Alternatywy do LogMeIn

Zaczęty przez Troll81, 19 Maj 2011, 14:06

Troll81

http://www.myivo.com/en/index.php
http://skyfex.com/
http://www.yuuguu.com/home
http://www.impcremote.com/


REPAIRMAN

Ja osobiscie uzywam  TeamViewer : http://www.teamviewer.com/pl/index.aspx

Jest za darmo na uzytek domowy, spisuje sie calkiem ok.


Cyfron

ale z tego co się orientuję, to teamviewer to wymaga na komputerze klienta zainstalowania aplikacji?
Dla mnie taki program nie jest konkurencją dla LMI :)

Szopler

Jest wersja portable, ale i tak wpisywanie jednorazowych kodów to trochę męczące. W LMI kopiuj w klej z maila robię i wszystko.

REPAIRMAN

Cytat: Cyfron w 19 Maj 2011, 20:43
ale z tego co się orientuję, to teamviewer to wymaga na komputerze klienta zainstalowania aplikacji?
Dla mnie taki program nie jest konkurencją dla LMI :)


Myslalem ze jest to topic dotyczacy alternatywnych programow odnosnie LMI ;)  ( Masz licencje na LMI czy uzywasz wersji CRC ? )

TeamViewer ( jest darmowy )  nie wymaga instalacji wystarczy odpalic program ( jest i tez wersja instalacyjna ) zaleta tego jest ze  nic w systemie nie zostaje :D

A LMI tez trzeba uruchomic na komputerze klienta sam sie nie odpali ;) ( aby go uruchomic klient musi sie zalogowac etc. etc. )

Jezli dzwoni mi jakis znajomy i mowi ze ma poblem z komputerem lub z ustawieniem czegos , to nie bede spedzal pol godziny  czasu tlumaczac mu przez telefon krok po kroku co ma zrobic abym mogl wejsc poprzez LMI, prosze o odpalenie aplikacji TV podanie loginu i hasla i tyle.

LMI nadaje sie bardziej do zaawansowanych zadan jak i TV



Zalety aplikacji LOGMEIN:
-Super zabawa dla wprawionych
-Łatwa kontrola swego komputera z każdego miejsca które ma połączenie z internetem!
-Łatwa instalacja!

Wady aplikacji LOGMEIN:
-Uciążliwa rejestracja!
-Bez rejestracji nie pobierzesz aplikacji LOGMEIN


Zalety TeamViewer:
• Duża ilość różnych zastosowań
• Polskie menu
• Darmowa licencja do użytku niekomercyjnego
• Przyjazny interfejs
• Szybka i stabilna praca

Wady TeamViewer:
• Za używanie programu w celach komercyjnych trzeba zapłacić

GRID

#5
Jak dla mnie TeamViewer jest leszy od LMI :D min dwa razy.
Jak na razie TV nie zawiódł mnie nigdy. A LMI wystarczy że kilka razy (a jeszcze nie miałem tak rozbudowanej siatki osób które na mnie polegają)
Obecnie w TV mam dość sporą listę komputerów które często potrzebują mojej pomocy. Czuję że działa to skuteczniej, pewniej. Nawet jak dana osoba ma wirusy to daje się posprzątać.

Do LMI trzeba instalować plugin do przeglądarki to tak samo co instalacja programu TV.
Ten wątek powinien nazywać się Alternatywy do TeamViewer.  ;)

Troll81

A ja mam pobraną instalke LMI wrzuconą na chomika :D jak ktos mie prosi to mu podaję linka i sobie pobiera i instaluje a potem już tylko podaje mi hasło. Zaletą jest to ze nawet jak siedzę u kogoś kto ma tylko neta to wystarczy ze wejde na moje konto LMI i juz moge działać. i niczego nie instaluję,

