AP26 search

Zaczęty przez Jarek Wróblewski, 31 Grudzień 2008, 22:19

Jarek Wróblewski

Kilka dni temu PrimeGrid uruchomił podprojekt AP26 Search.

Celem tego podprojektu jest znalezienie postępu arytmetycznego złożonego z 26 liczb pierwszych.

Najnowsza historia związana z postępami arytmetycznymi liczb pierwszych jest następująca:

17 marca 1993 A. Moran, P. Pritchard i A. Thyssen znaleźli pierwszy znany postęp arytmetyczny złożony z 22 liczb pierwszych (w skrócie AP22).

W kwietniu 2004 Ben Green i Terrence Tao udowodnili, że istnieją dowolnie długie postępy arytmetyczne liczb pierwszych. Dowód jest jednak niekonstruktywny i nie tylko nie pozwala na konstruowanie przykładów, ale nawet w żaden sposób nie ułatwia ich znajdowania.

24 lipca 2004 Markus Frind, Paul Jobling i Paul Underwood poprawili 11-letni rekord znajdując pierwszy znany AP23.

18 stycznia 2007 znalazłem pierwszy znany AP24. Do trwających tydzień obliczeń wykorzystałem komputery w pracowniach studenckich Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Formalnie komputerów było 75, ale faktycznie tylko 30 64-bitowych. Komputery 32-bitowe miały udział raczej symboliczny, ich wydajność w tym konkretnym programie jest bowiem żałośnie niska. Do poszukiwań użyłem programu w C, opartego na zaprojektowanym przeze mnie algorytmie szukania długich postępów arytmetycznych liczb pierwszych.

Szukanie postępu 25-wyrazowego przekraczało możliwości sieci komputerów w pracowniach studenckich. Jednak Raanan Chermoni, mający dostęp do całkiem wydajnej lokalnej sieci komputerowej, zaproponował mi współpracę. Mój program na jego komputerach doprowadził do znalezienia 17 maja 2008 pierwszego (i jak dotąd jedynego znanego) AP25.

Z kolei pobicie tego rekordu zdaje się przekraczać możliwości lokalnej sieci. Administratorzy PrimeGrid zaoferowali mi uruchomienie poszukiwań AP26 w systemie obliczeń rozproszonych. Geoff Reynolds udoskonalił i dostosował do potrzeb obliczeń rozproszonych w sieci moją wersję programu nakierowaną na szukanie postępów 26-wyrazowych.

Skutkiem ubocznym poszukiwań AP26 będzie zapewne wielokrotne poprawianie rekordów największych znanych AP24 i AP25 odnotowywanych na stronie:
http://users.cybercity.dk/~dsl522332/math/aprecords.htm

Nie będę ukrywał, że byłoby mi bardzo miło, gdyby członkowie drużyny BOINC@Poland dołożyli jakieś polskie akcenty do tych poszukiwań.

Więcej informacji można znaleźć na forum:
http://www.primegrid.com/forum_forum.php?id=38

Na razie do włączenia się do poszukiwań potrzebny jest 64-bitowy Linux, ma się też pojawić wersja programu dla 64-bitowego Windowsa.

Jednym z założeń algorytmu jest wyeliminowanie korzystania z pamięci RAM i zmieszczenie się w pamięci podręcznej procesora, zatem program w zależności od procesora może korzystać z RAM-u mało albo wcale.
Znaleziono AP26:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1246#22466

Troll81

JUak sie pojawi wersja na windowsy to sie doczepię :D na razie liczę pozostałe podprojekty primegrid

RAD-Poland

#2
wielu członków naszego zespołu z pewnością dołączy do tych poszukiwań, kliku na co dzień korzysta z linuksa, a ostatni wyścig w PrimeGrid skłonił paru naszych liczydłowych do zgłębienia tajników instalacji 64 bitowej wersji Linuksa

jako codzienny użytkownik 64 bitowego Linuksa już dołączyłem do tych poszukiwań i wiem, że emik również od kilku dni przelicza ten podprojekt PrimeGrid

na zachętę dodam (zwłaszcza dla punktomaniaków), że podprojekt ten został wysoko wyceniony punktowo przez zespół projektu PrimeGrid

dane dla Linux64 AMDX2 3800+ 2,0@2,4
AP26 Search (v1.00)
865,71 sek
13,61 pkt/wu
56,6 pkt/h_core


