IPhone 5 z USA

Zaczęty przez Limol, 22 Wrzesień 2012, 17:03

Limol

Witam wszystkich

ostatnio doszla mnie wiadomość żę kumpel jedzie do Stanów na 3 tygodnie. jak wiadomo cena iphone'a w Polsce a w USA to dwie różne kwestie. więc zacząlem troszkę kombinować i myśleć.

z tego co przeanalizowalem to iphony amerykańskie śmigają na tych samych częstotliwościach i kartach sim co polskie. I tu pojawia się pytanie. Czy jest możliwe aby kupić w USa IPhone'a bez simlocka i żeby dzialal w polsce??

rozważam poważnie tą inwestycje a nie chcę umoczyć 400$ w telefon leżący i kurzący się u mnie na pólce :)

z góry dzięki za odpowiedzi :)
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Tomasz R. Gwiazda

on ma miec LTE right? to jesli dobrze pamietam to 4S mial z tym problem bo LTE dzialalo tylko w US bo wszedzie indziej sa inne czestotliwosci

bylo o tym glosno, nie jestem pewien tego bo mnie ogryzek nie jara. Samsun + Android to jest to

no chyba ze sie ma MacBooka, iPada.. to jest to uzupelnienie ekosystemu... jesli to tylko telefon to nie widze wiekszego sensu przeplacac za cos co nie jest tyle warte i nie jest nawet najlepsze na rynku

Limol

to co proponujesz Galaxy SIII??

nie chodzi o LTE

poprostu chcę mieć telefon i zastanawiam się czy IPhone sobie poradzi z polskimi realiami :)
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Tomasz R. Gwiazda

mam Galaxy S2 i mi pasuje, kilka osob na forum rowniez go chwali
a S3 wiekszy, lepszy, szybszy
wiec jak nowy tel to oczywiscie, ja osobiscie nie widzie wiekszej potrzeby aby zmieniac S2 na S3, predzej na kolejne wersje S4 lub S5 , za 2-3 lata :D

Limol

a nie lepiej coś ze stajni HTC??

mi osobiście HTC się też podobają :)

a iphone'a to tylko dla orientacji pytam czy jeśli kupie jakiś telefon w usa to będzie dzialać nie koniecznie iphone
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Tomasz R. Gwiazda

HTC ? oj nie.....

osobiscie jakbym mial brac cos innego niz Samsung to bylaby to Motorolla RAZR, za design i materialy i wykonanie
http://pclab.pl/news50961.html


ladnie tez sie prezentuje Sony Xperia

Tomasz R. Gwiazda

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nf5-Prx19ZM

:boing:

Kret_polny

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 22 Wrzesień 2012, 20:14
ladnie tez sie prezentuje Sony Xperia
Jako posiadacz Sony Xperia pro od ~2 miesięcy napiszę kilka słów:
+wsparcie dla Andka 4: przy zastosowanym CPU telefon jest szybki, ale niekiedy( rzadko) zdarzają się chwilowe lecz zauważalne spowolnienia
+sprzętowa klawiatura QWERTY( lub QWERTZ - trzeba patrzeć): tandem klawiatura sprzętowa  + ekran dotykowy ze słownikiem T9 jest bardzo wygodny przy pisaniu :), a jeśli ktoś gra, klawiatura stanowi równie wygodne oparcie dla dłoni ;)
+bardzo dobry ekran
+wymiary: telefon jest wyprofilowany, dobrze leży w dłoni, łatwo się go wyjmuje z kieszeni( zastosowano jakiś śliski, błyszczący plastik na obudowę)
+akumulatorek: na czuwaniu wytrzymuje ~8 dni przy włączonym WiFi, ~13 dni z wyłączonym, bardzo szybko się ładuje
+standardowe złącza: micro usb, mini jack, micro hdmi

-pamięć: dla użytkownika zostaje ~420MB pamięci do wykorzystania :deadman:

krzyszp

iLans - jeśli koniecznie chcesz mieć coś "jabłkowego" i tylko z tego powodu... Jeśli nie, to coś topowego na Andku :)
Sam mam SGS2 i zastanawiam się nad SGS3 - tylko jakoś nie mogę znaleźć powodu do rezygnacji z SGS2... Zwłaszcza, że jadę na modowanym ROM'ie.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AiDec

Odpowiadajac najpierw w temacie, to IMHO tak. Oczywiscie nie potrafie Ci odpowiedziec w 100%, bo sam nie testowalem takiego rozwiazania, ale z danych technicznych wynika ze Twoj pomysl zadziala.