Tomasz R. Gwiazda

CytatDo LMI trzeba instalować plugin do przeglądarki to tak samo co instalacja programu TV.
nie trzeba
mozna wybrac opcje bez instalacji plug-ina


poza tym nie stawialbym = miedzy LMI i TV
to nie sa podobne programy/uslugi


PS: dla tych co chca pomagac zdalnie wystarczy SKYPE (juz ma chyba wbudowany plugin) do dzielenia sie swoim pulpitem i jesli sie nie myle moze tez byc interakcja


AiDec

#8
Kilka slow wyjasnienia:



Cytat: REPAIRMAN w 20 Maj 2011, 15:30
A LMI tez trzeba uruchomic na komputerze klienta sam sie nie odpali ;) ( aby go uruchomic klient musi sie zalogowac etc. etc. )

Nieprawda. Klient nie musi sie nigdzie logowac - nie jest to w zadnym wypadku konieczne. Obydwa programy maja w tym zakresie taka sama funkcjonalnosc.


Cytat: REPAIRMAN w 20 Maj 2011, 15:30
(...) to nie bede spedzal pol godziny  czasu tlumaczac mu przez telefon krok po kroku co ma zrobic abym mogl wejsc poprzez LMI, prosze o odpalenie aplikacji TV podanie loginu i hasla i tyle. Informuje, ze nie ma w tej kwestii roznic miedzy LMI i TV.

Dokladnie to samo robisz przy LMI. Albo wysylasz komus plik (instalke), albo podajesz linka bezposredniego. Prosisz o odpalenie i podanie hasla. Nie ma w tym wzgledzie roznic.


Cytat: REPAIRMAN w 20 Maj 2011, 15:30
-Łatwa kontrola swego komputera z każdego miejsca które ma połączenie z internetem!

Nie tylko swojego. Niezaleznie od tego gdzie jestem, moge kontrolowac wszystkie komputery, moge tez dolaczac nowych klientow i pomoc komukolwiek nowemu, nawet bedac w pracy. Dodatkowo LMI nie wymaga ode mnie posiadania niczego innego poza przegladarka, a zatem moge skorzystac z uslugi z kazdego kompa, nawet z takiego z zablokowanymi wieloma opcjami jak instalacja nowego softu czy odpalanie exekow (takie blokady maja u mnie w pracy, w wielu innych miejscach w ktorych bywam sluzbowo, w kafejkach internetowych, w publicznych miejscach jak biblioteki czy urzad miasta i wielu innych). Co wiecej, moge uzywac LMI pod kazdym systemem operacyjnym, nawet takim ktorego w ogole nie znam.


Cytat: REPAIRMAN w 20 Maj 2011, 15:30
-Uciążliwa rejestracja!

Niemozliwe! ;) Stopien uciazliwosci podobny do zalozenia konta email na interia.pl XP. Nie kumam co w tym moze byc uciazliwego. Dodatkowo, zaznaczmy ze LMI nie wymaga od naszego klienta zadnej rejestracji. Rejestracja jest wymagana tylko od zarzadzajacych LMI.


Cytat: REPAIRMAN w 20 Maj 2011, 15:30
-Bez rejestracji nie pobierzesz aplikacji LOGMEIN

Nieprawda. Potwierdza to rowniez inni uzytkownicy. Udowodnic Ci? http://dl.dropbox.com/u/10748374/LogMeIn.msi XP


Cytat: REPAIRMAN w 20 Maj 2011, 15:30
• Duża ilość różnych zastosowań

A LMI nie?


Cytat: REPAIRMAN w 20 Maj 2011, 15:30
• Darmowa licencja do użytku niekomercyjnego

LMI rowniez.


Cytat: REPAIRMAN w 20 Maj 2011, 15:30
• Przyjazny interfejs

Kwestia gustu. Dla mnie TV jest absolutnie nieintuicyjny, a przyjazny interfejs to wlasnie domena LMI. Nawet wiecej, TV jest tak bardzo skomplikowany i nieintuicyjny, ze NIGDY nie udalo mi sie za jego pomoca polaczyc z zadnym z moich kompow. Nigdy, ani jeden raz nie udalo mi sie go uzyc. Dostalem nerwicy, polamalem klawiature, rozwlalilem myszke o sciane i wylysialem w polowie, a TV dalej sie nie laczyl. A chodzilo tylko o polaczenie LAN miedzy dwoma moimi kompami, stojacymi obok siebie. 20 centymetrow od siebie! Wtedy TV poszedl w cholere ;).