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

U mnie 10 minut - 13.61cr
60 minut - 81.6 cr/h/core



W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Jako niecodzienny uzyszkodnik Linuksa, dolacze kiedy bedzie to mozliwe :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Punktomaniacy powinni się tym bardzo zainteresować, bo nie licząc cheaterskich sztuczek jakie możliwe są np. w Milky, Prime + AP26 to chyba najlepiej punktujący projekt.
Licząc przez noc tak mniej więcej 50/50 z PPS Sieve (regularnie co jakiś czas nie chciało mi pobierać zadań z AP26 więc dorzuciłem drugi subprojekt żeby komp nie idlował) wpadło mi od wczorajszego wieczora ładne parę k creditów, dawno już czegoś takiego nie widziałem %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Can-D

#6
Nie od dziś wiadomo,że sieve + 64 bity ładnie punktują ;) Właśnie instaluje linuxa,zaraz obadamy sprawe XD

Aż dziw,że tak mało osób liczy primegrid,zresztą w św.pamięci Rieselu jednym quadem + win64bit,robiłem  w porywach 10k dziennie.

IThorne

#7
Widzę, że 64-biciaki ostro sobie jeżdżą. A aplikacja dla 32 jest planowana (spodziewam sie negatywnej odpowiedzi po tym jak zobaczyłem tekst o ich marnym wkładzie w szukanie AP24)?

PS. Widzę, że mamy kolejny polski projekt. No dobra, prawie polski, bo PG trochę pomaga.



Can-D

E5200 @ 2.50GHz/niekręcony/ -- ok 930-980 sec


Jarek Wróblewski

Cytat: IThorne w 01 Styczeń 2009, 19:01
Widzę, że 64-biciaki ostro sobie jeżdżą. A aplikacja dla 32 jest planowana (spodziewam sie negatywnej odpowiedzi po tym jak zobaczyłem tekst o ich marnym wkładzie w szukanie AP24)?

To chyba nie jest na 100% zdecydowane, ale nie wiem, czy uruchamianie tego na 32 bitach jest sensowne, zwłaszcza w sytuacji, gdy mogą one bardziej wydajnie brać udział w innych projektach.

Ja używałem do AP24 komputerów 32-bitowych, bo one akurat w owym czasie nie miały nic lepszego do roboty. Nie robiłem dokładnych pomiarów, ale różnica prędkości była dramatyczna - na oko ponad 10-krotna, przy stosunkowo niewielkiej różnicy taktowania procesora. W programie AP26 różnica wydaje się być mniejsza, ale nadal jest spora.

Ja przekazałem PrimeGrid-owi program, tzn. całą procedurę wykonującą właściwe obliczenia, a oni to opakowali tak, aby dało się to uruchamiać w sieci. Zmiany w samej procedurze liczącej dotyczyły chyba głównie wymiany procedury testującej pierwszość, aby nie używać gmp oraz wstawienia punktów kontrolnych zapisujących postęp obliczeń. Na zagadnieniach sieciowych się nie znam, więc nawet nie starałem się śledzić,  jak oni to opakowywali. Nie mam więcej informacji o szczegółach ich planów niż można zdobyć z dyskusji na forum PrimeGrid:

John (Forum moderator): . NOTE: Currently only available for 64 bit Linux. 64 bit Windows will come later. 32 bit has such a huge disadvantage in processing time that we are reviewing whether it will be implemented.

Blast: And if 32bit is so slow, just forget about it, there's plenty to do for 32bit machines already.

Widać więc, że idea uruchamiania programu na 32 bitach nie cieszy się poparciem.

