dzielenie dysku na partycje

Zaczęty przez Limol, 23 Grudzień 2013, 17:08

Limol

Witam ;)

korzystając z przerwy świątecznej chciale zrobić trszkę porządku w komputerze mam dysk wewnętrzny 500 GB firmy Hitachi. chcę go podzielić na 3 partycje jedną okolo 50 gigową do windowsa office i sterowników, jedną o podobnej wielkości do ubuntu i 3 okolo 400gigową do szeroko pojmowanych multimediów

problem w tym że gdy wejdę w zarządzanie dyskami windowsa czy też w parted magić mój wspanialy komputer widzi partycję systemową na której jest zainstalowany windows i 2 oddzielnie miejsca nie przydzielone lącznie mają niecale 400 gb ale za nic nie mogę z nich zrobić jednej partycji owszem można zrobić 2 po 200GB ale jednej 400 gigowej się nie da :( co może być tego powodem??

z góry dzięki za pomoc i wesolych świąt ;)
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


AiDec

Powodem moze byc Windows :). Sorry, ale ten system doskonaly nie jest, czasami cos sobie ubzdura jak nasz prezydent i chocby to bylo totalnie glupie, to jednak bedzie sie tego trzymal.

Jesli nie chcesz/nie mozesz skorzystac z oprogramowania firm trzecich (Paragon Partition Manager), to mozesz skorzystac z obejscia problemu. Zamiast laczyc puste miejsca, sprobuj zalozyc jedna partycje a pozniej ja rozciagnac. Albo zaloz dwie partycje, a pozniej je polacz w jedna.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Limol

aidec również nie przepadam za windowsem ale tochyba coś glębszego bo parted magic też widzi to jako dwa osobne wolne miejsca

jak zalożę jedną partycję to nie da się jej poszerzyć również nie da się polączyć dwóch partycji...

nwm może jak bym calkowicie sformatowal komputer to by to coś dalo... ale nie chcę się w to bawić dopóki nie spróbuje wszystkich innych opcji

jakieś inne pomysly??
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


sknd

odpal ubunciaka z live CD i spróbuj z gparted

Troll81

zassaaj sobie płytkę bootowalną partition magic albo gparted :D

Limol

zaraz zobaczę czy gparted da radę dam edit'a
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Peciak

A że się tak zapytam obrazowo te dwa wolne miejsca nie przydzielone są położone obok siebie czy oddzielone jakąś partycją, bo jeżeli są oddzielone inną partycję to ich pod nie połączysz i żadne poszerzanie nie pomoże...
Można spróbować te partycje poprzesuwać pod Gparted ale to zawsze może być ryzykowne.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Karlik

Cytat: Peciak w 23 Grudzień 2013, 18:59bo jeżeli są oddzielone inną partycję to ich pod nie połączysz i żadne poszerzanie nie pomoże...
W zasadzie jest to możliwe, ale raczej nie pod windowsem. Można w końcu traktować te obszary jako składowem LVMa a potem na tym założyć jedną partycję ;)

ryszard.korczyk

odeślij printscreen z windowsa, jak wyglada rozkład w menadżerze dysków. Podejrzewam, że gdzieś tam masz partycję rozszerzoną i to pierwsze należy do partycji rozszerzonej.

LQG