Co nie zmienia faktu, ze w kolejnym watku mozemy sobie podyskutowac nad wyzszoscia swiat bozego narodzenia nad swietami wielkanocy ;)   :parrrty:



A, btw, czy w TV mozna przyznawac innym osobom dostep do:
- calego mojego TV?
- wybranych kompow?
- wybranych grup kompow?

Przyklady:
- Do mojej grupy kompow `SKB@P` maja dostep Cyfron i Rafal, kazdy z Nich ma swoj wlasny logpass (nie znany mi). Moga`w moim imieniu` dodawac kompy do sieci, administrowac, przegladac dzienniki zdarzen itp. i wykonywac inne typowe czynnosci, z wykluczeniem zmiany zawartosci grup kompow (nie moga przeniesc kompa z grupy `Praca biuro` do grupy `SKB@P`, co wiecej nie wiedza jakie grupy kompow mam zalozone - maja dostep do tego i widza to co zostalo Im udostepnione).
- Do grupy kompow `Pomoc` (znajomi ktorzy czasami cos potrzebuja) ma dostep moja dziewczyna.
- Do grupy kompow `Adressing` ma dostep moj szef, Jego syn i wybrani wspolpracownicy z firmy.
- Dla kazdego z uzytkownikow zaproszonych do mojej sieci moge ustalic inne prawa i wykluczenia, zakresy dostepu. Uzytkownicy zaproszeni do mojej sieci nie wiedza o sobie nawzajem, nie znaja swoich przywilejow.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

GRID

AiDec wiedziałem że nie powstrzymasz się od wypowiedzi w tym wątku.  :D

AiDec

No swedzialo mnie dopoki nie odpisalem na `oszczerstwa` ;).


A zauwazyles ze jeszcze nikt nie odpisal na moje pytania? A przeciez tyle osob uzywa TV. Znaczy nie wiedza czy sie da czy nie, czy po prostu nie da sie i nie chca przyznac ze jednak LMI wygrywa?  ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

GRID

Każdy używa tego co mu bardziej leży. Tworząc tekst, program, cokolwiek ciężko trafić w gusta wszystkich.

Tomasz R. Gwiazda

wazne ze jest jakis wybor :)

ja jeszcze inna opcje mam zeby laczyc sie z firma np

Zdalny pulpit do maszyny z zew IP, potem zdalny pulpit do maszyny z wew IP a potem klientem VmWare vSphere do Virtualek :D , mozna i tak hehe
a alternatywa LMI, 1 miejsce i 1 logowanie :)

Cyfron

ja właśnie bym chciał jakąś rzeczywistą alternatywę do LMI, ale taką, żeby też mnie nie interesowało gdzie komp stoi, ile po drodze jest przekierowań NATów Firewalli i innych badziewi. Wolę już się zalogować na LMI i tam pracować, niż odpalać 3 programy (bo do niektórych, zanim polecono mi LMI musiałem odpalać 2 tunele)

REPAIRMAN

Cytat: AiDec w 21 Maj 2011, 13:45
No swedzialo mnie dopoki nie odpisalem na `oszczerstwa` ;).


A zauwazyles ze jeszcze nikt nie odpisal na moje pytania? A przeciez tyle osob uzywa TV. Znaczy nie wiedza czy sie da czy nie, czy po prostu nie da sie i nie chca przyznac ze jednak LMI wygrywa?  ;)

Jak dzieci ;)


A kto wywyzsza inny program nad drugim ??
Znowu odbiegamy od tematu, chodzi o alternatywy a nie o lepsze programy, szkoda ze tak sie rozpisales nie wtym temacie co trzeba, trzeba bylo zalozyc nowy  XD. ( poswiecony LMI a nie jego zamiennikom ).

