Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Problem z routerem

Zaczęty przez sstratoss, 23 Grudzień 2009, 00:02

sstratoss

Witam, dziś zakupiłem router Pentagram Cerberus P 6331-4A i od chwili podlaczenia odsyla WU ale nie sciaga zadnych nowych. Po aktualizacji projektu pisze ze możliwe ze serwer projektu jest wylaczony. Myslalem ze to mozliwe ale w 5 projektach ktore mam w managerze w zadnym nie idzie sciagnac nowych WU...jednak nawet juz przestal odsylac WU w PG stoi 50 WU do odeslania w kolejce...ratunku


:

Tomasz R. Gwiazda

a konfigurowales cos w nim wogole?

Skret

Może trzeba zrobić przekierowanie portów na kompa ? Tylko pytanie z jakich korzysta menadżer :]

sstratoss

hmm...chyba doszlem co jest nie tak...niby switch rozpoznaje kable sieciowe...ale mam co to dego watpliwosc  %)
podlaczylem 20m kabel (cross) i smiga az milo, a na takim samym kablu ale nie scrosowanym chodzi ale jak bym mial dial-up |-? raz otwiera strone a raz nie i laduje sie ze 30 sekund. jade zeby mi go skrosowali, moze pomoze, jeenakze jest mozliwy 2 powod...te 20m niby felernego kabla to ostatnie 20m z szpuli...a z wywiadu srodowiskowego wiem ze te z konca szpuli czasami sa zrabane...zobaczymy po scrosowaniu...


:

Troll81

ja bym obstawiał zrąbany kabel. Dziś już chyba każdy sprzęt obsługuje skrosowane i nieskrosowane kable...

TJM

Każdy raczej nie, ale tak czy siak router podłączony z kompem musi chodzić na prostym a na crossie co najwyżej może chodzić.
Pewnie kabel dupnięty albo wtyczki zaciśnięte niezgodnie ze standardem.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.