Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

ATI GPU w PG

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 06 Styczeń 2011, 14:15

Tomasz R. Gwiazda

zakladam watek w zwiazku z problemem :)

Konfig:
Win7 x64 +ati 5870
stery 10.12



2011-01-06 14:11:28   PrimeGrid   Computation for task pps_sr2sieve_7738268_0 finished
2011-01-06 14:11:28   PrimeGrid   Output file pps_sr2sieve_7738268_0_0 for task pps_sr2sieve_7738268_0 absent

i wszystkie WU z bledem

ze strony projektu blad:

<core_client_version>6.10.58</core_client_version>
<![CDATA[
<message>
- exit code -1073741515 (0xc0000135)
</message>
]]>


any idea ? :)

Tomasz R. Gwiazda

ps: ten watek niewiele wyjasnia

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=2879#29046

Krzysiak

Podobna konfiguracja tylko mam HD5850 i liczy bez problemu  :shame:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

chyba rozwiaznie problemu to instalacja

ATI Stream Software Development Kit (SDK)
http://developer.amd.com/gpu/ATIStreamSDK/downloads/Pages/default.aspx


wydawalo mi sie ze to mam, ale chyba przy okazji problemow jakichs musialem to odinstalowac.
Po tym zaczelo liczyc, zobacze z jakim skutkiem.


Krzysiak_PL_GDA: a jak te WU punktuja? ile na dobe pkt?

S6X

Cytat: S6X w 18 Grudzień 2010, 14:18
Instrukcja jak liczyć PPS (Sieve) na GPU.  8)


1 Wykonywanie obliczeń na procesorze (CPU) i karcie graficznej (GPU).

-W ustawieniach projektu "PrimeGrid preferencje"zaznacz "use CPU" oraz "use ATI GPU" lub "use Nvidia GPU".
-W ustawieniach projektu "PrimeGrid preferencje"zaznacz tylko PPS (Sieve).

2 Wykonywanie obliczeń na karcie graficznej (GPU) i liczenie na CPU innych podprojektów Primegrid.

-W ustawieniach projektu "PrimeGrid preferencje"zaznacz "use CPU" oraz "use ATI GPU" lub "use Nvidia GPU".
-Zaznacz inne podprojekty które chcesz liczyć na CPU.
-Nie zaznaczaj podprojektu PPS (Sieve).
-Zaznacz "Send work from any subproject if selected projects have no work".

W ten sposób wybrane przez Ciebie projekty będą liczonę tylko na CPU ponieważ wersje na GPU nie są dostępne. Zaznaczając
"Send work from any subproject if selected projects have no work" Boinc będzie wysyłał dowolne zadania dostępne na GPU, konkretnie
zadania od PPS (Sieve).

Jeżeli nie chcesz wykonywać zadań na CPU, W ustawieniach projektu "PrimeGrid preferencje" odznacz "use CPU" i zaznacz PPS (Sieve).

CUDA

Powinno działać bez modyfikacji pliku app_info. Boinc powinien pobrać wszystkie potrzebne pliki takie jak:cudart.dll dla windowsa i libcudart.so.2
(32-bit, 64-bit) dla linuksa. Wymagane jest zainstalowanie NET Framework 3.5 lub plików msvcrt90.dll. msvcrt90.dll które będą w najbliższym czasie wysyłane przez boinc automatycznie.

ATI/OpenCL

Powinno działać bez modyfikacji pliku app_info. Boinc powinien pobrać wszystkie potrzebne pliki. Należy zainstalować "Accelerated Parallel Processing (APP) package"
ponieważ zawiera sterowniki obrazu i OpenCL. Sterowniki pobieramy z http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx należy się upewnić że w opisie są wymienione sterowniki OpenCL.


Dla multigpu lub liczenia kilku WU jednocześnie należy zmodyfikować plik app_info.

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=2904

apohawk

Próbowałem to liczyć na 4850, ale próbki się wysypywały. Wgranie sterownika z APP sprawiało, że próbki się faktycznie liczą na GPU, ale i tak się wysypują wcześniej lub później.
No good deed goes unpunished.

mimeq

U mnie wszystko liczy sie jak powinno choc sam juz nie wiem co namieszalem tyle tego robilem  ;D


Krzysiak

#7
Cytat: apohawk w 07 Styczeń 2011, 11:22
Próbowałem to liczyć na 4850, ale próbki się wysypywały. Wgranie sterownika z APP sprawiało, że próbki się faktycznie liczą na GPU, ale i tak się wysypują wcześniej lub później.