W zadnym wypadku nie negowalem LMI ;)

Zdrowko :  :parrrty:


jacab

Cytat: REPAIRMAN w 20 Maj 2011, 15:30
• Przyjazny interfejs

Kwestia gustu. Dla mnie TV jest absolutnie nieintuicyjny, a przyjazny interfejs to wlasnie domena LMI. Nawet wiecej, TV jest tak bardzo skomplikowany i nieintuicyjny, ze NIGDY nie udalo mi sie za jego pomoca polaczyc z zadnym z moich kompow. Nigdy, ani jeden raz nie udalo mi sie go uzyc. Dostalem nerwicy, polamalem klawiature, rozwlalilem myszke o sciane i wylysialem w polowie, a TV dalej sie nie laczyl. A chodzilo tylko o polaczenie LAN miedzy dwoma moimi kompami, stojacymi obok siebie. 20 centymetrow od siebie! Wtedy TV poszedl w cholere ;).






Co nie zmienia faktu, ze w kolejnym watku mozemy sobie podyskutowac nad wyzszoscia swiat bozego narodzenia nad swietami wielkanocy ;)   :parrrty:



A, btw, czy w TV mozna przyznawac innym osobom dostep do:
- calego mojego TV?
- wybranych kompow?
- wybranych grup kompow?

Przyklady:
- Do mojej grupy kompow `SKB@P` maja dostep Cyfron i Rafal, kazdy z Nich ma swoj wlasny logpass (nie znany mi). Moga`w moim imieniu` dodawac kompy do sieci, administrowac, przegladac dzienniki zdarzen itp. i wykonywac inne typowe czynnosci, z wykluczeniem zmiany zawartosci grup kompow (nie moga przeniesc kompa z grupy `Praca biuro` do grupy `SKB@P`, co wiecej nie wiedza jakie grupy kompow mam zalozone - maja dostep do tego i widza to co zostalo Im udostepnione).
- Do grupy kompow `Pomoc` (znajomi ktorzy czasami cos potrzebuja) ma dostep moja dziewczyna.
- Do grupy kompow `Adressing` ma dostep moj szef, Jego syn i wybrani wspolpracownicy z firmy.
- Dla kazdego z uzytkownikow zaproszonych do mojej sieci moge ustalic inne prawa i wykluczenia, zakresy dostepu. Uzytkownicy zaproszeni do mojej sieci nie wiedza o sobie nawzajem, nie znaja swoich przywilejow.
[/quote]



jak ktos pisal TV i LMi to dwa inne programy, AiDec pisze chyba o wersji platnej LMi, jak sie ktos przyzwyczai to nie zauwaza roznicy ;):

pracuje na jednym i drugim bo musze, wiec:
LMI (wersja free):
- trzeba instalowac i odpalac agenta na zdalnym,
- dostep przez przegladarke, z dowolnego kompa na swiecie, nie trzeba odpalac zadnej managera na zarzadzajacym
- brak transferu plikow (caly czas pisze o free),
- kiepska jakosc obrazu
- kompy mozna opisywac
- troche wolniejszy niz TV, ale nie ma ograniczenia czasu pracy
w wersji platnej ma wszystko co pisze AiDec

TV (wersja free)
- ma transfer,
- nie trzeba instalowac na kompie, ale trzeba odpalic agenta na zdalnym i managera na zarzadzajacym (bez instalacji)
- dosc szybki,
- ograniczenie pracy do 5 minut, a pozniej odczekac trzeba 2 (wersja free)
- brak roznorodnosci uprawnien, ale jest identyfikator klienta staly i haslo jednorazowe przy kazdym odpaleniu

Jak widzicie przeznaczenie to samo, ale filozofia dostepu troche inna.
Szukam tez alternatywy dla TV czyli programu uruchamianego bez instalowania (ogromna zaleta w firmach i instytucjach, gdzie lape na kompach trzyma admin)



Troll81

witamy jacab na forum i zapraszamy do działu wizytówki.