Dodam od siebie, że prędkość programu może zależeć także od typu procesora i jego pewnych trudno przewidywalnych cech. W programie AP24 używałem:
AMD Athlon 64 Processor 3000+ (1800 MHz)
Intel Pentium D  805 CPU 2.66GHz

Na dwurdzeniowym Pentium-ie można było uruchomić dwa wątki, ale każdy chodził z prędkością ok. 0.6 Athlona, czyli 2-rdzeniowy Pentium był wart 1.2 Athlona.

Jednak w jednym z późniejszych projektów uruchomiłem program, który na każdym rdzeniu Pentiuma dawał 20% wydajności Athlona. Zatem dwurdzeniowy Pentium był w tym wypadku wart 0.4 Athlona. Kolega wytłumaczył mi, że ten model Pentiuma miał problemy z operacją shiftu, na której opierał się ten konkretny program.

Z później uruchamianych projektów na nowszych komputerach, mam podstawy sądzić, że
Intel(R) Core(TM)2 CPU          6300  @ 1.86GHz
już nie ma takich wad i wydajność jego rdzeni jest podobna do wyżej wspomnianego Athlona, natomiast rewelacyjnie spisuje się
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU     E8400  @ 3.00GHz
ale tu głównym czynnikiem może być wyższe taktowanie.

Wersja programu, którą przekazałem PrimeGrid-owi, jest publicznie dostępna w katalogu
http://www.math.uni.wroc.pl/~jwr/AP26/
plik AP26.ZIP

Wersja ta wymaga do kompilacji gmp, ja używałem pod linuxem polecenia:
gcc -O3 -lm -lgmp -o ap26-32 timing32.c
gcc -O3 -lm -lgmp -o ap26-64 timing64.c
odpowiednio na 32 i 64 bitach. Powyższe programy są tak ustawione, że nie robią nic użytecznego poza testowaniem prędkości, bo przebiegają po zakresie już przeliczonym.

Na komputerach, na których to testowałem, test zajmował 7-12 minut (64 bity) oraz ok. 55 minut (32 bity).

Nie wiem na ile zmiany wprowadzone przez Geoffa Reynoldsa zoptymalizowały sam program, ale podejrzewam, że proporcja wydajności poszczególnych typów procesorów powinna być z grubsza zachowana.

Znaleziono AP26:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1246#22466

TJM

Odpaliłem timing64, na Q6600@3.6GHz benchmark leci 4m10s przy gołej kompilacji tak jak podane jest wyżej. Dodanie -mtune=core2 skraca czas do 4m4s, niewiele ale zawsze. Może kombinując z innymi parametrami kompilacji dałoby się coś więcej wycisnąć.
Chciałem testnąć z kompilatorem Intela, ale wpadłem w drobne problemy z libgmp, nie do przeskoczenia przy niewygodnym dostępie do konsoli jaki mam w tej chwili (putty na telefonie) - późnym wieczorem jak wrócę do chaty pokombinuję jeszcze,

Czy Primegrid pozwala używać własnych, zoptymalizowanych aplikacji ?  :arrr:

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

kempler

Mam do Pana takie pytanie. Czy można umieścić Pana imię,  nazwisko i stopień naukowy w naszej wiki ? Chciałbym umieścić te informacje w opisie tego projektu.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Jarek Wróblewski

Cytat: TJM w 02 Styczeń 2009, 09:08
Czy Primegrid pozwala używać własnych, zoptymalizowanych aplikacji ?  :arrr:

Niw wiem, ja w ogóle nie mam bladego pojęcia jak działa ten mechanizm rozdziału zadań i cały ten system BOINC.
Może trzeba byłoby spytać o to administratorów PrimeGrida?

Nie wiem na ile poprawki Geoffa Reynoldsa zoptymalizowały program, to może mieć większe znaczenie niż tych kilka sekund na ustawieniach kompilatora. Nie wiem, czy PrimeGrid jest skłonny udostępniać kod, którego używa.

