Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Szczepionka przeciwko HIV działa !!! na myszkach.

Zaczęty przez GRID, 02 Grudzień 2011, 21:19

GRID

http://kopalniawiedzy.pl/HIV-szczepionka-mysz-Vectored-ImmunoProphylaxis,14618

Troll81

Ważne. Tym bardziej w 20 rocznicę śmierci Freddiego.

REPAIRMAN

Czas pokaże jak to naprawdę działa , fakt faktem testy trwają długo ale jak to będzie się odnosiło do "tkanki" ludzkiej , kto wie ;)

lolek

Ważne że idziemy ciągle do przodu i to nie tylko w sprawi HIV, ale i w innych "dziedzinach" medycyny  :)

Tobas

Ważne, że powstają takie platformy i projekty jak BOINC, bo dzisiejsze czasy nie sprzyjają rozwojowi
medycyny - firmy farmaceutyczne nastawione są tylko zysk - nie interesuje ich dobro człowieka.

Troll81

No nie przesadzaj Tobas. Praca ludzi którzy są ekspertami w dziedzinie biologii kosztuje. Taki pan chciałby zarabiać 200k dolarów rocznie a badania nieraz trwają 5 i więcej lat. I pracuje nad nimi zespół takich ludzi. No sorry ale to po prostu jest drogie....

krzyszp

Obydwaj macie rację, badania są drogie, a firmy farmaceutyczne są słabo skoncentrowane np. nad leczeniem malarii - to się nie opłaca, bo większość klientów jest za biedna...  :(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

lolek

Tylko że licząc BOINC też koncentrujemy się nad badaniem chorób nam zagrażających: HIV/AIDS, rak, dystrofia mięśniowa itd. To jest ta sama grupa chorób którymi zainteresowane są koncerny farmaceutyczne.
A to że chcą zarabiać, no cóż tak działa większość firm. Badania są bardzo kosztowne, a przez cały ich cykl przechodzi tylko niewielka część potencjalnych leków. Na leku który przejdzie pomyślnie całą procedurę muszą pokryć badania tych które jej nie przeszły, a dodatkowo zarobić.

krzyszp

Dlatego tak lubię BOINC - często zajmuje się problemami, do których "brak serca" wykazują korporacje. W dodatku publikowanie wyników służy wszystkim, a nie jednemu gigantowi.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

chyba kasa to nie wszystko
przy okazji smierci Jobsa wspominalem ze nie slyszalem zeby on zajmowal sie filantropia przy tych mld co on mial.
jeden miliarder to za malo zeby wynalesc lek czy moze on nie przekazal na to grosza?

lolek

Z tego co słyszałem to jego głównym wkładem w filantropię było zamkniecie takich programów prowadzonych przez Apple (1997r)  :bad:

Tomasz R. Gwiazda

ktos potrafi wyjasnic ten "fenomen"? i tak nie umarl jako najbogatszy...

Tomasz R. Gwiazda

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,10760395,Microsoft__z_wirusem_HIV_walczmy_jak_ze_spamem.html

Troll81

Jesli ich filtry będą równie skuteczne jak filtry windowsa to ja już wolę chemioterapię.....