PrimeGrid Linux 64 Bit

Zaczęty przez numerosunos, 10 Marzec 2010, 16:37

numerosunos

Witam,
Posiadam Laptopa http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01470270&cc=us&dlc=en&lc=en
i puszczam na nim PrimeGrida, Boinc 6.4.5.. Całość leci na Ubuntu 9.10 64 bitowym.
Mój problem polega na tym że jak wyłaczę Boinca to on się nie wyłąncza tylko działa w tle nie wiem jak to zmienić.

Piszę jeszcze tutaj bo czytałem że na linuksie 64 bitowym to najlepiej sieve działa a nie LLR. Nie wiem czy to prawda.
Ja ogarniam Sophie Germain Prime Search (LLR) jedna próbka trwa 3 godziny więc akurat dla mnie odpowiednia szybkość.

Jeszcze jedno pytanie skąd mam wiedzieć czy przysyłają mi próbki na wersje 64 bitową? Boinc sam to odczytuje?

Co do ciekawostek temp proc wzrasta dwukrotnie z 35 C do prawie 65 C gdy włączam Boinca :fright:

Pozdrawiam

Pantarhei

W menadżerze zadań systemu możesz wywalić wątki projektów. Mnie Menadżer boinc pyta czy ma się zamknąć sam, czy razem z projektami.

Też liczę na laptopie i mam podobne temperatury. Zbijam je dodatkowym wiatraczkiem umieszczonym w pudełku. Szpara w pudełku jest przytknięta do wydechu laptopa i wyciąga  stamtąd powietrze. :)

Witam na forum. W ten Burzliwy czas.
Zapewniam że normalnie jest tu miło i spokojnie :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

W menadżerze BOINC można ustawić by po zamknięciu menadżera zabijał wątki aplikacji liczących.

Próbki dostajesz z automatu 64 bit. Warunek jest taki że BM też masz 64 bit.

Temperatura wzrośnie bo procka dociążasz do 100% polecam ustawić lapka bliżej okna :D

A tak przy okazji to witam na forum i zapraszam do działu wizytówki.

numerosunos

po czym mam sprawdzic ze jest 64 bitowy?

Tomasz R. Gwiazda

najprosciej przy sciaganiu :D

mnie przy odpalaniu Boinc, w zakladce wiadomosci w 1 linijce cos takiego sie wyswietla
2010-03-09 23:21:54      Starting BOINC client version 6.10.32 for windows_x86_64

Win7 x64 i sciagalem wersje dla x64

W opcjach programu Pomoc --> O boinc managarze tam nie ma zadnej informacji oprocz wersji : 6.10.32



tu masz linka do wszystkich wersji:
http://boinc.berkeley.edu/download_all.php

emik



numerosunos

boinc --version
6.4.5 x86_64-pc-linux-gnu
DziękI!!!!

Troll81

spoko :D od tego jesteśmy :D

Tomasz R. Gwiazda

w poniedzialek zaczyna sie wyscig w PG, twoje x64 sie przyda