A nie w temacie, to jestem tego samego zdania co przedmowcy. Srajfona mozesz kupic tylko dla lansu, bedziesz mial srednio dzialajacy, przeplacony fon, ktorym mozesz sie lansowac tu i owdzie (a gdzie indziej Cie wysmieja). Ja proponuje SGS2 lub 3, albo SGNote1 lub 2. Szczerze nic innego bym nie kupil.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

Jeśli można wyrażę swoją opinię :)
1. iPhona nie chcę żadnego chociażby za to, że nie ma androida i przede wszystkim za to, że Apple blokuje coraz bardziej aplikacje od Googla <- a same appki jabłka sa coraz gorsze. Nawet jakbym dostał iPhona 5 za darmo to bym go nie chciał.
2. teraz mam wymarzonego samsunga galaxy s2 i się wkór**** bo chodzi do bani <- przede wszystkim wiesza się, ekran odblokowania często nie reaguje na dotyk (trzeba wtedy restartować telefon) itp i wiem, że to nie tylko mój problem. Wielokrotnie przywracałem ustawienia fabryczne (wracam i czyściłem telefon do zera, także był jak prosto z fabryki) i jestem już po jednej wymianie telefonu w salonie.
3. wcześniej miałem HTC hero od ery czyli era g2 <- chodził jak cudo. Prawdopodobnie samsunga niedługo sprzedam i kupię odpowiednik od HTC albo goole nexusa.

ps.: Już wiem dlaczego nie kupowałem telewizorów SamSunga.

Tomasz R. Gwiazda

ad2. albo popsuty telefon albo ty popsules :)



goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 24 Wrzesień 2012, 08:13
ad2. albo popsuty telefon albo ty popsules :)
no spoko, ale drugi telefon po wymienię też popsuty?
uwierzyłbym, że coś spitoliłem przy pierwszym telefonie, ale drugi zachowuje się tak samo <- nawet w salonie robią wielkie gały bo przy nich jestem w stanie na nowym telefonie pokazać, że działa do kitu.

Tomasz R. Gwiazda

nikt na forum kto ma SGS2 nie ma takich problemow...
no ale sa ludzie przy ktorych sprzet elektorniczy siada jak sie blisko znajda. serio i bez ironi

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 24 Wrzesień 2012, 09:48
nikt na forum kto ma SGS2 nie ma takich problemow...
no ale sa ludzie przy ktorych sprzet elektorniczy siada jak sie blisko znajda. serio i bez ironi
to jest mój pierwszy przypadek od lat.

krzyszp

A nie masz tak, że po zalogowaniu instaluje Ci się jakaś apka z marketu, która "nie lubi" się z telefonami firmy "S"?

Jeszcze jedno, jak Ci się chce, to pobaw się w instalację np. Cyjanogena i zobacz, czy to czasem nie pomoże radykalnie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 24 Wrzesień 2012, 10:24
A nie masz tak, że po zalogowaniu instaluje Ci się jakaś apka z marketu, która "nie lubi" się z telefonami firmy "S"?

Jeszcze jedno, jak Ci się chce, to pobaw się w instalację np. Cyjanogena i zobacz, czy to czasem nie pomoże radykalnie...
lata temu sporo walczyłem z modowaniem na htc hero i nie udało mnie się <- coś robiłem źle.
a teraz nie zastanawiałem się nad tym.
poczytam o tym <- może będzie łatwiejsza instalacja niż przez to całe rootowanie i wgrywanie po 5 różnych paczek.

d_worms

Obecnie posiadam stary samsung galaxy S i9000 wlasnie wczoraj wgralem juz na niego 4 z kolei "custom rom" bardzo prosty proces, wszedzie jest swietnie opisane co i jak.
Odnosnie telefonow to tylko Android "Ogryzka" (jak tu fajnie jeden kolega wczesniej napisal) nie lubie.
Z 4 smartphone-ow ktore do tej pory mialem HTC Legend, HTC Desire HD, HTC One S i obecny S i9000. Najbardziej podchodza mi te z HTC.

krzyszp

Modowanie wydaje się trudne - sam na początku poległem, ale po pierwszym udanym procesie (zwłaszcza z cyjanogen mod) potem już łatwizna (sam mi się praktycznie uaktualnia - wybieram jedną opcję w menu i proces wymiany romu dzieję się automatycznie).
Jedna uwaga - bardzo często proces wymiany firmware się nie powodzi, jeśli kabel USB jest podłączony!

