Serwis SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 20 Wrzesień 2010, 13:55

Tomasz R. Gwiazda

moze poczekac z tym i jak 2 inne skbap dostana lepsze karty to jedna z serii 4x bedzie mozna wlozyc do niego

Troll81

on ma AGP :D nic szybszego nie wsadzisz

GRID

Cyfron to ja czekam na diagnozę :D
pod Windows mogę jedynie sprawdzić dysk, zoptymalizować system, czegoś się doszukać.
Tobie zostaje zasilacz, ram, płyta.

ps Mam też wersję memtest pod Windows ale nigdy jej nie używałem, bo zawsze testowałem pod DOS pc-checkem

AL

Cytat: Troll81 w 20 Styczeń 2011, 15:59
....mógłby liczyć niszowe projekty (WEP?)

Podoba mi się ta wizja. Może w ogóle by na nim postawić lina tego od Krzyśka i liczyłby sobie linux only projekts (wep'a w szczególności).

Szopler

Ja tam proponuję postawić debiana (console only) i dać dostęp przez putty do adminowania...
Chodzi o to żeby system jak najmniej zamulał kompa.

Troll81

wystawianie ssh na zewnątrz to głupi pomysł

apohawk

może ssh + port knocking
pytanie jak tam z wystawianiem czegokolwiek na zewnątrz
No good deed goes unpunished.

Szopler

Cytat: Troll81 w 20 Styczeń 2011, 18:26
wystawianie ssh na zewnątrz to głupi pomysł

Zmiana domyślnego portu + wygenerowanie szyfrowanego klucza chyba załatwi sprawę?
Łączyć się będą mogły tylko dwa kompy ze sobą. Chyba klucza RSA albo DSA nie zechce się komuś łamać ;)

Odnośnie wystawiania na zewnątrz to zawsze można zainstalować putty na SKB@P1,2,3 (na której jest logmein) i tak z wewnątrz wchodzić... XD

Cyfron

no to przeoraj dyski i się wypowiedz na razie o nich, bo ja sądzę, że coś musi z nimi być nie tak  %)

Troll81

jakby ktos miał płyte na socket A to złożę kolejnego kompa dla cyfrona :D

apohawk

Cytat: Szopler w 20 Styczeń 2011, 19:51
Odnośnie wystawiania na zewnątrz to zawsze można zainstalować putty na SKB@P1,2,3 (na której jest logmein) i tak z wewnątrz wchodzić... XD
Ty, ale to dobry pomysł jest!
No good deed goes unpunished.

Cyfron

chciałem zauważyć, że żeby wejść w sieć uczelnianą trzeba mieć VPNa, który jest generowany na konkretne imie i nazwisko.
Później te komputery są za kolejny routerem (ale tam mogę sobie otworzyć/przekierować porty), jednak jest kolejny problem.
Nie wiem, dlaczego tak chciecie z tym mieszać - mi sięsposób dostępu na chwilę obecną podoba :)

Cyfron

1-www.eu - jak tam testy?

GRID

przyjrzałem się jedynce i dwójce - sprawdziłem dyski - są ok,
wyłączyłem trochę usług i automatyczną defragmentację dysków z nadzieją poprawy stabilności.
trójka cały czas wczoraj nie była dostępna


na razie o reszcie dużo by pisać, najlepiej pogadać o tym na Skype





Cyfron

nie mam skype, więc sądzę, że będziesz musiał posiedzieć i wypisać co ważniejsze rzeczy które wynalazłeś, które trzeba sprawdzić.  :closedeyes:

GRID

#255
ma SKB@P3 odinstalowałem avasta, ten komputer jest bez antywirusa, moim zdaniem i tak nie jest tam potrzebny
zobaczymy czy poprawi to stabilność

ustawiłem też automatyczne resetowanie po bsod, co zaoszczędzi trochę czasu Cyfronowi

ostatnie logowania komputerów SKB@P:
SKB@P1 -  3h i 6 minut
SKB@P2 - 2d, 17h, 50 minut
SKB@P3 - 6h i 57 minut
czasy z 14:23 24.I.2011

Troll81

pytanie czy wtedy da się dojść przyczyn zwisu?

GRID

mam nadzieje że tak
wiem kiedy kompy się resetują
za każdym razem gdy komp się zresetuje system zapisze zrzut pamięci do c:\dump\memory.dmp
moja wiedza w analizowaniu tych plików nie jest wielka ale mam nadzieje że mi to coś powie

Cyfron

z tego co widzę, to w SKB@P1 obciążona jest tylko jedna grafika.

Nadmienię tylko, że tylko jedna karta jest obciążona moniotrem (chociaż teraz jest od podpięty do czego innego), ale ktoś na forum mówił, że w Win7 nie trzeba VGAdummy (ja nie potrafię tego zrobić).

Przydałby się mi jeszcze przelotki DVI na VGA, żeby porobić te VGAdummy.

