[PRZYJMĘ] zasilacz 350W do starszego PC

Zaczęty przez gregre, 25 Marzec 2012, 18:16

gregre

jak w temacie jako że mój stary PC nie chce się już obudzić,

przyjmę działający zasilacz mocy blisko 350W

gregre

wiem, wiem, odpowiadam sam sobie, a jednak muszę popytać
zasilacz który poszukuję posiada Crash dogadałem się z nim na PW, przelałem niewielkie pieniążki i... no właśnie czekam już ponad 2 tygodnie i nie mam przesyłki, co lepsze Crash logował się ostatnio 31marca...

co robić? czekać cierpliwie dalej ?

Cyfron

PoznanskaPyra też coś kupował od niego, nie wiem, czy dostał to co chciał...

AL

Chyba też nie - widać kolega czasu nie ma skoro tak dawno się logował. Tym niemniej trzeba się sprawie przyjrzeć.

Troll81

Wiesz.... wypadki chodzą po ludziach.... kolega crash jak dotychczas nie dał się poznać ze złej strony więc mam nadzieję że cokolwiek sie dzieje to nie jest to bardzo poważne i np padł mu komp a nie np miał wypadek i leży w śpiączce...

PoznanskaPyra

Zero odpowiedzi od Crasha czy to PW czy E-mail. Niby mieszka w okolicach krakowa, więc jak by co liczę na was. Ja te 200zł to na bilety czy benzynę stracę.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Gołąbpocztowy

podaj adres na pw to wyślę. A jeżeli chcesz to z własnej woli prześlij jakieś drobniaki na SKB@P

gregre

Cytat: Gołąbpocztowy w 12 Kwiecień 2012, 21:18
podaj adres na pw to wyślę. A jeżeli chcesz to z własnej woli prześlij jakieś drobniaki na SKB@P
wiadomość na PW poszła i... cisza

temat podumiera a jest jak najbardziej aktualny  :-[

Cyfron

śledź ruch ze sprzętem ze stanu SKB@P - możliwe, że coś za niedługo będzie.

xelexin

Sprawdz ile trzeba napewno :) mam jakiś 230W, potem zejde do magazynu i zerkne czy coś jeszcze nie ma..
 


gregre

założony był no-name 350W, wg mnie niżej jak 300W może być już niebezpiecznie
myślę że aż do 230W nie zejdę

gregre

a tak w ogóle to ma ktoś blisko do kolegi CRASH'a ?
Grajów, Wieliczka i te okolice...

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

AL

Chyba jedynie z aktywnych na forum Cyfron z pracy miałby najbliżej...

PoznanskaPyra

Te 200zł za które mnie koleś wydymał + to co mam na boinc-a i mam super kartę grafy.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

gregre

ode mnie zaledwie 30pln,
ale już sam fakt...

waldas

mam do zezłomowania jakies PIII prawdopodobnie działające (podobno jak jeden z szefów go przynosił to działał) za koszt przesyłki + na jakieś % dla kolegi który zaniesie i wyśle na poczcie, bo ja niestety nie mam na to czasu, mogę go przesłać jak ktoś chce, ze względów mojej polityki i bezpieczeństwa wymontowuję HDD. Kto pierwszy ten lepszy.

PS. po majówce (tj. w poniedziałek) mogę go sprawdzić i potwierdzić jego sprawność oraz moc zasilacza. Szczegóły na PW.

gregre

jako że zasilacza dalej nie mogę zdobyć to potrzebuję pomocy w diagnozie (o ile to możliwe)
zasilacz marki: Deer model: DR-C350ATX
założony i podpięty pod PC przycisk Power nic nie daje, kompletne zero
po zapięciu ON na zasilaczu słychać przez chwilkę jak kondensatory się ładują (standardowy pisk z narastającą częstotliwością)

zasilacz "goły" nie wpięty w PC, zwarty Pin 14 do masy, załączam ON i zasilacz odpala, wiatrak się kręci i po niecałej minucie znowu zgon...
odleży kilkanaście minut i znowu załączy i zgon...

wymieniłem 4 spuchnięte kondensatory na nowe, przykróciłem nadtopione izolacje kabelków 12V, poprawiłem luty i dalej nie wiem już co może być nie tak  :dunno:

ryszard.korczyk

Zasilacze tej firmy były bardzo słabe jakościowo, naprawdę nie warto by się nim zajmować. poprzeglądam złomy, może coś znajdę.

Radegast

Ja znalazłem 300-watowego Codegena i chętnie oddam :D