Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (2. edycja)

Zaczęty przez AL, 26 Grudzień 2007, 14:12

Dlaczego lubisz BOINC@Poland?

Arrr do stu butelek zjęłczałego rumu - bo lubię gadać jak pirat
11 (34.4%)
Bo Pigu jest moim Burmistrzem
4 (12.5%)
"Ojciec Założyciel" jest tylko jeden!
7 (21.9%)
Bo lubię sobie trochę PoTrollować ;-)
10 (31.3%)
BOINC@Poland? A cio to?
9 (28.1%)
Bo Bober i Kempler są moimi wikimasterami.
6 (18.8%)
Bo Cyfron mi na lekcjach kazał.
5 (15.6%)
Mam inne powody o których napiszę w tym wątku.
6 (18.8%)

Głosów w sumie: 32

Troll81

zawsze w okresie jesiennym jest wysyp :D a wykresiki umieszczałem niedawno

Troll81

#25681
http://stats.kwsn.net/graphs/team_hist_graphs.php?proj=all&teamid=9093&pmode=a

http://stats.kwsn.net/graphs/team_hist_graphs.php?proj=all&teamid=9093&pmode=n

Nawiedzony

zobaczymy co przyniesie akcja, w statystykach października :)

Troll81

ano zobaczymy :D i tak w ciagu 31 dni przybyło nam trochę aktywnych :D

KrzychuP


Troll81


Cyfron

w przeciągu ostatnich 30 dni przybyło ponad 200 członków naszego zespołu.

A widzę, że my rejestrujemy ostatnio wzrost aktywnych użytkownich taki, jak czesi mają cały czas  :wth:

Troll81

B@P
Number of members   6,193
Number of active members   1,931
Team joiners, average per day   4.92
Team leavers, average per day   0.60
Team members, average growth per day   4.32

CNT
Number of members   9,152
Number of active members   2,981
Team joiners, average per day   0.87
Team leavers, average per day   0.07
Team members, average growth per day   0.80

no nie przesadzaj :D

KrzychuP


Troll81


lolek


Troll81


apohawk

No good deed goes unpunished.

Troll81


sosite

O nie, to było by za łatwo. Teraz ja jestem górą 8).
Moje: wizytówka, dziennik, sygnaturka, itd.
Przypominam, że mój pseudonim to "sos" a login "sosite" i są to dwie odrębne sprawy ;)

Nawiedzony

Ładować działa kamraci wypływamy na szerokie wody  :attack: ostrzeliwać wszystkich innych naszymi sukcesami, niech znają silę BOINC@Poland  :arrr:

Troll81

W BOINC liczy się liczebność i to ona stanowi siłę. Dlatego proponuje inne zespoły ostrzeliwać naszą liczebnością :D sukcesy przyjdą same :D

Nawiedzony

 XD puściłem wczoraj lotto, z pierwszych liczb mojej liczby pierwszej (za 2.50) dziś idę do kolektury a tu wygrana 41.20 - coraz bardziej lubię PG  %) :attack:

Troll81

 :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty:


Troll81



Troll81


sosite

Moje: wizytówka, dziennik, sygnaturka, itd.
Przypominam, że mój pseudonim to "sos" a login "sosite" i są to dwie odrębne sprawy ;)


Troll81


[B@P] MSW


REPAIRMAN

No to Panowie i Panie, milego weekendu.

:parrrty: XD :parrrty:

sciagacz


Troll81


Nawiedzony


gregre

Cytat: Nawiedzony w 10 Wrzesień 2010, 12:38
XD puściłem wczoraj lotto, z pierwszych liczb mojej liczby pierwszej (za 2.50) dziś idę do kolektury a tu wygrana 41.20 - coraz bardziej lubię PG  %) :attack:

no to gratki,ale jeszcze trochę brakuje
szansa na trafienie "szóstki" jest bliska 1:13mln
:P

Troll81


toms83

Trzeba zrobić projekt, który na podstawie historii losowań lotto będzie szukał najbardziej optymalnych liczb i ich kombinacji, jakieś Lotto@home.  %)

Nawiedzony

Samemu można dość prosto napisać taki programik statystyczny chociażby nawet w excelu wymęczyć ;)

sosite

Niestety statystyka jest porąbanym przedmiotem. Dlaczego? Ponieważ szansa na trafienie liczby jest ciągle ta sama. Znaczy nam się wydaje, że skoro w jednym losowaniu wypadły liczby 1,2,3,4,5,6 to nie ma najmniejszych szans, że w następnym losowaniu wypadną znowu 1,2,3,4,5,6. Nasza logika nam mówi, aby łączyć oba losowania. Tak się niestety składa, że wypadnięcie w drugim losowaniu liczb 1,2,3,4,5,6 jest tak samo prawdopodobne, jak wylosowanie jakiejkolwiek innej liczby - czyli 1:13 milionów :P.

Tak samo - rzucam monetą i ciągle wypada mi reszka. Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że po 10 reszkach będę mieć jedenasty raz reszkę? Jest to takie same prawdopodobieństwo jak to, że będę mieć 10x "reszkę" i raz "orła" %). Na szczęście statystykę już zaliczyłem i (teoretycznie) nie powinienem mieć już z nia do czynienia bo jak widać - szkodzi ;).
Moje: wizytówka, dziennik, sygnaturka, itd.
Przypominam, że mój pseudonim to "sos" a login "sosite" i są to dwie odrębne sprawy ;)

gregre

no niestety tak już jest,
i j/w nigdy nie wiadomo czy podjęło się już odpowiednią liczbę prób

Troll81

polecam rozkład hipergeometryczny :D on dokładnie ci powie jakie jest prawdopodobieństwo wyrzucenie kilka razy z rzędu reszki i nie jest to wcale takie samo prawdopodobieństwo :D

Nawiedzony

nie lubię prawdopodobieństwa geometrycznego - za dużo przekształcania "kosmicznych całek"  :closedeyes: ... Na szczęście majcę już zdałem, a na pierwszym terminie nie dał tego zagadnienia z prawdopodobieństwa   :P

gregre

mi wystarczy że kiedyś w szkole policzyłem permutacje z powtórzeniami i wyszło właśnie coś koło 1:13mln
od tej pory nie gram w totka  XD

aczkolwiek mówi się też że szanse wynoszą 50%/50% w każdym przypadku...