Inna sprawa, że sam program liczący nie był chyba optymalizowany przez żadnego programistę, bo zakładam, że Geoff Reynolds nie wgryzał się w szczegóły algorytmu i poprawił co nieco na wierzchu. Ja mogę zaprojektować algorytm i napisać działający program w gołym C (żadnych asemblerów), biorąc niektóre ustawienia na wyczucie, co też zrobiłem. Ale optymalizowanie samego kodu i testowanie wielu wersji, żeby zaoszczędzić parę sekund, przekracza moje możliwości. Jako że nie jestem zawodowym programistą, nie jestem w stanie sprawnie tworzyć i testować wielu wersji.

Jedną z rzeczy, którą zrobiłem na wyczucie, było zastąpienie pojedynczych dzieleń 64-bitowych wieloma szybszymi operacjami. Na ile jest to opłacalne, może zależeć od procesora.

W pliku AP26.h oraz w pliku Sito.h są wprowadzone i używane zmienne s61-s97, m61-m97, r61-r97. A może to za dużo? Może należało skończyć na 89 zamiast 97? A może za mało, może należało dołączyć 101? Nie trzeba rozumieć algorytmu, aby wprowadzać i testować odpowiednie zmiany, jeśli się ich konsekwentnie dokona we wszystkich wystąpieniach. Ale to wymaga żmudnej dłubaniny przy programie i daje wątpliwy, bo zależny od warunków (procesora), efekt.

Jestem przekonany, że PrimeGrid chętnie dowiedziałby się o wszelkich możliwych optymalizacjach.

John na forum PrimeGrid napisał:

The arguments for AP26 are Kmin Kmax shift. It correlates with the WU name of ap26_Kmin_Kmax_shift_WU iteration. For example, ap26_1603_1605_0_0 is Kmin=1603, Kmax=1605, shift=0, and initial result.

Ten sam efekt można uzyskać wykonując w timing??.c:
SearchAP26(1603,0);
SearchAP26(1604,0);
SearchAP26(1605,0);
zatem timing??.c po odpowiedniej modyfikacji pozwala porównać czas wykonania odpowiednich WU z czasem własnej wersji programu. Może być różnica ustawień, jeśli chodzi o to, jak długie ciągi są zapisywane do pliku z wynikami, ale to na czas istotnie wpływać nie powinno. Tym się zresztą łatwo reguluje w linijce
if(AP_Length>=14){

Znaleziono AP26:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1246#22466

Jarek Wróblewski

Cytat: kempler w 02 Styczeń 2009, 09:32
Mam do Pana takie pytanie. Czy można umieścić Pana imię,  nazwisko i stopień naukowy w naszej wiki ? Chciałbym umieścić te informacje w opisie tego projektu.

Jak najbardziej, będę zaszczycony. Jestem doktorem matematyki, habilitacji nie mam i nie planuję. Pewnie w oficjalnym dokumencie powinienem występować jako Jarosław.
Znaleziono AP26:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1246#22466

kempler

Dziękuję. Dr Jarosław Wróblewski z Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Kryniek

Cytat: kempler w 02 Styczeń 2009, 10:20
Dziękuję. Dr Jarosław Wróblewski z Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Miło widzieć w BOINC polskich naukowców, daje Pan przykład innym. Chciałoby się teraz rzec - więcej, więcej, więcej... ;D

Ps. powodzenia w projekcie.

Troll81

Hehehehe. Wrocław może w końcu sięgnie po BOINCa :D Bo jak dotychczas to słabo polibuda i uniwerek korzystają z tego darmowego superkomputera :( a szkoda. Przydałby sie jakiś silny polski projekt.

ksysju

Witam

Już zabrakło wu ?. Bo coś nie chce ssać.

A na server_status projektu nie ma.

--
ksysju
ksysju

emik

timing64, na T5500@1.6gGHz leci 9m11s

ze strony głównej Prime:    Available: AP26 Search     3661


Jarek Wróblewski

To może ktoś kto jednocześnie zna angielski i rozumie mechanizmy tego całego interesu zgłosi to do PrimeGrid-u.
Ja wspomniałem na ich forum o problemie z pobieraniem WU, ale nie umiem tego precyzyjnie wyjaśnić, bo się na tym nie znam.