No właśnie czegoś nie rozumiem
w sobotę przez przypadek na kompie z dwoma HD4770 pojawiły się próbki PPS Sieva dla ATI i sypało błędami po sekundzie a dziś liczy jak gdyby nigdy nic ?
Dodatkowo GPU-Z pokazuje że ta karta nie obsługuje OpenCL


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

4770 obsługuje opencl :D

apohawk

To czy obsługuje czy nie, zależy także od sterowników.
Mi (4850) GPU-Z pokazuje:
Supported version: Full
Supported Profile: OpenCL 1.0 ATI-Stream-v2.3
No good deed goes unpunished.

mimeq



Krzysiak

Tylko my piszemy o kartach serii HD4xxx
HD5xxx to już następne pokolenie


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Witek68

#12
Mam taki mały kłopot. licząc na GPU (HD 5670) w  PrimeGrid system  dostaje zadyszki, nie można oglądać filmu, okienka  przy przesuwaniu skaczą. Mam Boinc menagera 6.10.60, a aplikacja PrimeGrid: primegrid_tpsieve_1.38_windows_intelx86__ati13ati.exe.
Dodam że licząc w Collatz Conjecture, nie ma tych objawów. W katalogach nie ma też plików app_info.xml. Sterowniki karty najnowsze 11.3 (8.831.2.0)

edit.
Procek to Athlon II x2 250,a ramu 3GB, wiec 2 jajka po 3 Ghz tylko.
na procku liczę climateprediction, Seti@Home, i inne. Jak wyłączę te projekty zostawię tylko PrimeGrid procek prawie że nie jest obciążony, max 20%, i nadal system zamula, nie pomaga tez ustawienie koligacji na 1 rdzeń, wiec to coś związane z używaniem GPU.

Tomasz R. Gwiazda

CC nie zmula tak bardzo...

mozesz sprobowac zrobic tak jesli masz procek Quad, to ustaw zeby BOINC liczyl na 3 z 4 rdzeniach moze to pomoze

Genn

Ja zauważyłem u siebie, że po przejściu na stream sdk 2.3 grafika strasznie zamulała, a przy okazji aplikacja wcale szybciej nie liczyła, czyli brawo amd  %). Proponuje używać sterowników nie-app + stream sdk 2.2, lub starszej generacji sterowników app, pewnie 10.*. A najlepiej to liczyć coś innego ba ta aplikacja jest tylko dla tych którzy będą liczyć primegrida albo nic.



lolek

Cytat: Genn w 14 Kwiecień 2011, 20:47
. A najlepiej to liczyć coś innego ba ta aplikacja jest tylko dla tych którzy będą liczyć primegrida albo nic.
A to dlaczego? Punktuje podobnie jak milka po zmianach aplikacji, jest stabilna i nie przegrzewa karty. Poza tym że projekt bezsensowny (podobnie jak CC) to do nabijania punktów jest całkiem niezy  XP

Witek68

Cytat: lolek w 15 Kwiecień 2011, 09:44
Cytat: Genn w 14 Kwiecień 2011, 20:47
. A najlepiej to liczyć coś innego ba ta aplikacja jest tylko dla tych którzy będą liczyć primegrida albo nic.
A to dlaczego? Punktuje podobnie jak milka po zmianach aplikacji, jest stabilna i nie przegrzewa karty. Poza tym że projekt bezsensowny (podobnie jak CC) to do nabijania punktów jest całkiem niezy  XP

Z tym że projekt jest bezsensownym się do końca nie zgodzę, poza tym jest nagroda za trafienie liczb pierwszych: $150,000 


Troll81

Ale nie ty ją dostajesz :D

Witek68

Nie szkodzi, ale ten kto  znajdzie tą liczbę  jest wymieniony wtedy  :D

lolek

Ja bym jednak wolał kasę  :P

Troll81

A ja wolę nazwisko i kasę :D

Genn

Cytat: lolek w 15 Kwiecień 2011, 09:44
Cytat: Genn w 14 Kwiecień 2011, 20:47
. A najlepiej to liczyć coś innego ba ta aplikacja jest tylko dla tych którzy będą liczyć primegrida albo nic.
A to dlaczego? Punktuje podobnie jak milka po zmianach aplikacji, jest stabilna i nie przegrzewa karty. Poza tym że projekt bezsensowny (podobnie jak CC) to do nabijania punktów jest całkiem niezy  XP
Nabijać punkty w PG to można jak się ma cudaka. Z moich obserwacji wynika że PG punktuje lepiej niż CC ale gorzej niż Milka, poza tym PG zabiera sporo procka (u mnie prawie cały rdzeń) i to wcale nie wynika z zasobożerniości aplikacji tylko spapranej implementacji OpenCL w sterownikach ATI. Dlatego radzę liczenie czegoś napisanego w CAL a aplikacje OpenCL należy omijać szerokim łukiem.



lolek

Przypomnę Ci tylko że nie każdy może liczyć milkę  :whistle:

stasieks

Kilkanaście godzin spędziłem nad sterami i już cholera mnie strzela. Nie uruchomiłem PG, sypie errorami:

Client state   Compute error
Exit status   -150 (0xffffffffffffff6a)

<core_client_version>6.10.60</core_client_version>
<![CDATA[
<message>
- exit code -150 (0xffffff6a)
</message>
<stderr_txt>
Sieve started: 56070026000000000 <= p < 56070032000000000
Thread 0 starting
Error: Creating Context. (clCreateContextFromType): Device not found.
20:56:04 (3584): called boinc_finish

</stderr_txt>
]]>

Device not found, powaliło go. Karta to ATI Radeon HD 5650. Collatz i DNETC liczy. Zainstalowałem ATI Stream SDK, nie wiem jak sprawdzić czy działa. Sterowniki APP nie chciały się zainstalować bo nie znalazły swoich sterowników na kompie (mam sterowniki sony vaio do karty). Jak z tym powalczyć ? Odinstalowałem sterowniki, zainstalowałem stare ATI, APP dalej nie chciał się zainstalować.

