są starsze konstrukcje, a nie wiem, czy jest sens inwestować w płytę główną, jak np za chwilę padnie procek albo coś innego..

IMHO jeszcze zupelnie nie ma co myslec o wymianie kompow. Szansa na to ze padna jakies procki, pamieci albo cos podobnego jest IMHO niesamowicie niska. Jedyne co moze pasc w pierwszej kolejnosci, to ew. HDD.




Zalozylem watek do dyskusji nt. LogMeIn - pozostawmy ten watek na potrzeby serwisu SKB@P. Zapraszam tutaj: http://www.boincatpoland.org/smf/windows/logmein-dyskusja-na-temat/



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

AiDec: jak odzyskamy stabilnosc to moze pomyslimy o zakupie 1 karty, moze tym razem dla odmiany NV?

Troll81

najpierw doprowadźmy wszystkie SKB@P do stanu używalności. Jak zostanie coś kasy to będziemy dumkać nad zakupami :D

Cyfron

dokładnie.
Bo pomimo jakiś głupich problemów z SKB@P2 (np tym, że po odpięciu zasilania traci całkiem ustawienia biosu) to jednak działał bardzo stabilnie. Zobaczymy, jak będzie z tymi dwoma grafikami.

Jak się szczęśliwie uda odpalić tego kompa z dwoma grafikami, to bym chciał obie grafiki 4XXX wsadzić do jednego kompa (tylko czy zasiłka 600W uciągnie?) i zrobić 2 dobrze liczące kompy, a potem ostatni szykować na przyjęcie np 2ch graf NV.

Jak będą działać te kompy, to odpalimy te wszystkie testy o jakich była mowa i zobaczymy co i jak działa, bo wydaje mi się, że może być jakiś zonk z dyskami i stąd te błędy (ale pewnie się mylę ;) )

Kompa którego dostałem na poprzednim "zlocie" postaram się uruchomić i podpiąć pod konto SKB@P - niech cokolwiek punktów robi, ale jak Trol chce informacje o tym, że jego komp liczy pod SKB@P to musi sobie sam wyedytować Wiki  XP.

Podobno do mnie idzie ten tester zasilaczy - zobaczymy też co on mi powie o zasiłkach. Ciekawe tylko, czy on mierzy napięcia jakie podaje zasilacz, czy może też próbuje jakoś obciążać go, bo przecież zasilacz pod obciążeniem dopiero może zacząć się sypać...

Tomasz R. Gwiazda

spokojnie pociagnie 2 karty

AiDec

Potwierdzam. Aczkolwiek zalecalbym zupelnie nie krecic proca, bo moze byc niestabilny w takich okolicznosciach.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

ja bym wogóle porzucił krecenie. Niech SKB@P chodza stabilnie. I tak gro punktów wyrabiaja na grafach :D

AiDec

SKB@P2 gotowy. Niestety jako ze sa tam dwie rozne grafy, nie jest mozliwe OC graf. CC pozwala krecic tylko jedna grafe, MSIA tylko druga grafe, Riva zadna z tych graf... Nie znalazlem zadnego softu ktory potrafilby krecic jednoczesnie te dwie rozne grafy (grafy o roznych napieciach, procach, taktowaniach itp.). Zatem bedziemy jechac na stockowych ustawieniach, przynajmniej dzieki temu moge krecic wentylami na maxa.

SKB@P 1 i 3 - nic nie kombinowalem, bo nie ma sensu. Na chwile obecna liczenie tylko na CPU, grafy wyjete do czyszczenia, kompy chodza na wbudowanych grafach. Stwierdzilem ze nie ma co ruszac skoro dzialaja - jak Cyfron wlozy grafy, to wtedy bede sie bawil.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

tito

Troll ma rację - bez kręcenia, więcej się pkt traci przez postoje niż na niepodkręcaniu.

Tomasz R. Gwiazda

stabilnosc na 1 miejscu
nie ma co krecic :)

Cyfron

stabilność też dla mnie jest ważna bo mi się nie chce schodzić tam co chwilę częstować butem maszynki, żeby wstały.

Zobaczymy, czy SKB@P1 i 3 będą chodzić teraz w miarę stabilnie, a potem do któregoś wsadzę obie grafiki z zasilaczem 600W.

1-www.eu jak dostanie dostęp do SKB@P to porobi testy i myślę, że poda mi rzeczy które są do wymiany/sprawdzenia.

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

no to czekamy na diagnozę :)

Troll81

#237
można by do niego zakupić
http://allegro.pl/asus-ah3650-silent-512mb-3650-agp-problem-i1418461661.html

na tej karcie da sie liczyć (trzeba wgrać agpfix) jesli nie jest walnięta pamięć tylko układ samego wyświetlania to można by jeszcze pociągnąć jakiegos collatza na tym :D

mógłby liczyć niszowe projekty (WEP?)

apohawk

Cytat: Troll81 w 20 Styczeń 2011, 15:59
można by do niego zakupić
http://allegro.pl/asus-ah3650-silent-512mb-3650-agp-problem-i1418461661.html

na tej karcie da sie liczyć (trzeba wgrać agpfix) jesli nie jest walnięta pamięć tylko układ samego wyświetlania to można by jeszcze pociągnąć jakiegos collatza na tym :D

mógłby liczyć niszowe projekty (WEP?)
Ale:
1. jest silent, więc pewnie się sfajczy
2. być może uszkodzona
No good deed goes unpunished.

Troll81

liczyłem na silencie collatza :d nie sfajczył się :D a uszkodzenia to już inna bajka. Jesli walnięty jest RAM to dupa. Jeśli tylko układ wyswietlania obrazu to liczyć może. Cena 11,50 nie zabija jakoś :D