Z tego co się zorientowałem z postów na forum PrimeGrid-u, WU są tworzone przez połączenie trzech kolejnych liczb k. Te k, które są podzielne przez liczbę pierwszą z przedziału 29-59, są pomijane przez program, ale oni je chyba wkładają bez sprawdzenia do WU. Wydaje się, że oni nie odsiali WU, które zawierają 3 takie k, przynajmniej w początkowej fazie, nie wiem jak jest teraz. W każdym razie takie WU powodują błędy, na forum PrimeGrid-u jest parę zgłoszeń tego typu. Być może takie wiszące WU, których może być kilkadziesiąt, powodują problemy. Odnoszę wrażenie, że różne kłopoty mogą być spowodowane tym, że to wczesna faza podprojektu i nie wszystkie takie problemy zostały rozpoznane i usunięte.

Znaleziono AP26:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1246#22466

Troll81

okres niemowlęcy :D

TJM

Drobne problemy z pobieraniem WU w takim projekcie jak Prime chyba zawsze bedą. Projekt składa się z wielu podprojektów i aplikacji, jedne mniej popularne inne więcej, pewnie po prostu zdarzają się momenty kiedy zadań dla jednego z podprojektów nie ma w kolejce czekającej na wyjście. Lekarstwem na to jest bufor choćby z 0.3 dnia - jak zadania nie zassają się za pierwszym razem, pewnie za którymś requestem się trafią.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Can-D

Ja zassałem już kilkaset ap26.

Zauważyłem,że prime wysyła do mnie po około 32 zadania jednorazowo,kwitując ponowną prośbe  komunikatem,że brak jednostek do pobrania,a dalsze requesty zwiększają tylko czas oczekiwania na jednostki.

A więc robie tak,zwiększam bufor np do jednego dnia i dostaje 30 pare jednostek,kolejna prośba wiadomy komunikat,a więc zmniejszam bufor np do 0,3 dnia tak aby menadzer nie prosił o jednostki,za kilkanaście minut znowu zwiększam bufor dostaje 32 jednostki i zmniejszam bufor,i znowu za kilkanaście minut powtarzam to samo.W ten sposób mam już kilkaset  wu w buforze  XD

emik

dobry sposób XD - już mam prawie 200 w buforku


RAD-Poland

#24
EDIT

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

ksysju

Hi

U mnie krzyczy o jakimś limicie per cpu 499  ;D

--
ksysju
ksysju

Can-D

@ksysju
Widze niezłe stadko tam masz i to karmione 64 bitami ;D Tylko pozazdrościć :arrr:

Mchl

Panie doktorze, a czy mógłby nam Pan przybliżyć, gdzie liczby tego typu mogą znaleźć zastosowanie?
Saam osobiście jestem fascynatem różnych ciekawych liczb, ciągów, szeregów etc. Można zauważyć, że niektóre tego typu poszukiwania są niejako sztuką dla sztuki, podczas gdy wyniki innych mają bardzo konkretne zastosowania (w przypadku liczb pierwszych najczęściej chyba w kryptografii).
Jak jest w przypadku liczb AP?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Jarek Wróblewski

Można powiedzieć, że poszukiwanie AP to sztuka dla sztuki. Chociaż nigdy nie wiadomo, kiedy taka sztuka dla sztuki znajdzie zastosowanie, bo przy okazji rozwija się różne algorytmy. Ale przede wszystkim to zabawa dla ludzi zafascynowanych tymi rzeczami. Przy okazji weryfikująca pewne teorie, wyobrażenia o występowaniu i rozmieszczeniu liczb pierwszych.

