Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Serwis SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 20 Wrzesień 2010, 13:55

Cyfron

chce tam pociąć i wsadzić tą pastęLiquid Metal Pad (czy jakoś tak), więc z grubością temat odpada, ale na czas wygrzewania pasty kompa dosłownie będę musiał wywalić do góry nogami chyba :)

GRID

dyski były testowana za pomocą seatools , hdtune i chyba przez cyfrona za pomocą pc-check
programy te nic nie wykazały oraz zero bassectors
regeneratory moim zdaniem na wiele się nie zdadzą

w SKB@P2 siedzi SAMSUNG SV2011H ATA
w SKB@P2 siedzi ST340016A ATA





Argento

Cyfron:
Cytatchce tam pociąć i wsadzić tą pastęLiquid Metal Pad (czy jakoś tak), więc z grubością temat odpada, ale na czas wygrzewania pasty kompa dosłownie będę musiał wywalić do góry nogami chyba

Wystarczy dokładnie dociąć płatki i nie będzie takiej potrzeby :) :fright:.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Argento

Cytat: 1-www.eu w 26 Styczeń 2011, 20:28
dyski były testowana za pomocą seatools , hdtune i chyba przez cyfrona za pomocą pc-check
programy te nic nie wykazały oraz zero bassectors
regeneratory moim zdaniem na wiele się nie zdadzą

Hmm, jeżeli soft nie wykazał żadnych uszkodzeń fizycznych, więc prawdopodobnie nie istnieją...

Można spróbować potraktować je np. WinDLG. Wykorzystać ten soft do wyzerowania całego dysku w przebiegu "External".
To soft WesternDigital, bynajmniej nie obsługuje HDD wyłącznie tej marki.

http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=601&sid=3&lang=en


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Cyfron

jak kolejny raz SKB@P1 padnie z tego powodu - wymienię taśmę.
Padnie kolejny raz - wsadzę tam dysk który jest wysłany do mnie i postawię tam jakiś system - możliwe, że ten sam (w końcu na SKB@P2 działa dokładnie ten sam system, instalowany z tej samej płyty i działa).
Jak to nie pomoże to albo wymiana płyty, albo podpięcie dysku jakiegoś na SATA.

Cyfron

AiDec poinformował mnie, że jak ustawie "udział" projektu na 0 to będzie on projektem zapasowym - zrobiłem tak właśnie teraz na SKB@P2 z Collatzem - zobaczymy co to będzie :)

Cyfron

wymieniłem pastę na grafikach 4XXX - niestety nie widzę tutaj polepszenia temperatur...
Zdjęcia:
http://naforum.zapodaj.net/865bf5655ede.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/e76f35aefad7.jpg.html

Doszedł tester zasilaczy - sprawdziłem na razie tylko SKB@P1 - wszystko jest w jak najlepszym porządku - tester nic nie wykrył.

Argento

A wcześniej w jakich granicach oscylowały temperatury tych grafik?


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Troll81

a pady na zekcji zasilania i pamięciach?

Cyfron

przed robotą było też po 90 stopni. (chociaż jedna grafika ma z 5 stopni mniej niż przedtem).

Na samym początku ile te grafiki miały - nie wiem. Odkąd pamiętam to one miały 90stopni

Tomasz R. Gwiazda

ale 90stopni przy milce to norma wiec to nie problem



Cyfron

no te 5XXX to przy milce mają 47 i 57 :)

Cyfron

wymieniłem taśmę ATA w SKB@P1 na super nówkę - dopiero odpakowałem jej opakowanie - zobaczymy, czy teraz się posypie...

GRID

SKB@P3 działa już bez przerwy 25h  :)

Troll81

no to można powiedzieć że jest stabilny :D

Cyfron

czyżby dobrze zrobiło mu podniesienie tego napięcia na procku ?

Szopler

spróbuj jedno oczko w dół i jak przechodzi dobę to zmniejszaj aż się zacznie wieszać a potem oczko w górę ;)
szkoda katować proca

Troll81

Racje ma. Wódki mu dac :D  :parrrty:

Argento

Po wódce to już nie będzie tylko jedno oczko... XD


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Cyfron

Widzę, że SKB@P2 nie ma w pełni obciążonych GPU. Jedna utrzymuje jakieś 75% -> 80% a druga między 80% a 95% - ktoś coś poradzi?

AiDec

Naprawilem, GPUload wynosi obecnie 98-99% dla obu graf. Powody byly dwa:

1. Ktos cos zmienil w ustawieniach przetwarzania dla GPU (reset projektu, reinstalacja BM, albo cos w tym guscie). Domyslne ustawienia nie wyciskaja wszystkiego co mozliwe z graf, konieczne sa ustawienia reczne (co wlasnie zrobilem i co zawsze bylo ustawione dla wszystkich SKB@P).

2. Proc jest docisniety dodatkowymi projektami (WUProp, QuakeCatcher), co uniemozliwia GPU prace na 100% mocy - o dociskaniu procow i negatywnym wplywie takiego dzialania na przetwarzanie na GPU juz niejednokrotnie pisalem, m.in. w Poradniku dla GPU jak rowniez w tych watkach dla SKB@P byla prowadzona dyskusja nt. temat (niektorzy zapewne pamietaja moja opinie w tej kwestii, prosze ja teraz wziac pod uwage :)).




