wybór wersji systemu win7

Zaczęty przez Limol, 20 Wrzesień 2012, 21:04

Limol

Elo

dzisiaj dorwalem od kumpla win7 Pro (zgrywane) po przestudiowaniu pliku readme zacząlem instalować OS "na próbę"

ku mojemu zdziwieniu w pliku readme przeczytalem że podczas instalacji będę mial wybór jaki system chce czy 32bit czy 64bit

niestety nic takowego nie ma odpalam instalator potwierdzam regulamin wybieram partycję i się instaluje.

teraz w sumie nie wiem jaki mi os instaluje czy bierze domyślnie 32bit czy jest na tyle inteligentny (o co firmy MS nie podejrzewam) że wie że i7 dziala na 64bit.

PS: po instalacji zaakceptuje mi key produktu jeśli wersja jest zgodna??

z góry thx
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


krzyszp

Ja nie rozumiem Twojego problemu...
Masz "legalny" numer z Twojej nalepki - potrzebujesz tylko ISO płyty, więc google i... "windows 7 64pl msdnaa download iso" i po kłopocie (linka Ci nie zapodam, bo ja mam przyblokowane przez dostawcę TPB i inne popularne serwisy tego typu...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pszyklejony

Każda kopia ma unikalny numer, kumpel pójdzie do pudła  :P :whip:

Angelus


Tobas

Numer licencji nie determinuje wyboru wersji 32 / 64 bit, ale każda wersja ma swoją płytę.
Jeżeli chcesz zainstalować 64 bit (bo powinieneś) to włóż instalkę 64bit ot co.

Limol

ok

powiedzcie mi tylko jak dużą partycję pod win7+sterowniki+office2010

ludzie na necie piszą różne rzeczy jedni że 20 GB inni że 60 itd. ja jednak chcę znać waszą opinię czyt. opinię ekspertów :D

PS: czy jeśli np zrobię partycję systemową 50 GB system będzie zamulal??
PS2: czy wielkość partycji systemowej ma wplyw na wydajność (BOINC)

dodam że dbam o to co mam na kompie i raczej rzadko klikam dalej dalej dalej. więc partycja systemowa będzie tylko pod ww. oprogramowanie :)
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Tobas

Zależy jaki masz dysk i jaką politykę chcesz na nim zaprowadzić.
Jeżeli dane na drugiej partycji to 50GB powinno starczyć.
Ja po roku czasu mam niecałe 100GB, ale nie pilnuję tego, więc jest sporo śmieci i dokumentów

Limol

tzn mam dysk 500GB polityka raczej recyclingowa :) wszystko co nie ważne czyt. Nie dotyczące systemu i sterowników (gry muzyka filmy jakieś programy graficzne dokumenty itp na drugiej partycji)

z tego co liczylem to wszystko (windows office i sterowniki) max zajmą 20 GB a co do aktualizacji to zwykle mam je wylączone :)

glównie chodzi mi o plynność i wydajność na BOINC czy mniejsza partycja systemowa jej nie zmniejszy :)
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Tomasz R. Gwiazda

60Gb OS
Partycja SWAP w wielkosci 1,5 x wielkosc RAM
3 partycja dane


krzyszp

100GB na system + office + Visual Studio i dodatki developerskie (na dysku SSD), drugi dysk (320GB) na programy, trzeci dysk (500GB) na dane i dokumenty, 4-ty dysk (300GB) na dane tymczasowe.
Ale na mnie nie patrz - robię na kompie tak dużo różnych rzeczy właściwie ze sobą nie powiązanych, że... inaczej się nie da ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Krzysiak

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 21 Wrzesień 2012, 20:14
Partycja SWAP w wielkosci 1,5 x wielkosc RAM

Używasz pliku SWAP ?
Ja wyłączam go  zaraz po instalacji - niepotrzebnie Win7 mieli mi dysk systemowy jak by nadmiernie oszczędzał  RAM


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 22 Wrzesień 2012, 12:29
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 21 Wrzesień 2012, 20:14
Partycja SWAP w wielkosci 1,5 x wielkosc RAM

Używasz pliku SWAP ?
Ja wyłączam go  zaraz po instalacji - niepotrzebnie Win7 mieli mi dysk systemowy jak by nadmiernie oszczędzał  RAM
Niestety, dużo programów wymaga obecności SWAP inaczej się wiesza. Ja przy 10GB RAM'u po prostu zostawiłem swap na poziome 100MB...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

wczesniej mialem 1 dysk SSD na OS i programy i 750Gb na dane i nie uzywalem SWAP , mialem 12Gb RAM

teraz mam ten 2xSSD
nowy 128Gb na OS
a stary 60GB na SWAP i programy /gry (2 partycje)
16GB RAM

tak na oko nie widze zadnej roznicy :D
zrobilem bo mialbym zbedny dysk SSD




Tomasz R. Gwiazda

PS: co do dysku do BOINC, to najlepiej zupelnie oddzielny :)
duzo mieli, to jak padnie to tylko strata WU a nie softy, danych ect

Kret_polny

Cytat: krzyszp w 22 Wrzesień 2012, 12:48
Niestety, dużo programów wymaga obecności SWAP inaczej się wiesza. Ja przy 10GB RAM'u po prostu zostawiłem swap na poziome 100MB...
wiesza się... albo w ogóle się nie uruchomi. Np. Warhammer 40k: Dawn of War II przy wyłączonym SWAPie się nie włączy, ale informuje, że potrzebuje przynajmniej 1,5GB SWAPu. A w kompie siedzi 16GB RAM i szkoda miejsca na HDD na SWAPa.  XD

Ania

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 22 Wrzesień 2012, 12:29
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 21 Wrzesień 2012, 20:14
Partycja SWAP w wielkosci 1,5 x wielkosc RAM

Używasz pliku SWAP ?
Ja wyłączam go  zaraz po instalacji - niepotrzebnie Win7 mieli mi dysk systemowy jak by nadmiernie oszczędzał  RAM

Osobna partycja ? Nie lepiej stworzyć dużo większy plik i go ewentualnie zdefragmentować ?