Poszukiwania dużych liczb pierwszych, takie jak to robi np. PrimeGrid, czy też publiczne poszukiwania jakichkolwiek liczb pierwszych, w kryptografii zastosowania nie mają absolutnie żadnego. Po pierwsze, nikt przy zdrowych zmysłach nie użyje w kryptografii liczb pierwszych ogólnie znanych, bo istotą zastosowania liczb pierwszych w kryptografii jest ich tajność, a więc m.in. w żadnym wypadku nie mogą mieć one żadnej szczególnej postaci. Po drugie, te liczby nie mogą być zbyt duże, bo zakodowanie krótkiej wiadomości nie może trwać paru tygodni, a tak by było, gdyby użyć liczb o milionach cyfr.

Uczciwie mówiąc, z kryptografią wiąże się bardziej umiejętność rozkładania liczb na czynniki pierwsze, bo to pozwala łamać szyfry. Liczby pierwsze używane w kryptografii mają po kilkaset cyfr, ich znajdowanie dla potrzeb kryptografii nie jest żadnym problemem, znajduje się je w ułamku sekundy. Kryptografia używająca liczb pierwszych też wyrosła z takiej sztuki dla sztuki, jednak w obecnym czasie znajdowanie liczb pierwszych dla potrzeb kryptografii nie jest wyzwaniem obliczeniowym. Teoria matematyczna zrobiła swoje i już.
Znaleziono AP26:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1246#22466

Mchl

No proszę... W sumie do tej pory nie zastanawiałem się nad tym, ale rzeczywiście wychodzi na to, że odnajdywanie liczb pierwszych jest tutaj niejako "efektem ubocznym" poszukiwania i weryfikacji algorytmów

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

mindc

#30
Według mnie, takie "szukanie" liczb, ciągów, zależności, to przede wszystkim potwierdzanie albo udowadnianie istniejących teorii i twierdzeń. Przy okazji udowodnienia jakiejś teorii, czasami automatycznie rozwiązują się inne problemy matematyczne. Więc liczenie czegokolwiek, nawet w przypadku "sztuka dla sztuki" ma wielki sens dla mnie. Zawsze jest szansa na jakiś przełom, na rozwiązanie problemu o którym nawet jeszcze nikt nie pomyślał do tej pory...




BTW
dołączyłem do liczących ;D



Szopler

Jak idą prace nad wersją dla X64?

Jarek Wróblewski

Zapytałem administratorów PrimeGrida o orientacyjny termin wersji Win64, jak mi coś konkretnego odpowiedzą, to się wieściami podzielę.

Jeśli dobrze interpretuję te liczby WU, to mi wychodzi, że ksysju wyrabia jakieś 10% przerobu całego AP26. To by wymuszało miejsce w pierwszej dziesiątce. Czy takie statystyki są już gdzieś dostępne?
Znaleziono AP26:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1246#22466

RAD-Poland

#33
Cytat: Jarek Wróblewski w 05 Styczeń 2009, 17:37
Jeśli dobrze interpretuję te liczby WU, to mi wychodzi, że ksysju wyrabia jakieś 10% przerobu całego AP26. To by wymuszało miejsce w pierwszej dziesiątce. Czy takie statystyki są już gdzieś dostępne?
nie słyszałem o takich statystykach

nie dowierzałem, że taki wynik osiągnął nasz ksysju :parrrty:

zrobiłem na szybko pełną statystykę stan na 05-01-09 20:15
łączna liczba przeliczonych wu podprojektu AP26Search = 23898
   
AP26 Search

Poz
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.

19.
20.
21.
22.
23.
24.
___Nazwa_użytkownika__
[B@H] Clooney
ksysju
blah
Skligmund
Lumiukko
lennart SM5YMT
Rebirther
Cori
MartinSpies
Shane Dobkins
Mike
RAD-Poland
AMT-1

Aztylen
Vato
ken69267
Alain Maes
Ward De Ridder
TheDawgz
AiDec
TJM
wscr
Matthias Lehmkuhl
Peter Tibbott
_-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
___WU___

3008
2813
2671
1811
1758
1506
1293
1135
815
660
554
537
448
440
365
299
288
288
280
251
233
222
199
177
__       
Poz
25.