Dodatkowa uwaga - w przypadku przetwarzania Colla, jest normalnym ze GPUload nie bedzie 100% (zatem GPUload sprawdzac nalezy tylko dla Milky).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

GRID

jakby co to ja nie dotykam się BM bo uważam że moja wiedza na ten temat jest nie wystarczająca.

Ale zastanawiałem się czy trzy SKB@P nie mogły by liczyć jednego tego samego projektu ??? W końcu użytkownik SKB@P byłby w na wysokim miejscu w rankingu danego projektu.

Tomasz R. Gwiazda

lepiej jakby liczyly najbardziej oplacalny projekt, ktorym to obecnie jest chyba DNET
Collataz to przy tym to smiec....

AiDec

Cytat: 1-www.eu w 30 Styczeń 2011, 15:27
Ale zastanawiałem się czy trzy SKB@P nie mogły by liczyć jednego tego samego projektu ??? W końcu użytkownik SKB@P byłby w na wysokim miejscu w rankingu danego projektu.

Moglby, dla mnie osobiscie wszystko jedno :). Z wyjatkiem DNETC - wymiekam przy wymaganiach tego projektu jesli chodzi o stery...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

Może AiDec albo 1-www.eu zająć się SKB@P2 bo liczy milkę na GPU i CPU jednocześnie, pomimo poprawnych ustawień w projekcie...
Nie mam już siły do tego..

Pigu

nie oddaje czasem komuś punktów? wtedy może to być problem po stronie osoby której punkty oddaje

Cyfron

nie - liczy tylko na swoje konto

Zresztą dawno nikt nie kupował punktów  :arrr:

Pigu

kupował to złe słowo - ni używajmy go - fiskus się czai wszędzie

skb@p odwdzięcza się punktami za donacje przekazane na rzecz rozbudowy/konserwacji

a dawno nikt nie korzystał z tej możliwości, bo trzeba by o tym przypomnieć - gdzieś miałem przelicznik  %)

AiDec

Sprawdzilem na wszystkie znane mi sposoby. Wynik sprawdzenia: SKB@P2 nie liczyl i nie liczy WU dla CPU. Nie widze rowniez powodu dla ktorego SKB@P2 mialby pobrac chocby jedna WU dla CPU (z wyjatkiem bledu po stronie serwera, co byloby sytuacja ekstremalna).

Cyfron: IMHO zle odebrales sposob przetwarzania danych przez GPU. Przetwarzanie nigdy nie odbywa sie tylko i wylacznie na GPU. Jest to 100% GPU + x%CPU (polecam lekture mojego epokowego dziela  Poradnik , zwlaszcza od slow `Dlaczego te informacje sa wazne`). Sadze ze po lekturze sposob liczenia jednostek Milky przez SKB@P bedzie dla Ciebie bardziej klarowny (w razie dalszych pytan wal).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

Właśnie o to chodzi, że było 100% GPU i 100% CPU, a WCG pracowało tylko 2

Może się myliłem, może był jakiś error - jak działa teraz, to się cieszę :)

AiDec

Cytat: Cyfron w 02 Luty 2011, 09:36
Właśnie o to chodzi, że było 100% GPU i 100% CPU, a WCG pracowało tylko 2

I tak wlasnie powinno byc. Jedna WU Milky dla GPU, powinna zabierac 1x100% GPU i 1x100% CPU. Dzieki temu jedno GPU ma do dyspozycji dla siebie jeden rdzen procesora i nie musi czekac na dane. Przy wykorzystaniu powiedzmy jedynie 5% proca na potrzeby GPU, grafa wciaz bedzie musiala czekac na dane (5% proca nie nadazy podawac wegla do pieca GPU) i w takiej sytuacji bedziesz mial obciazenie GPU 60% (przez reszte czasu grafa nie bedzie robila nic poza czekaniem na dane z proca). Obszerniejsze wyjasnienie tematu jest w `Poradniku`.


Cytat: AiDec w 02 Luty 2011, 09:02
Przetwarzanie nigdy nie odbywa sie tylko i wylacznie na GPU. Jest to 100% GPU + x%CPU

I czym wiecej %CPU, tym szybciej GPU liczy. Jak masz szybkie GPU (a masz), to nie oszczedzaj na paliwie ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

SKB@P1 i SKB@P3 zaliczyły jakąś zwieche albo coś takiego, bo nie działały a nie czekał na mnie BSOD - 1-www.eu - obczaj co to za problem był.

Tomasz R. Gwiazda

paczka doszla moze?

Cyfron

przyszło awizo z pocztexu - dziś odbiorę ją :)

Cyfron

dysk wsadzony do SKB@P1 jest SATA i ustawiłem w biosie tryb AHCI - nie wiem czy dobrze - dobrze ?

Szopler


AiDec

Jak dziala, to dobrze :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

nadal nie wiemy do końca co jest powodem restartów i zwiech w SKB@P - nowy dysk wsadzony (jest pod SATA a nie ATA jak poprzedni, no i jest nowy) a dalej są z nim problemy, SKB@P3 już praktycznie co chwilę się resetuje, tylko jeden SKB@P2 chodzi dość stabilnie.

Troll81

tam zdaje sie sa jakies kondzioły wybrzuszone?

Cyfron

Żeby było ciekawie, to wybrzuszone kondensatory to są w płycie, która chodzi w SKB@P2