Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Zamułka na karcie Nvidii

Zaczęty przez taktu, 27 Grudzień 2011, 16:15

Czy projekt PrimieGrid na GPU Nvidia zamula ci mocno działanie komputera ?

Tak
Nie
Trochę

taktu

Liczy ktoś z was PG na karcie Nvidii aktualnie? Znalazłem jeden temat ale o Radeonach. U mnie niestety wykorzystanie karty jest na poziomie 99% i skutecznie uniemożliwia pracę na komputerze. Chciałbym wiedzieć czy to standard czy tylko mój gt240 jest zbyt słaby.


aborek

#1
Jak liczyłem PG na GTX275 to strasznie system był zamulony. Po przełączeniu na SETI było OK.
Natomiast już na GTX560Ti nie zauważyłem żadnego spowolnienia.

lolek

Ja liczyłem na 9500gt i muliło tak że nawet www nie dało się przeglądać.

mimeq

GTX460 chyba nie zamula (nie uzywam kompa, sluzy tylko do liczenia i na TeamViewer nie "widze" mulenia). Na starszej 8800GTS spokojnie da sie pracowac czasem cos przytnie ale nie czesto  ;)
460ka Win764 z 4GB Ramu ( Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500 @ 2.93GHz )
8800GTS XPSP2 z 1GB RAMU ( Dual-Core CPU E5400 @ 2.70GHz )


Krzysiak

ustaw sobie np Używaj GPU po np 0.01 czyli liczy po 1s - rozwiązuje to problem w 99,99%


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

dziubas

rzeczywiscie PG i DistrRTgen zamulaly mi gt240, czasem nawet w gnomowego solitera bylo ciezko zagrac, wiec liczylem na niej tylko wtedy gdy nie potrzebowalem konsoli. pare dni temu zamienilem na gt430 i prawie nie widze opoznien  :)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

andy101fah

Potwierdzam oburącz. Używam GT 240 firmy ZOTAC pod Ubuntu 11.10 i przy PG faktycznie nie mam  możliwości przeglądania stron www. Przymula maxymalnie. Poza tym sama instalacja ubuntu na tej grafice to koszmar. Prawdopodobnie jest błędnie rozpoznawana przez domyślny sterownik nvidia nouveau i podczas bootowania systemu z livecd następuje piękna zwiecha. Dlatego początkującym linuxiarzom nie polecam tego modelu.

GRID

Na komputerach na których korzystam również z innych aplikacji (oprócz BOINC) nie instaluje PG. Chyba ich aplikacja wie jak maksymalnie wykorzystać zasoby.

taktu

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 27 Grudzień 2011, 16:54
ustaw sobie np Używaj GPU po np 0.01 czyli liczy po 1s - rozwiązuje to problem w 99,99%

Rzeczywiście ten sposób działa, tylko wtedy praktycznie nie liczy. Przydałaby się opcja np. użycie 90% mocy GPU.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, trzeba pomyśleć nad zmianą karty :)


Tomasz R. Gwiazda

a jaki procek i ile ram ?

bo ja uzywalem gtx260, ati5870 i ati6970

ale mam i7 i 12gb ram , i liczylem pg i normalnie wszystko mi lazi plynnie
filmy na yt + 20 zakladek w Firefox + czasem video jeszcze

AL

460 GTX 8gb ram amd x6 i bez problemu. Opera z wieloma zakładkami i przeglądaniem filmów na YT.

taktu

C2D E6750
RAM 4GB

Udostępnienie PG większej ilości procka nie pomogło, ale coś mi się o uszy obiło że i3/i7 mogą "robić" za grafikę, może dlatego u Ciebie nie zrywało


lolek

A tak w ogóle liczysz na windowsie, czy linuksie?

taktu