27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
43.
44.

46.

48.
__Nazwa_użytkownika__
Rocoll
emik
johannes
[AF>WildWildWest]Sebastien
Zelvuska
Stoffel
mindc
DoctorNow
Blast
Jayargh
lalera
[SG-SPEG]Puzzle-Peter
Slime
ALB42
Lazarus-uk
John
Prazdrojovi
[AF>HFR>RR] Sp0wn
jurdziol
Jeff17
Augustine
computerguy09
matszpk
henning
_-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
___WU___

162
162
143
142
136
135
128
125
116
99
96
91
43
40
34
33
27
19
12
9
9
8
8
7
__       
Poz
49.
50.


53.



57.


60.




65.






___Nazwa_użytkownika____
vkojlf
Noah Nachhaltig
dh1saj
airwox
root
[AF>HFR>RR]an_heol_a_zo_glaz
mindfox
Ray Ballinger
Kuba Caban
dm1111
Webmaster Yoda
pschoefer
HighTech67
Hawkins
Boyd Stephen Smith Jr.
Juha Kettunen
skinny9699
Nimix
Raimund Barbeln
Tomas
lorr
Patryk Benderz
Rodolfo Hansen
_-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
___WU___

6
5
5
5
4
4
4
4
3
3
3
2
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1

ponadto rezultaty poszukiwań podprojektu AP26Search http://www.primegrid.com/stats_ap26.php

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

Z tego wynika, ze oplacilo sie zainteresowac nasz team AP`kiem :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

emik

zaczynam dostawać takie wiadomości:

pon, 5 sty 2009, 19:59:57|PrimeGrid|Message from server: Resent lost result ap26_107719_107721_0_0
pon, 5 sty 2009, 19:59:57|PrimeGrid|Message from server: Resent lost result ap26_107964_107968_0_0
pon, 5 sty 2009, 19:59:57|PrimeGrid|Message from server: Resent lost result ap26_107921_107923_0_0
pon, 5 sty 2009, 19:59:57|PrimeGrid|Message from server: Resent lost result ap26_107811_107813_0_0
pon, 5 sty 2009, 20:04:38|PrimeGrid|Message from server: Resent lost result ap26_108051_108055_0_0
pon, 5 sty 2009, 20:04:38|PrimeGrid|Message from server: Resent lost result ap26_107793_107796_0_0
pon, 5 sty 2009, 20:04:38|PrimeGrid|Message from server: Resent lost result ap26_107924_107926_0_0
pon, 5 sty 2009, 20:04:38|PrimeGrid|Message from server: Resent lost result ap26_108003_108008_0_0
pon, 5 sty 2009, 20:04:38|PrimeGrid|Message from server: Resent lost result ap26_107838_107840_0_0
pon, 5 sty 2009, 20:04:38|PrimeGrid|Message from server: Resent lost result ap26_107569_107572_0_0


Troll81

moze po prostu w naszym teami jest sporo osób z 64bit linuxami na szybkich maszynach :D ??

Jarek Wróblewski

Co do wersji na Win64, to jak mnie poinformowali administratorzy, może to być kwestia rzędu miesiąca. Czyli raczej nie należy oczekiwać w najbliższych dniach. Wiadomo też, że oni mają kupę innej roboty i takie rzeczy często się opóźniają. Np. samo przygotowanie projektu AP26 trwało pól roku. No więc Windowcy 64 bitowi muszą uzbroić się w cierpliwość, albo zrobić przesiadkę.

A ksysju ma wynik imponujący. Gratulacje! Tak trzymać!
Znaleziono AP26:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1246#22466

PBT_marian_boss

Szkoda że na Win64 trzeba czekać, mam jedną maszynkę z tym systemem i chętnie bym na niej policzył.

mindc

Cytat: Troll81 w 06 Styczeń 2009, 01:42
moze po prostu w naszym teami jest sporo osób z 64bit linuxami na szybkich maszynach :D ??

ja specjalnie do tego celu zapuściłem virtualkę  :attack: