Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Płatność faktury

Zaczęty przez Limol, 25 Sierpień 2013, 15:04

Limol

Witam :)

Sprawa jest dość zawiła. otóż chcę kupić produkt w pewnej estońskiej manufakturze. wystawiają fakturę na łącznie 160 Euro. sprawa wygląda tak, że z mojego prywatnego konta nie mam możliwości zrobienia przelewu międzynarodowego. chcę zapłacić tą fakturę w placówce. i teraz pojawia się pytanie czy da się tak zrobić że podbijam do jakiegoś banku (innej instytucji) z kasą kładę na stół i mówię: chcę zrobić przelew na konto podane na fakturze?? Da się w ogóle tak zrobić?? proszę o jakieś info bo na necie nie ma żadnych informacji na ten temat, a ja dopiero wkraczam w dorosłe życie i jestem trochę nie zorientowany :) spytałbym rodziców ale oni będą robić wielkie oczy co ja chcę kupić za 160 Euro, dojdą do wniosku że nie mam szacunku dla pięniędzy i zrobią mi 2godzinne słowa ewangelii na ten temat a chciałbym tego uniknąć :D

z góry dzięki ;)

PS: dla informacji produkt pomoże mi rozwijać moją pasję, której moi rodzice nie rozumieją
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


ksysju

Hi

Chcesz po prostu zrobić przelew za granicę.

Na poczcie sobie liczą 1% kwoty + 23 zł.

Inne opcje do wyszukania.
ksysju

Limol

orientujesz się czy jeśli faktura jest wystawiona na EURO to na poczcie daje euro czy place w pln i oni robią po wlasnym przeliczniku??
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


ksysju

Hl

Płacisz w złotówkach.


ksysju

Gołąbpocztowy

W każdym polskim banku jest możliwość zrobienia przelewu międzynarodowego. Poszukaj dokładnie na swoim koncie. Jaki bank?

migawron

nawet jeśli bankowość elektroniczna tego nie obsługuje, w oddziale powinni przyjąć taką dyspozycję.



stiven

Bardzo nieliczne banki nie obsługują przelewów SEPA. Daj znać w jakim banku masz konto. Potwierdzam co napisano powyżej, że nawet jeśli bankowość elektroniczna tego nie przewiduje to w placówce nie powinni wielkiej łaski robić. Nie daj się tylko wkopać w przelew SWIFT bo w jego przypadku opłaty są znacznie wyższe i idzie dużo dłużej. 
W najgorszym wypadku znajdę Ci na szybko jakieś konto walutowe do założenia za darmo i jeszcze połowę prowizji odpalę :)