HELP !!!!



lolek

Na pewno instalowałeś stery z obsługą Open CL?

AiDec

1. Odinstaluj wszystko co masz od ATI.
2. Restart.
3. Uzyj tego: http://dl.dropbox.com/u/10748374/DriverSweeper_2.1.0-%5BGuru3D.com%5D.exe
4. Restart.
5. Zainstaluj najnowsze stery. Sprawdz.
6. Zainstaluj SDK. Sprawdz.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

stasieks

Niestety, cały czas to samo. Nie mogę zainstalować sterowników ATI.


Krzysiak

Bo niestety są one tak skonstruowane że:
Możesz pobrać tylko ze strony producenta Lapka a tam niestety nikomu nie zależy na aktualizacji
Lub szukać i tu głupio zabrzmi sterowników z piratowanych boże co za czasy  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:


stasieks

#29
Cytat: pszyklejony w 20 Kwiecień 2011, 16:05
Tych spróbuj
https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/mobile/10-6_mobility_vista_win7_64_dd_ccc.exe
reszta tu
http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/index.aspx?l=pl_PL&m=0

No dobra ale co dalej.

Sterowniki ATI się zainstalowały. ver 8.741

Sony proponuje Graphics Driver (ATI) - 8.723.8.2  64 bits   19/11/2010



pszyklejony

GPU-Z pokazuje ptaszka przy open CL?

stasieks


Agbar

W tym momencie strona: http://developer.amd.com/gpu/AMDAPPSDK/downloads/Pages/default.aspx u mnie pokazuje sugestię rejestracji, ale i tak wysyła plik. (Oczywiście po wybrani odpowiedniego pliku)

Jakby co, mogę przesłać plik na jakiś serwer.

stasieks

Cytat: Agbar w 20 Kwiecień 2011, 21:34
W tym momencie strona: http://developer.amd.com/gpu/AMDAPPSDK/downloads/Pages/default.aspx u mnie pokazuje sugestię rejestracji, ale i tak wysyła plik. (Oczywiście po wybrani odpowiedniego pliku)

Jakby co, mogę przesłać plik na jakiś serwer.


Mam ten plik, zainstalowałem i nic.

pszyklejony

#36
Na stronie AMD piszą, że do sdk 2.4 potrzeba nowych sterowników 11.4. Takich nie masz, więc spróbuj znaleźć starsze sdk.

Znalazłem 2.2
http://download2-developer.amd.com/amd/Stream20GA/ati-stream-sdk-v2.2-vista-win7-64.exe

Agbar

Cytat: pszyklejony w 20 Kwiecień 2011, 23:12
Na stronie AMD piszą, że do sdk 2.4 potrzeba nowych sterowników 11.4. Takich nie masz, więc spróbuj znaleźć starsze sdk.
Całe szczęście, że piszą o 11.1-3 bo nie wydali jeszcze kwietniowych sterowników (stąd nazwa) i chyba nie wydadzą, bo są bety majowych dostępne.

stasieks80_PL: które dokładnie sterowniki masz zainstalowane? Możesz dać namiar? Z wcześniejszych postów nie wynika to JASNO.

stasieks

Cytat: Agbar w 22 Kwiecień 2011, 20:59
Cytat: pszyklejony w 20 Kwiecień 2011, 23:12
Na stronie AMD piszą, że do sdk 2.4 potrzeba nowych sterowników 11.4. Takich nie masz, więc spróbuj znaleźć starsze sdk.
Całe szczęście, że piszą o 11.1-3 bo nie wydali jeszcze kwietniowych sterowników (stąd nazwa) i chyba nie wydadzą, bo są bety majowych dostępne.

stasieks80_PL: które dokładnie sterowniki masz zainstalowane? Możesz dać namiar? Z wcześniejszych postów nie wynika to JASNO.

Bardzo proszę :


Can-D

CytatATI Mobility Radeon™ HD 5700 & HD 5600 Series
OpenCL support
Catalyst 10.10 or above is required.

To ze strony Ati.Czyli jasno napisane,że wymagane są min. 10.10 a ty siedzisz na 10.6.
I nie używaj tego programu co niby sam sobie ściąga stery , bo i tak nie działa.

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx#2