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 24 Wrzesień 2012, 10:24
A nie masz tak, że po zalogowaniu instaluje Ci się jakaś apka z marketu, która "nie lubi" się z telefonami firmy "S"?

Jeszcze jedno, jak Ci się chce, to pobaw się w instalację np. Cyjanogena i zobacz, czy to czasem nie pomoże radykalnie...
W nocy postawiłem sobie CyanogenMod :)
Jest rzeczwyście o wile lżejszy i szybszy od standardowego systemu od SamSunga <- a przede wszystkim póki co nie mam takich problemów na nim jak wcześniej.
Szukam jeszcze na rozwiązanie dwóch rzeczy:
1. wyłączenie blokowania ekranu po każdej rozmowie telefonicznej <- to jest lekko wkór****
2. przechodzenie między pulpitem 7 do 1 i 1 do 7.

goofyx

Cytat: goofyx w 25 Wrzesień 2012, 09:39
Cytat: krzyszp w 24 Wrzesień 2012, 10:24
A nie masz tak, że po zalogowaniu instaluje Ci się jakaś apka z marketu, która "nie lubi" się z telefonami firmy "S"?

Jeszcze jedno, jak Ci się chce, to pobaw się w instalację np. Cyjanogena i zobacz, czy to czasem nie pomoże radykalnie...
W nocy postawiłem sobie CyanogenMod :)
Jest rzeczwyście o wile lżejszy i szybszy od standardowego systemu od SamSunga <- a przede wszystkim póki co nie mam takich problemów na nim jak wcześniej.
Szukam jeszcze na rozwiązanie dwóch rzeczy:
1. wyłączenie blokowania ekranu po każdej rozmowie telefonicznej <- to jest lekko wkór****
2. przechodzenie między pulpitem 7 do 1 i 1 do 7.
ad <- 1
chyba się udało. zainstalowałem aplikację "lockscreen blocker" :) aplikacja wyłącza blokowanie się ekranu jednocześnie nie przeszkadzając blokowaniu się komórki po jakimś tam czasie nie używania <- miodzio :D


Jak na moją pierwszą przygotę z modowaniem jestem baaardzo zadowolony :D

Martin Fox

Cytat: goofyx w 25 Wrzesień 2012, 09:39
2. przechodzenie między pulpitem 7 do 1 i 1 do 7.
Jaki masz launcher? Poszukaj w ustawieniach launchera czegos w rodzaju zapetlania ekranu / screen loop :P

goofyx

Cytat: Martin Fox w 25 Wrzesień 2012, 11:32
Cytat: goofyx w 25 Wrzesień 2012, 09:39
2. przechodzenie między pulpitem 7 do 1 i 1 do 7.
Jaki masz launcher? Poszukaj w ustawieniach launchera czegos w rodzaju zapetlania ekranu / screen loop :P
Lanczer nazywa się: Trebuchet
Przeglądałem wszystkie opcje u różnie ustawiałem, ale w tej kwestii nic to nie dało <- nie przeczę, że jeszcze coś muszę ustawić ale nawet nie wiem co ;)
grunt że można było przestawić liczbę pulpitów z 3 na 7 :)

Tomasz R. Gwiazda

a po co Ci 7 tak wogole ? ja obecnie max 4 wykozystuje
raczej ilosc widgetow, skrotow na pulpicie tez chyba ma wplyw na wydajnosci i zuzycie pamieci

nie wiem czy foldery grupujace troche odchudzaja to


goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 25 Wrzesień 2012, 12:01
a po co Ci 7 tak wogole ? ja obecnie max 4 wykozystuje
raczej ilosc widgetow, skrotow na pulpicie tez chyba ma wplyw na wydajnosci i zuzycie pamieci

nie wiem czy foldery grupujace troche odchudzaja to
ja najaktywniej wykorzystuje 5 pulpitów, a 2 mam rezerwowe z innymi rzeczami.
mam teraz 7 pulpitów ustawionych podobnie jak miałem na oryginalnym i zużycie pamięci jest 50% mniejsze <- a system nawet nie zwolnił działania, na oryginalnym romie strasznie się pamieć zapychała i były zrywy pulpitów.

Troll81

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=XNBP18nrRdw&NR=1

Limol

co jak co ale zdjęcie panoramiczne im wyszlo :D
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D