standardowy dekoder + dysk zewnętrzny

Zaczęty przez Limol, 04 Styczeń 2013, 23:28

Limol

siemanko :)

naszla mnie ostatnio taka mala rozkmina  XD otóż powoli myślę nad zmianą dostawcy TV satelitarnej. niestety za dekoder z tzw nagrywarką i dyskiem trzeba placić dychę miesięcznie za wynajem, więc tak sobie myślę czy nie lepiej dorzucić parę groszy i nie zainwestować w dysk przenośny

i tu pojawiają się dwa pytania:

1. Czy taki myk wgl da się zrobić??
2. Czy da się jakoś ustawić nagrywanie z wyprzedzeniem (np. ide spać o 23 a o 3  nad ranem jest mecz NBA i żeby tak jakoś zaprogramować żeby od 3 mi się nagrywalo??)

z góry dzięki za odpowiedzi

PZDr.
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


mordi

wiesz co, ja mam dekoder N na karte i z tego co się orientowałem, to spokojnie można ale nie wypróbowałem jeszcze, bo nie mam dysku zewnętrznego
Guard well the secret of steel...


Limol

No ja wlaśnie z N wychodzę :) i przechodzę na cyfrę+

wiem że w standardowych dekoderach jest wejście USB ale podobno (tak mówią "fachowcy" w punkcie) on sluży tylko do wgrania systemu na dekoder
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Szopler

Inni fachowcy mówią, że można tam podpiąć dedykowany tuner DVB-T lub kartę sieciową Wi-Fi i nic więcej nie zadziała...

mordi

ja mam tuner "hybrydowy" ADB 2850 st i z tego co się orientowałem jak chcesz na nim nagrywać to musisz mieć dysk zewnętrzny z własnym zasilaniem o opjemności minimum 80 GB. Dekoder tworzy sobie na nim własną partycję (wykorzystuje cały dysk, więc nie możesz przeznaczyć sobie większego dysku z myślą o tym, że od czasu do czasu go podepniesz). Partycja ma jakiś dziwny system plików także po podłączeniu raczej nie zobaczysz zawartości na kompie :(
Guard well the secret of steel...


Ania

#5
W Cyfra plu po dekoder HD mamy podpięty dysk zewn 160GB 2,5 cala. Bezpośrednio pod USB. Nagrywamy tam programy z satelity.
Minusy:
- partycja w nieznanym formacie
- nagrane programy można oglądnąć tylko na tym sprzęcie (z tą kartą)
- 10 min programu HD to chyba 1 GB
- wyjście USb na przedniej ścianie powoduje że pilot nie jest tak skuteczny (przewód do dysku zasłania sygnał)