Tomasz R. Gwiazda

sorki ze sie tu wpieprzam :P

ale wlasnie w sprawie obciazania monitorem/vga dummy

Czy ktos wie czy KVM podlaczony do kart i 1 monitora rozwiaze sprawe ?

Troll81

powinien. KVM utrzymuje "podpięcie" na wszystkich swoich wyjściach.

Krzysiak

Cytat: Cyfron w 26 Styczeń 2011, 09:37
Nadmienię tylko, że tylko jedna karta jest obciążona moniotrem (chociaż teraz jest od podpięty do czego innego), ale ktoś na forum mówił, że w Win7 nie trzeba VGAdummy (ja nie potrafię tego zrobić).

Niestety trzeba podpiąć mi karta nie chciała wystartować Win7 64 bity
Musiałem podpiąć VGAdummy


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

#262
Cyfron: jesli KVM dziala to Ci takowy podesle :D tylbko onbczaje czy kompletny i sprawny


EDIT: brak do tego zasilacza... i cos nie bangla, jeszcze posprawdzam hmm

Troll81

a jakiego masz KVM?

Tomasz R. Gwiazda

ATEN master view 4 port KVM switch CS-74A

a wlasciwie 4, a do zadnego zasilki nie ma :P

w necie jest info ze nie wymaga zasilania :>



EDIT: HA dziala :)

nie tylko kabel VGA trzeba podpiac ale tez i klawe i myszke zeby zabanglalo :)
Wiec KVM i komplet kabli poleci do Cyfrona

Argento

Cytatw necie jest info ze nie wymaga zasilania :>

Hmm, mi jednak się wydaje, że producent podaje informację DC9V...
Poza tym istnieje gniazdo na zasilacz na tylnym panelu...


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Tomasz R. Gwiazda

ano istnieje, ale sprawdzilem i dziala bez

wg. http://www.aten.com/products/productItem.php?pid=20050217164751007&psid=20050107104857001&pcid=20050103163647001
Non-powered

Troll81

ciągnie prąd z gniazdek ps2 tez mam taekiego KVM ale nieco gorszego od tomkowego :D

Argento

Oczywiście, że tak być może. W takim wypadku samo gniazdo miało by charakter technologiczny... (tym bardziej, gdy zasilacz nie był dołączony do zestawu).


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Troll81

gniazdo służy wtedy jesli długość kabli KVM przekroszy 3m. Spadek napięcie jest wtedy zbyt duży by zasilić urządzenie....

Argento

Dokładnie to miałem na myśli. Sytuacja jest analogiczna również w przypadku urządzeń na portach USB (splitery USB na PCMCIA, adaptery SATA dysków USB)...

No tom się rozpisał... ;)


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

GRID

Panowie chyba czas zmienić dysk  w SKB@P1 (może i przy okazji do SKB@P3)  na coś nowszego.
Zrzuty pamięci mówią że to problem hardware ( nie udany dostęp do pliku ntoskrnl.exe - Followup: MachineOwner)
Do tego ten screen Cyfrona z dzienników.
http://naforum.zapodaj.net/1164e7b976be.jpg.html

można coś kupić taniego ale nowego ?

Troll81

a jakie tam sa dyski? Czy aby nie słynna seria seagate? moze to taśmy nawaliły? albo kontroler na płycie?

Tomasz R. Gwiazda

jakby co to w mojej paczce do Cyfrona leci nowy dysk :)

Argento

Cytathttp://naforum.zapodaj.net/1164e7b976be.jpg.html

Odnośnie powyższego: http://support.microsoft.com/kb/228888/pl

CytatPanowie chyba czas zmienić dysk  w SKB@P1 (może i przy okazji do SKB@P3)  na coś nowszego.
Zrzuty pamięci mówią że to problem hardware ( nie udany dostęp do pliku ntoskrnl.exe - Followup: MachineOwner)

Tak w pierwszym jak i w drugim przypadku przez konkretną decyzją warto "skazać" dysk na np chkdsk z flagami /r, a następnie /f. To narzędzie naprawdę często daje radę :).

HDD Regenerator, również cosik potrafi.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Troll81

hddregenerator juz nie raz uratował mi tyłek :D

Cyfron

AiDeC? 1-www.eu - zajmiecie się testami dysków pod widowsem ?

A dyski wszędzie są na ATA jakieś 20-40GB

Cyfron

Jednak trzeba będzie wymienić te pasty termorpzewodzące na ATI 4XXX bo ta jedna co działa, to dalej ma ~90 stopni...

Tylko nie wiem, czy jutro się z tym wyrobie.
Jakieś wskazówki przy rozbieraniu/składania grafiki ?

Troll81


Argento

... przy rozbieraniu ;) Składanie, to już łatwiejsza bajka... :deadman:

Nie przesadź z ilością pasty. Wystarczy dosłownie na grubość kartki papieru.

I nie pomyl ze srebrzanką ... ;)


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento